SağlıkMüstahzarlar

"Klopidogrel": analoglar, kullanılması, manuel, fiyat

Bazı durumlarda, doktorlar ilaç "klopidogrel" reçete? Bu ilaç kullanımı için kullanımı, analogları, salınan formda, bileşim, yan etkiler ve endikasyonlar için talimatlar bu makalede ayrıntılı olarak sunulacaktır. Buna ek olarak, bu konuda ilaç ve hastaların görüş değerini öğreneceksiniz.

Yayın formu ve bileşimin

Ne formda ilacı "Klopidogrel" satın alabilirim? Kılavuz ilaç film kaplama ile kaplanır tabletler şeklinde salınır bildirdi. 14 ya da 28, bir karton paket - - ilaç ile 1 ya da 2 plakayı bir blister içinde banka 14 parçalarını içermektedir. ana aktif bileşen, hidrojen sülfat formunda klopidogrel olup. İlaç formülasyonda yer alan yardımcı bileşenler susuz laktoz içerir , magnezyum stearat, önceden jelatinleştirilmiş nişasta, hidrojenli hint yağı, polietilen glikol 6000 ve mikrokristalin selüloz. Film, titanyum dioksit, hipromeloz, (boya Ponceau 4R göre) alüminyum lake oluşan tabletin kaplanmış kaplama, ve polietilen glikol 400 ve 6000 ancak varlığında, eczaneler bir zincir ile (fiyat, aşağıda gösterilecektir) ilaç 'klopidogrel' uygulanan reçetesi.

farmakolojik özellikler

ilaç tedavisinde, diğer agonistlerin neden olduğu trombosit agregasyonunu azalttı. ilaç "Klopidogrel" Oyunculuk kabul 50-100 koşulu altında 4-7 gün boyunca maksimum verimlilik hesapları, (Kullanma kılavuzuna, diğer yararlı bilgiler fiyatı, incelemeleri ve çok sayıda tıbbi web sitelerinde mevcuttur ve bu yazıda sunulan) iki saat boyunca günde mg. Antitrombositik etkisi boyunca 7 ila 10 gün arasında sürer trombosit yaşam süresi.

Farmakokinetik

ilaç "Klopidogrel" (75 mg - standart doz) oral yolla uygulanmasından sonra hızlı bir şekilde hafifçe artar kanın sıvı bölümünden konsantrasyonu ile birlikte gastrointestinal sistemden absorbe, ancak 2 saat ve tespit edilebilir düzeyde (0.025 gr / lt) ulaştıktan sonra.

Bu kapsamlı karaciğer tarafından metabolize edilir. ana metaboliti, bir karboksilik asit aktif türevidir (yaklaşık% 85 plazma dolaşan başlangıç materyali). tekrar kullanımı "klopidogrel sonra" ortalama maksimum konsantrasyonu, alımından sonra bir saat gözlenebilir, 3 mg / l'dir.

Aktif madde ve metabolit geri dönüşü olmayan plazma proteinlerine bağlanır. Haberleşme doyumsuz kalır.

120 saat boyunca dışkı - 14C-etiketli "klopidogrel" ağızdan uygulamadan sonra dozun yaklaşık yarısı yaklaşık% 46, idrar görünür. T1, ana metabolit / 2-8 saat.

Doygunluk yaş 75 yıl ulaştıktan sonra, bu trombosit birikmesini ve kanama süresini değiştirmez birçok kez fazla hasta metabolit.

metabolitin ağır böbrek konsantrasyonu kan plazma bunun ortalama hastalığın ağırlığı 30-60 olduğu zaman ise, 5 ila 15 ml / dakika arasındadır. adenosin difosfat hastalarda engelleyici etkisi olmasına rağmen - kaynaklı platelet agregasyonu düşürülmüştür, bu aynı zamanda, sağlıklı gönüllülerde, zaman kanama artmıştır.

tanıklık

hangi amaçlar için doktor "Klopidogrel'in" olarak hastalara bir ilaç reçete sen, farkında mısın? Analoglar ve o trombotik komplikasyonların önlenmesi için bir ilaç tayin iskemik inme, miyokard enfarktüsü ve periferal arter tıkanma hastalığı. asetilsalisilik asit ve "klopidogrel" ile aynı anda tedavisi, akut koroner sendrom, bir nedeni haline trombotik komplikasyonlar, önlenmesi gösterilir.

Kontrendikasyonlar

'Klopidogrel' ile sayaç uygulamak için (eczanelerde fiyat Moskova bölgesi yaklaşık 510 ruble olduğunu):

 • aşırı duyarlılık;
 • akut kanama;
 • hemorajik sendromu ;
 • Şiddetli karaciğer yetmezliği;
 • intrakranial patoloji dökülme ve (akciğer tümörü, peptik ülser, hiperfibrinolizis, tüberküloz alevlenmesini) kanama eğilimi olan;
 • Kalıtsal galaktoz intoleransı, (süt şekeri içeren dozaj formları için) laktoz eksikliği emilim sendromu glukoz-galaktoz.

"Klopidogrel": kullanımı ve dozaj

Tabletler talimatlarına göre, bağımsız yemekler alınabilir. hastalarda trombotik olayların engellenmesi için, iskemik inme veya miyokard enfarktüsü, hekim her gün "Klopidogrel" 75 mg reçete. Kalp kasının fokal iskemik nekroz gelişmesi neden olur akut hastalık, tedavi, ilk günden itibaren başlatılmalıdır. en fazla 35 gün - "Klopidogrel'in" kullanımı ile tedavisi. iskemik inme hastalar altı ay boyunca bu ilacı alabilir. trombotik komplikasyonlar ST segmenti kaldırmadan ACS arasında ortaya çıkan, tedavi, günde birden fazla tablet almaz ayrıca tek yükleme dozu (300 mg) alınması ile başlatılır, ve. Maksimum verim üç ay sonra gözlenir. 'Klopidogrel' (aşağıda sunulan analoglar ve jenerik) ile tedavinin süresi bir yılı geçmemelidir. ST yüksekliği, akut koroner sendrom arka plana karşı, genellikle trombolitik maddeler ve asetil salisilik asit ile kombinasyon halinde bir yükleme dozu bir başlangıç defalık kullanımı ile günlük olarak ilacın 75 mg reçete. belirtiler ortaya sonra, kombinasyon tedavisinin gitmek gerekir. Tedavinin 75 yıldır Hastalar bir yükleme dozu olmadan verilir.

aşırı doz

dozlarda ilaç alımı bir zaman ve daha sonra kanama komplikasyonları artış gösterdiği, önerilen aşmaktadır. Bu gibi durumlarda, uygun tedaviyi gerekecektir. Eğer uzun süreli kanama süresinin hızlı bir düzeltme ihtiyacımız durumda, TM nakline gerek. Özel bir antidot yoktur.

başka ilaçlarla etkileşme

bu kombinasyon son derece istenmeyen bir nedenle kanama oranında bir artışla, Warfarin sonuçları ile "klopidogrel" eşzamanlı resepsiyon. Bu durumda, kanama ve non-steroid anti-inflamatuar ilaçlar, aspirin, glikoprotein önleyicileri ve heparin ile kombinasyon halinde bir ilaç tedavisinde şansını arttırır.

yan etkiler

Tedavi ilaç 'Klopidogrel' (kullanım, fiyat, bu malzeme ayrıntılı olarak tarif edilmektedir ve dozaj yöntemi) istenmeyen sonuçlara yol açabilir:

 • Kan pıhtılaşma sistemi: terapi sık sık ortaya çıkan kanama ilk ayında, hematom görünür; - en azından birleşik kanama; İzole vakalar - intrakranial kanama.
 • hematopoetik sistemi: nadir durumlarda - pansitopeni ve aplastik anemi dahil trombotik trombositopenik purpura, granulositopeni, anemi,.
 • Sinir sistemi: bazen baş ağrısı, parestezi, baş dönmesi görünür; Nadir - vertigo; İzole vakalar - zihin bulanıklığı ve halüsinasyonlar.
 • Kan damarları ve kalp, sıklıkla hematom oluşur; bazen şiddetli kanama, vaskülit, alçaltılmış tansiyon var.
 • Solunum sistemi: burun kanaması, bronkospazm, akciğer kanaması, interstisyel pnömoni, hemoptizi.
 • Sindirim yolu: sindirim sistemi, gastrit ve kanama ishal, hazımsızlık, karın ağrısı, mide ülseri, kusma, şişkinlik, bulantı, kabızlık, retroperitoneal kanama, kolit, pankreatit, stomatit, akut karaciğer yetmezliği, hepatit, karaciğer enzimleri arttı.
 • Kas-iskelet sistemi: eklem ağrısı, kas ağrısı, artrit.
 • Cilt: Büllöz döküntüleri (Stevens-Johnson sendromu ve toksik epidermal nekroliz, eritema multiforme), egzama, eritemli döküntü ve liken planus.
 • Üriner Sistem: hematüri, hiperkreatininemi, glomerülonefrit.
 • Alerjik reaksiyonlar: anjiyonörotik ödem, serum hastalığı, ürtiker, pseudoallergy reaksiyonu.

Bu ilaç ateşli tedavisi nadiren gözlemlenen zaman, ilacı aldıktan bir sonucu olarak algılanan ve soğuk algınlığından bir semptom olarak edilememesinden kaynaklanmaktadır.

Dikkat

son derece dikkatli Tıp "Klopidogrel" Cerrahi müdahaleler, hemostatik bozukluklar sonucu kanama olasılığının yüksek çekerken. Ameliyat ihtiyacı vardı ve ilacın verilmesi ameliyat eceli önce hafta atılmalıdır gelen antiplatelet etkisi son derece istenmeyen bir ise. , kanama neden olabilir ağır karaciğer fonksiyon ihlalleri için öngörülen özel ihtimam ilaç. aşırı kanama belirtileri hemostatik sistemi incelemek gerekirse. Ayrıca, gerek sürekli olarak karaciğer işlevsel aktivitesini performansını izlemek için. Dikkat "Klopidogrel" Heparin, NSAID, warfarin ile kullanılır. iletken deneysel çalışmalar, ilacın hiçbir kanserojen ve genotoksik etkisi bulduğunda ek olarak, trafik yönetimi kapasitesi üzerindeki etkisini ayarlamayın.

"Klopidogrel": analog ve jenerik

Eşanlamlılar (analogları) ilaçlar - bir ilaç, aynı etkiye sahip ya da aynı bileşime sahip olan. Ne ilaçlar tıp "Klopidogrel" yerine? "Kardutol", "Detromb", "Agregal", "Trombeks", "Klopilet" "Trocken", "preperatı", "Plagril", "Plogrel", "Targetek", "Egitromb":, aşağıdaki aktif madde hazırlanmasını analoglar "Klopidogrel Teva,".

Her ilaç, farklı özelliklere sahip, bu yüzden kullanımı sadece doktora danıştıktan sonra izin verilir.

tıpla ilgili Görüşler

Ne insanlar "Klopidogrel'in" gibi hazırlık hakkında söylediklerini? Şiddetli hastalıklar ve cerrahi müdahaleler son derece olumludur aktarmak için fırsat vardı hastaların incelemeleri. Hastalar ilacın yüksek verimli aksiyon, yine de kendi kendine ilaç için alımı için tasarlanmamıştır bildirmektedir. İlaçların analogları hastalar fiyat ve kalite oranında kendileri için en iyi seçeneği seçer, ancak kontrolün amacı ve etkinliği deneyimli uzmana emanet edilmelidir yardımcı olur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.