SağlıkTakviyeler ve Vitaminler

"Kalsiyum pangamat": analoglarının kullanımı

eş zamanlı olarak, yağ ve karbonhidrat metabolizmasını artırır artan oksijen alımı dokulara hipoksi ortadan kaldırır, böbrek üstü bezleri tarafından hormon üretimini uyarır, karaciğerde kreatin fosfat ve glikojen miktarını arttırır ve capsaicin ve detoksifiye etkiye sahip bir araç mevcuttur. Bu yazıda "Kalsiyum pangamat" üzerinde durulacak.

Genel bilgiler ve ilaç

"Kalsiyum pangamate" pangamic asit (vitamin B 15), glukonat, kalsiyum tuzunun bir karışımı olan , kalsiyum klorür.

Toz ve tabletler ve bir vitamin-ilaç formunda üretilir vasıtalar. bu sıkıca kapalı bir kap içinde 18 derece Celsius bir sıcaklıkta olmalıdır tutun.

imalat tarihinden itibaren ilacın raf ömrü 2 yıldır.

reçetesiz "Kalsiyum pangamat" yayınlandı.

Endikasyonları

Hangi durumlarda "Kalsiyum pangamat" kullanılır? ilaca talimatlarında belirtilen kullanım endikasyonları, aşağıdaki durumlarda sağlar:

  1. kalp-damar hastalığı, obliteratif varlığı skleroz damarları , birinci ve ikinci aşamaların alt ekstremitelerde, serebral skleroz.
  2. Ne zaman pnevmoskleroze, zatürre, akciğer amfizemi.
  3. bir başlangıç aşaması siroz ve kronik hepatit şeklinde karaciğer hastalığı varlığında.
  4. organik klor-içeren bileşikler, ilaç ya da alkol ile zehirlenmesi sırasında.
  5. Kardiyovasküler ikinci derece yetersizliği, hem de ilerici tabid ile frengili Aortit durumunda optik atrofiye.
  6. alerjik dermatit, sedef, egzama, ürtiker, nörodermatit, toksidermii, kaşıntı sırasında.

"Kalsiyum pangamate" yanısıra tetrasiklin antibiyotikler, ve sülfonamidler ve kortikosteroidlerin alımı sırasında hastaların ilaç, tolere edilebilirliğini arttırmaktadır için detoksifiye madde olarak kullanılabilir. Ayrıca kan diyabet zamanda maddenin etkisini glukoz düşürücü bulunmuştur.

Kontrendikasyonlar ve yan etkiler

İlaç "Kalsiyum pangamate" kullanımına ana kontrendikasyonlar kendisini oluşturan, esansiyel hipertansiyon ve glokom varlığı hassasiyeti olanlar.

Yan etkiler, alerjik reaksiyonlar şeklinde kendini gösterebilir.

aşırı dozda ilaç sonuçları incelendiğinde edilmemiştir.

"Kalsiyum pangamat": kullanım talimatları

günlük doz hasta ve onun hastalığı yaşına bağlıdır.

yetişkinler 100-300 mg olduğu için birkaç aşamada (2-4) ayrılabilir gerekirken Kural olarak, bu vardır.

100 mg, 7 14 ila - - 150 mg, 3 ila 7 yıl için günde 50 mg, 3 yaşında yeterli fon küçük çocuklar. Bu durumda, tedavinin seyri 20 ila 40 gün arasında olacak ve 2-3 ay sonra mola bunu tekrarlamak gerekebilir.

"Kalsiyum pangamate" bağımsız bir araç olarak kullanılmaktadır ve diğer farmasötik preparatlarla kombinasyon halinde olabilir. Aynı zamanda, kendi durumu ve kullanım kolaylığı rağmen, kendi kendine ilaç gerekli değildir. Bir hekime danışmalısınız herhangi bir ilaç kullanmadan önce.

eşanlamlılar fonlar

Hemen hemen tüm ilaçlar eş anlamlıdır. bir istisna ve "Kalsiyum pangamat" oldu. Analoglar anlamı şudur: Bugün en ünlü - "Kalgam" ve "Vitamin B15".

ilk kalsiyum, sodyum klorür, esteri kalsiyum tuzu glyukanat Bileşiminde ihtiva glukonik asit ve dimetilglisin. İlaç bir tablet şeklinde de kullanılabilir. Bu tür alt ekstremitelerin arteryoskleroz, kronik koroner yetmezlik, serebral vasküler skleroz, amfizem, pulmoner fibroz, hepatit, kronik alkol zehirlenmesi, gibi hastalıkların tedavisinde, genel olarak, ilave bir terapi olarak ve aynı zamanda cilt ve zührevi hastalıklarda uygulanabilir "Kalgam". görüldüğü gibi, ana ürünün bu kadar geniş bir etki spektrumu - "Kalsiyum pangamate".

Hazırlama "Vitamin B15" ana bileşeni pangamic asittir. "Kalsiyum pangamat" ile aynı durumlarda araçları kullanın, bu yüzden tekrarlamak istemiyorum. Ayrıntılar yan etkileri hakkında tek odak gerekir. "Vitamin B15" yaşlılarda sağlık, baş ağrısı, uykusuzluk, sinirlilik, taşikardi ve aritmi bozulmasına neden olabilir.

Sağlıklı kalın!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.