KanunDevlet ve hukuk

Hukukun kaynakları

Hukukun kaynakları resmen sabit içeriğinin dış bir ifade biçimidir. Her zaman dış formu ile söz konusu sektörün iç yapısı da var olduğu unutulmamalıdır.

Rusya'da, bütün hükümleri, tüm sanayi alanlarının genellikle temsilcisini içeren bir belge yoktur. Bu belge, ülkenin Anayasası olduğunu.

Her endüstrisi için eğilimler, hükümlerinin düzenlemeleri geliştirdi. Örneğin, belediye hukuk kaynakları - Bu, Anayasa'ya ek olarak, federal yasa, tüzük, devlet varlıkları, belediye düzenlemeleri ve uluslararası yasal hükümler.

Ülkenin toprak özyönetim Anayasası biri olarak yerini bulan unutulmamalıdır anayasal sistemin temelleri. Temel Kanunu 8. Bölüm yerel yönetim normatif düzenlemeye ayrılmıştır. Anayasal normlarının bu kafa tükenmiş olmadığını belirtmek gerekir. Böylece, Madde 3 hem doğrudan hem yerel makamlar aracılığıyla iradelerini ifade etmek insanların hakkını koruma altına alınan, 8 inci tanınacaktır ve toprak tarafından korunan mülkiyet. kaynakların doğası böyle devam toprak makamlar tarafından sahip olunan ve edilebileceğini Madde 9 belirlenir.

Hukukun kaynakları olarak Federal yasaları, yerel yönetim dayandığı temel alınarak genel toprak, hukuki, ekonomik, örgütsel ilkelerini yansıtmaktadır. Aynı zamanda bu ilkelerin tanımlanması ve yerel yönetimlerin devlet garantisi.

Federal mevzuat yerel yönetim düzenleyici çerçeve sabittir. Bu çerçeve aşağıdakilerden oluşur hukuk kaynaklarından: Anayasasını anayasal federal yasa, tüzük ve onlara bu veya diğer kanuni göre benimsenen düzenlemeler ve tüzük, kararlar yerel referandumlar veya sivil toplantılar ve diğer eylemlere alınır.

O Rus bulunmuştur - kişiden oluşan federal devlet. Yasa kaynakları konularında - kendi anayasaları (tüzük). Bunlar yerel yönetimlerin düzenlenmesinde rol oynamaktadır.

Ayrıca, bölgesel düzeyde verilen belediye kanunu eyleminin kaynaklardan ve yönetmelikler olarak. Bu belgeler, eyalet ve federal düzenlemelere birlikte bölgesel birimleri ve yerel yönetimlerin faaliyetlerinin söz konusu büyük değeri vardır. Belediye düzenlemelerin yapısı vatandaşların toplanma tarafından benimsenen tüzük, yönetmelik, içerir (yerel referandum), tüzüğünde tanımlanan kurallara, emirlere ve temsilci organ kararlarını, yerel bölüm, diğer yetkililer ve organları.

Belediye kanunu ve uluslararası hukuk kaynakları olarak norm vardır. Bunlar devletin hukuk sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. ulusal mevzuat farklıdır sabit kuralların uluslararası bir antlaşma ise uluslararası standartlar kullanılmaktadır.

Yukarıda belirtildiği gibi, Anayasa Rusya'da kanunun ana kaynağıdır. Tüm genel yasal hükümler sabit. Onlar istisna ve gümrük hukuk kurallarıdır. Bu sektör anayasal hükümler ve diğer eylemler ve yönetmeliklere hem tarafından düzenlenir. Özellikle, gümrük hukukun kaynakları - yasaları uygun düzenleyici standartlar içeren kürenin ilgili (gümrük) ve diğer eylemler altında kabul etmiştir. Bu kategori kararnameler (Devlet ve Başkan ikisi), hem de diğer siparişler, talimat, yönetmelik ve gereksinimleri uygulanır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.