TeknolojininElektronik

Set üstü kutu "Smart TV": nasıl bağlamak için ve nasıl kullanılacağı

Set üstü kutu "Smart TV" çok popüler. İçine geleneksel TV açabilirsiniz bir oyun platformu veya bir web tarayıcısı. Bunun sayesinde serbestçe video, fotoğraf izleyebilir ve sosyal ağlarda iletişim kurabilir. Ama "Akıllı TV", yaklaşık bir önemli soru var "Nasıl TV'ye bağlamak için?"

değeri küçük değildir, çünkü birçok insan, bu cihazın yararları hakkında söz ilgileniyor.

Set üstü kutu "Smart TV" müthiş bir geleceği var. Nedenle ekipman hakkında bilgi almak için gereklidir.

genel bilgiler

"Akıllı TV" üzerinden TV mükemmel olmaktan uzaktır. Her geçen yıl daha yükseltmek ve daha iyi yapacağız. Ancak avantajları tüm kusurlarını örtün. Çoğu insan Android OS üzerinde çalışan, set üstü kutusu "Smart TV" göstermek istiyoruz. Bağlama ve cihaz yapılandırılıyor - iki farklı şeyler. Daha iyi çalışması için için, mümkün olan tüm özellikleri ve programları ayarlanması gerekir. Android işletim sistemi üzerinde çalışan bu cihazların çoğu.

önek nedir Android'e?

Tipik olarak, bu özel bir konektör yoluyla TV'ye bağlanan küçük bir cihazdır. Set üstü kutu "Smart TV" USB konektörü üzerinden bağlıysa gıda 220 V'luk bir gerilim ile ortak bir ızgara olduğu için, güç TV'den direkt olarak elde edilir. Cihazın tasarımı Wi-Fi ve Bluetooth sağlar. Bu birim, modern telefona veya tablete karşılaştırılabilir.

ayar süreci

Birçok kişi için, "Akıllı TV" ayarı güçlüklere neden olmaktadır.

Üst kutu bağımsız bağlanabilir, ancak tüm ek özellikler ayar çok fazla zaman alacaktır. kolaylık sağlamak için gerekli parametreleri girmek için sağa klavye ve fare kullanmak daha iyidir. Ona modern teknolojiye kablosuz bağlantı sayesinde kullanabilirsiniz.

Böylece, "Smart TV" kaç yaşında TV'ye bağlamak için?

Hiçbir HDMI konektörü olsa bile, bağlar, bu amaçla, set üstü kutular, özel bir modele için. Modern TV ayarları için "Smart TV" fare veya özel uzaktan kumanda ile gerçekleşir.

Defender Smart TV

avantajlı maliyet ve fonksiyonel performansı birleştiren, bu durum günümüzde en yaygın modeldir. Bu model serbestçe herhangi televizyona bağlı 4500 ruble, fiyat olan "Smart TV" dir. satınalma kullanıcı talimatları ile sağlandığında garanti kartı, kablolar ve uzatma kabloları. Bağlantı adaptörü doğrudan yapılır. Buna ek olarak, USB, hem de gömmek yoluyla güç kaynakları bağlamak mümkündür MicroSD hafıza kartı.

cihazlarının bağlanması

Önce TV "Smart TV" aracılığıyla bir bağlantı yapmak gerekir. Bundan başka elektrikli cihaz dahildir. güç kaynağı için hiçbir USB konektörü varsa, sen kit gelir özel bir adaptör kullanmalısınız.

Bu konektör ayarlamalar yapmak, hem de gerekli bilgileri veya video depolamak için depolama bağlamak için fareyi bağlamak için kullanılır.

Nasıl TV "Smart TV" kurmak için?

Bir TV set üstü kutusuna bir bağlantı olup olmadığını sonra, operasyonun uygun modu seçmelisiniz. Eğer istenen sonucu görmezsiniz çünkü Hemen, İnternet olmamalıdır bağlayın. menüsünde bulunan HDMI bölüme gitmek gitmek başlamak için. Bu prosedür sayesinde resmi görmek için yapacaktır. Daha sonra, aktif bağlantı noktası seçilir. Bu prosedür durumunda limanlar da çok gerçekleşir. Eğer biri o zaman her şey varsayılan olarak gerçekleşir. Ayrıca, ekran diğer işlevleri kurmak için yapılır ana menüyü, gösterecektir.

Nasıl öneki kullanılır?

Sen "Akıllı TV" satın aldı. Nasıl kullanılır? Düzgün bağlandığında, ana ekran 6 sekme olacak. Öncelikle kablosuz ağa açmanız gerekmektedir. Bu "Ayarlar" giderek yapılabilir. Modern telefonlar ve tabletler gibi aynı ayarları kullanır. Bu nedenle, mahzende bunu gerçekleştirmek için. Tüm ana parametreler onların adı var. Kablosuz ağ ile çalışma sorunlarına neden olmadığı unutulmamalıdır.

Bu durumda, tek dezavantajı işletim sistemi (Android) 'dir.

Yanlış tarih ve saat ayarını izledi, ekran sürekli bildirim açılır. Bu nedenle, bu sorunu derhal çözülmelidir.

otoayar

Bu tarih ve saat ayarlarının maruz resetlenebilmesi olabileceğini dikkati çekiyor. Bu nedenle otomatik kullanmak en iyisidir. Bunu yapmak için, ekranın uzantısını belirtin ve yenileme hızını ayarlamak gerekir. Diğer ayarlar Android cihazlarda aynıdır.

ana bölüm

konsolda olan ana özellikler arasında aşağıdakiler:

  1. Medya. Bu bölümde, videoları izlemek sürücüyü bağladığınızda müzik ve görüş fotoğraf dinleyebilirsiniz programlar vardır. MX Player - zaten içinde özel bir oyuncu yüklü. Verilen öneki için en yaygın ve uygun olur. Sürücüyü çıkardıktan sonra tüm dosyalar çalınabilir. Yerleşik oyuncu uymazsa, başka yükleyebilirsiniz.
  2. Televizyon. Bu bölümde çevrimiçi videoları görüntülemek hangi ile program bulunmaktadır. Bu tür bir yarar YouTube olduğunu.
  3. Tarayıcılar. Burada özgürce vb sosyal ağ siteleri, indir video, müzik, fotoğraf ve gidip hangi aracılığıyla Internet'e erişmek için programı vardır. standart tarayıcı ne memnun değilse? Bunu yapmak için, Uygulamalar bölümüne gidin ve yenisini takın. Gerekirse, bu internetten indirilebilir.
  4. Oyunları. Kural olarak, bu bölüm en popüler oyunlarından bazı vardır. Bu listeyi genişletmek için, bazı uygulamalar aracılığıyla oyunu indirmek gerekir.
  5. Uygulamalar. Ayrıca, belirli bir bölümde tarayıcılar bir çoğunluğu işlemleri kolaylaşır amaçlı diğer programlar vardır. mevcut Ayrıca örneğin, haritalar, posta, vb. D. için kullanışlı uygulamalar ve oyunlar bir sürü indirebilirsiniz, "Play Store". Bildirim Merkezi sağ alt köşesinde yer almaktadır.
  6. TV izlemek. Tüm programlar ve bölümler yorgun, sadece TV'de favori TV programlarını izleyebilirsiniz. Dikkat filmlerde her şeyi ve çeşitli spor etkinlikleri ile biten görebilirsiniz kanalları, bir çokluğu ile temsil edilecek.

Ana ekranda tarih ve saati, sürücülerin kablosuz ağ bağlantı durumu durumunu gösterir. Ekranın sağ tarafta başka işletim sistemi işlevlerini karşılayacak bir menüdür. Örneğin, ses düzeyini ayarlamak ya da tek tek cihazlar kapatın. durdurma düğmesi konsolu bastıktan sonra tamamen kapatılır ve bekleme moduna girer değildir. o, fare hareketlerini kullanabilirsiniz etkinleştirin.

Dezavantajları öneki "Smart TV"

Kalite özelliklere sahip bir çok yanında olumsuz yönleri vardır:

  • Bir video izlerken MKV formatını veya AVI görüntü ve ses ile sorunlarınız önek tüm biçimleri oynaması gereken rağmen, perde, biçim bulunamadığını, yazılır.
  • Oyun oldukça kalitesiz, onlar "Sony Playstation" gibi bilgisayar veya konsollar için kullanılabilir olduğunu olanlardan çok farklıdır.
  • istek üzerine sadece bazı filmleri ve videoları izleyin, bu onları belli bir miktar gereklidir yapacak görüntülemek etmektir.
  • Standart bir tarayıcı olarak tarayıcı ile sorun sosyal ağlar için uygun değildir, haberi arkadaşlarınızla ve resimleri yanı sıra sohbet izlemek için sakıncalı. Biz kontrol işlevi sonlandırılmış olup olmadığını söyleyebiliriz. Buna ek olarak, film ve video oynatılamaz. ana nedeni konsolun "Smart TV" konulu dahili bellek eksikliğidir.

"Smart TV": yorumlar

Birçok kullanıcı öneki "Smart TV" ile mutluyuz. Her şeyden önce insanlar para tasarrufu sağlar. Gerek yerleşik yazılım ve kablosuz bağlantı olan bir TV satın almak. Set üstü kutunun daha ucuz.

birçok kullanıcı bu cihazı satın nedeni budur. her kişinin tasarrufunun yanı sıra, iş programları, aynı zamanda eğlence sadece zevk oyun oynamak ve sosyal ağlarda arkadaşlarınızla sohbet etmek mümkün olacak. Diğer bir avantajı sürücüsünün kullanılmasıdır. Bu gereksinimleri karşılayacak TV bulmak zor. Bütün bu olumlu nitelikler eksiklikleri gölgede. öneki "Smart TV", yorum, TV'niz için vazgeçilmez bir cihaz olumludur.

Sonuç

TV'nizin "Smart TV" işlevini desteklemiyorsa satın aldıysanız, bu bir sorun değildir. Bütün bunlar tabi - edilmektedir Android işletim sistemine dayanan mağaza set üstü kutusuna satın almak. dört bin beş ruble arasında değişir fiyat olan "Smart TV", birçok özelliğe sahiptir. bu konsol sayesinde, online film ve video izlemek dinlemek ve müzik indirmek ve fotoğrafları görüntüleyebilirsiniz.

Zengin cihaz menüsüne sayesinde çalışma ve eğlence amaçlı kullanılabilir. Internet aracılığı ile, heyecanlı oyunlar ve uygulamalar indirebilirsiniz. nasıl kullanılacağı, yapılandırmak ve bağlantı: Ama önce "Akıllı TV" ile ilgili önemli soruları öğrenmek gerekir. Önemli bir avantaj Android işletim sistemine dayalı bir iştir. Her yıl, önek "Smart TV" daha iyi oluyor. Düzgün bağlandığında, kullanıcı unutulmaz ve keyifli bir deneyim bir sürü alacak.

Şimdi elleriyle TV'ye set üstü kutusu "Smart TV" nasıl bağlanacağını biliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.