ÇirkinlikMobilya

Neden mobil ofis bölümleri? Nasıl apartmanda mobil bölümleri monte etmek?

Hareketli bölme duvarlar olumlu geniş odalara monte. Örneğin, çatı - duvarları olmayan alan. Bu yazıda böyle yapıların yardımıyla binanın içini nasıl değiştirebileceğinizi bak.

randevu

mahremiyet duygusu oluşturun. Bu vurgu alanlarında - bölümleri ana işlevi. Her ne kadar, perde ve ekranlar farklı olarak, birbirlerinden ayrı ve tek bir bölge oda ezilmiş değildir. Ve (metrekare başına 1300 ruble itibaren) ucuz cep bölümleri satın alabilirsiniz gerçeği göz önünde uzaydaki sınırların kaldırılması konusunda para kazandıracak.

Evimizde genel birliğini bozmadan böyle bir ayrılık fikri büyük mağazaların salonlarında geldi. büyük sergi ve ticaret merkezlerinde Geçen yüzyılın yetmişli yurtdışında cep telefonlarını ortaya çıktı - reklam ve bilgi mevcut olduğu bir zemin ve süspansiyon tasarımı yeniden yapılandırılabilir. Ama her zamanki tür değildi reklam panoları. Vitrinden üzerinde olmak, sadece onlara cep ve alıcıların ilgi gördü.

öykü

Bize modern mobil bölümleri tarihinin içine küçük bir gezi yapalım. Onlar Japonya'da ilk kez ortaya çıktı. Daha sonra, kağıt yapılır paravanlar, şeklini aldı. Onların hattatlar ve sanatçılar boyalı gelmiş bundan sonra çok ince bir ahşap, yapışmış. Zaman aynı bu ekranlarla olur, moda trendleri değişiyor, hızlı uçar. akranlarının güncel anında odalar için büyük bir seçim tüm ihtiyaç ve zevke uygun mobil bölümlerdir. gelişim süreci üretiminin her alanında evrim ile iç içedir. Yeni teknolojilerin dönemi kuralları ve kurumsal yaşamda moda trendleri kendi, hem de ofis ve daire iç tasarımcılar dikte, nedenle, onları karşılamak için gereklidir.

Modern eğilimleri

bölümleri üreticilerinin temel miktarı doğal bitkisel motifler istismar. Örneğin, Casamania bağımsız Bosquet toplamak için her mümkün olan yapraklı dalları şeklinde yapılır modülleri onları sunuyor ağaç "büyümek" (parklarda geometrik şekiller çalılar içinde kırpılmış) veya. Ama Vitra, 1300 metrekare başına 3500 ruble arasında değişmektedir fiyat hangi bir mobil bölümü, üreten, sualtı tema ile çok ilgileniyordu. Şirketin tasarımcıları balık ağları ve yosun benzeyen bir asma perde oluşturduk. Edra'nın gelen mercan biçimleriyle koltuğuna yakın düz yerde olan hücre duvarlarını ise fantastik sualtı krallığının bir parçası oluşturmak için evde bir fırsat olacaktır.

Rugiano Caimi ve şeritlerin ve polimer ve metal parçaların sadece bir "örgü" en gerçek dantel. Bir şirket A & F Mendini Eğer cam renkli küplerin bir bölüm oluşturmak için olanak sağlar.

tür

Temel olarak, mobil bölümleri aşağıda belirtilen kriterler ile ayırt edilir:

 • Hedef (boşluk bölünmesi, farklılaşma, çalışma alanları, yalıtım, görsel);
 • dolgu tipi (tek, çift);
 • işlevselliği (yapılandırma alanı değişikliği iletişimin, yaygın iç astar);
 • Malzeme (cam, MDF, sunta, vinil, plastik, polikarbonat);
 • yapıda (bitişik parçalar ön uç modülü kredi).

çerçeve

Son yıllarda alüminyum mobil bölümleri Office'in en alüminyum olarak kabul edilen çevre dostu, hafif ve dayanıklı metalden mamul rağmen Çerçeve duvarları, PVC profilleri veya ahşaptan inşa edilir. Onların tasarımları çok farklı olabilir. Bu boyut, şekil ve çerçeve dolgu malzemeleri farklıdır.

polikarbonat levhalar

Polikarbonat - Bir çok dayanıklı ve hafif malzeme. özellikle önemlidir iç bölümleri ve değil, ama güvenilir ve soğukta ve sıcakta dikkati çekiyor olmasına rağmen.

Cam Bloklar

En yaygın mobil bölümleri cam olarak kabul edilir. Bu opak veya şeffaf olabilir. - mat ve donuk - şeffaf cam desenleri şeffaf: desen her türlü dekore etmek mümkündür. Geniş bölümleri gücünü artırır tamamen şeffaf film yapıştırmak yanlışlıkla çarpması durumunda cam, küçük parçalara ufalanmış yoktur.

dolum gipsovinilom

Gipsovinil - vinil film yapıştırılır alçı vardır. Bu tonları ve renk çeşitliliğine sahip, çevre dostu bir malzemedir.

yonga levhalar

1 ya da 2 kat iskeleleri sabitlenmiş levha. Örneğin özel bir ses yalıtım malzemesi, mineral yün kaplama tabakası 2 arada doldururken. Nemli yün neredeyse yalıtım özelliklerini kaybeder Bu durumda, tüm yapı, bir nem geçirmez yapmak için gereklidir. Için kapalı alanlarda sıcak tutmak işyeri sağlar.

yapılandırılabilir

Modern mobil apartmanda duvarlar veya ofiste daima birbirinden farklıdır. Onların kendi alanı kişiselleştirmek için arzu değil, aynı zamanda odanın Aşağıdaki özellikler ibaret değildir.

Yapılandırma bölümü seçme, dikkate almak gerekir:

 1. stil ve ruh ardından. Mobil ofis bölümleri tüm ofis dekorasyon ve iç uygun olan herhangi bir malzeme ile doldurulabilir.
 2. Ergonomi. Rahat çalışma koşulları doğrudan çalışanların aktivitesini etkilemektedir.
 3. Takım ruhu. ekip çalışması çok önemli olduğunda her kişisel alan için tutarak, çalışanlar danışmak için bir fırsat vermek.
 4. Kişisel alan. Kalın hücre duvarları panjur kullanımı, bunlar soyut alanı vurgulayabilirsiniz izin verir.

eksiklikler

 • Modüllerin gerekli sayısını belirlemek zordur. Gerekli boyut tasarım oluşturmak gerekir tam olarak kaç unsurlar tahmin etmek imkansızdır. Sen bir öncekinin sonraki toplu satın eksik parçaların başka torba ihtiyacı vardı ve belki de daha pahalı iken yurtdışında sipariş gerekir.
 • Hiçbir yalıtım özellikleri.

avantajları

Mobil bölümleri alaka onların sayısız avantajları nedeniyle. Onlar kullanmak çok uygun olduğuna dikkat edilmelidir. İzolasyon sınırları çalışma alanı obshego altında sağlanan maksimum kullanım rahatlığı için düşünülmüş.

Örneğin, masa modülü rafına kolaylıkla asın. daha iyi sertlik ve kararlılık için özel destek ve parantez, basit bir montaj kullanılmıştır.

Kolayca bölmeler kendileri konumlandırılmış yeteneğine Gizli kablo. Onların üst boşluk eklemek için kullanılır menteşeli raflar ve haddeleme kaidelerini.

ofiste Cam bölmeler duvar ve zemin çeşitli düzensizlikler telafi etmek ayarlanır.

kalite kaybı olmadan iyilik hızlı demontaj ve sonraki mecliste Onların büyük avantaj. Bunları taşırsanız, eve onlarla alıp başka uzayda ofis sağlayabilir.

ek Özellikler

 • Gerekirse, radyatörler, süpürgelik veya kablo kanalları vardır ki duvarları yakınındaki bir bölüm koyabilirsiniz. Bu uzaktan montajını sağlayacaktır.
 • ofiste Alüminyum seyyar bölümleri mümkün gizli kablo demetini uygulamak olun.
 • yatay yüzeyin küçük boyutlu tüm alanı verimli bir şekilde kullanılmasını teşvik eder. Bu durumda, dikey yüzey notları bağlamak için kullanılabilir ve küçük çalışma alanı onlara sandalyesinden kalkmadan olsun aynı anda çalışmak için gerekli olan tüm öğeleri montaj sağlar.
 • Açık alan Sistemi nedeniyle radyal modülleri iç dönüştürme sağlar.
 • Montaj bölmeler döşeme kaplaması ek stabilite sağlar.

ofis bölümleri ve bunların emek etkinliği yoluyla çalışanlarına rahat işyerleri oluşturma gelir düzeyini hızla büyümeye başlar ve onunla olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.