KanunDevlet ve hukuk

Kanunların türleri

farklı tip ve yasaların kategorileri vardır. Birinci bölme gereksinimi ifade ettiği formuna bağlı olarak gerçekleştirilir. Yani, yasaklar ve emirler vardır. Aynı zamanda, yetkililerin talebi dile getirerek yasaları her türlü gereksinimleri şeklinde alt kişilere yönelmektedir. Böylece, hepsi yasal düzenlemeler gösteren siparişleri (geniş anlamda) daha düşüktür. Aynı kaçınılmaz gereksinimi de negatif veya pozitif bir biçimde ya da ifade edilebilir. vatandaşlar düzenleyici gereksinimleri, yasaklara ve siparişlerin ile davranış uyumlu hale getirmek için tek bir neden oluşturmak arzusu ile önemli bir fark var. İlk sürücü insanlar belirli eylemleri işlemek için ise ikincisi belli eylemleri yapması önlenir.

Yasalar ve yönetmelikler bölünmüş içerik ve zorlayıcı vospolnitelnye üzerine katip tarafından. Hiç şüphesiz bütün yasal kurallar zorladı. Ancak gereklerini yürüten sebat farklı düzeylerde olabilir. Örneğin, kendileri bazı yasaların tipleri hukuki ilişkilerin içeriğini belirlemek. Bireyler böylece içeriğini belirlemek için kendi özgürlüğünden yoksun. oran bazı düzenlemelere yansır bireylerin irade tanımlı değilse yasalarının diğer türdeki gereksinimleri bazı koşullu tablosu sağlıyor. Medeni hukuk çerçevesinde birbirine ilişki içinde bireylerin davranış izin kanuni sınırlar içinde kendi iradesiyle belirlenir.

Vospolnitelnye siparişleri ikili özelliği vardır. Yani, bir yandan, bireylerin karşıt irade varlığında belli bir oranda yol vermek. Öte yandan, yasaların bu tür bireylerin tezahürleri yokluğunda somut ilişkilerde kullanılan dile getirdi.

Bir veya diğer yaptırımlar kanun uyarınca çeşitli kategorilere ayrılır. Örneğin, bilinen bir hukuki sonuca yasal koşullara aykırı taahhüt ve yönlendirilmiş eylemlerin bir dizi geçersizliğini kurmak yasaları ayrılamadı. hukuk kurallarının Bu kategori medeni hukuk sektörün en tipik olarak kabul edilir.

yasa daha vardır ki geçersizliği set bile cezai cezalar kurulmasına ek olarak.

Başka bir kategori için hala bir haksız fiil geçerliliğini kabul ederken, kurmak, bazı yasal hükümler vardır cezai.

Bazı durumlarda, derler ve belirli sonuçlara bağlamak değil hukuki normlar, grup hakkında. Böyle bir durum uzmanların bir örnek olarak ebeveynler hizmet oğulları vermek zorunda oldukları göre hüküm kurşun.

eylemin yasalara kapsamına bağlı olarak özel ve genel ayrılır. Buna karşılık, belirli kurallar şunlardır üç gruba ayrılmıştır:

  1. İstisnai yasaları. Bu durumda, bazı durumlarda genel yasalarının işleyişini hariç normları göz önünde bulundurun. Bu durumda, ortak hukuk çıkarılması grup ilişkileri, insanların veya nesnelerin görece kesindir. Örneğin, işletmelerin korumalı kategorilerinin vergi ödemeleri bir muafiyet yoktur.
  2. Özel kanunları. Bu standartlar, bazı durumlarda genel kurallar, diğer değiştirilir anlamda genel hükümlere tezat vardır. Örneğin, Yahudiler göçebe halkları için, belirli cezai hükümler için (kamu ve sivil) Rusya Federasyonu'nun bazı yasalar var.
  3. Bireysel oranları. Bunlar belirli kişiler, eşyalar veya ilişkilerin grupları için geçerlidir. Bu yasaların içeriği bir "kişisel ayrıcalıkları" dir avantajları oluşmasına katkıda durumlarda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.