FormasyonÖykü

Devrimci Grigory Petrovsky: biyografi, başarılar, ödüller ve eğlenceli gerçekler

Grigory Petrovsky yetenekli bir yönetici, sosyalist fikirlerin destekçisi oldu. Kişiliği pek o oldukça trajik başarılı olur çağrılabilir. O bağlantıları, cezaevlerini, baskıyı geçmeyi başardı, ancak totaliter rejimini kontrol dayanamadım.

Hayatının sonunda hükümetin politikasında değişiklikleri görmek için, raporu Nikity Hruscheva duymak başardı.

Tam olarak onun ismi uzun Sovyet döneminin sembolü olmuş şehir, bir "kompleks adı" parçası doksan yıldı.

ilk yıllar

Doğum Grigory Petrovsky 1878/01/23 yıl ortaya çıktı. Bu bir çamaşırcı ve terzi ailede köy Pechenegi Kharkov ilinde meydana geldi. ailede üç çocuk büyüdü. Babası üç yaşına Gregory bırakarak erken öldü. oğlan on dört yaşında iken, aile Ekaterinoslav'dan (şimdi Dinyeper) 'de daha iyi bir yaşam umuduyla taşındı.

seminer çocuğa okul iki yıldan biraz daha inceledi. O çünkü masraflarını ödemek için yetersizlik ihraç edilmişti. aile bir ücret karşılığında beş ruble yoktu. o zaman çok fazla bir inek değerdi. Onbir yaşında, o demiryolu de atölyede çalışmaya başladı. On beş yıldır o bir Bryansk Steel Works aldı.

1917 yılına kadar Devrimci faaliyetleri

Ekaterinoslav'dan Çalışma Peter "Mücadele Birliği". Katıldı 1898 yılından beri RSDİP'nin üyesi oldu. Yedi yıl sonra, o Dinyeper Nehri üzerinde şehirde çalışmak Sekreter Kurulu atandı.

Sonuç olarak onun devrimci faaliyetler Grigory Petrovsky üçlü stints sırasında:

 • 1900 yılında;
 • 1903;
 • 1914 yılında bütün haklardan yoksun ve yaşam yerleşim göndererek, tutuklandı ve mahkum oldu.

Bir süre sürgünde geçirmek zorunda kaldı.

1912 ile 1914 yılları arasında, Peter Duma'da oldu. Bu süre zarfında, otuz iki kelime ile geldi. Onun performansları arasında o idari kurumların varsayımı Ukrayna okul, Ukrayna dilinin yaratılması konusunu gündeme, olasılık bunların faaliyetleri Ukrayna kültür ve eğitim kurumlarını yürütmek için.

Bağlantı devrimci lideri birinci oldu Turukhansk bölge ve 1916 yılından bu yana - Yakutistan'daki. 1917 devriminin ardından, serbest bırakıldı.

Şubat Devrimi'nden sonra Etkinlikleri

Freed Grigory Petrovsky Yakutya'nın Komiseri oldu ve birkaç ay sonra Donbass partiye gönderildi.

Pozisyonlar tutulan:

 • Ekaterinoslav RSDİP'nin, (b) bir üyesi;
 • Ön Parlamentosu üyesi;
 • RSFSC İçişleri Halk Komiseri;
 • kurucularından VCHK biri;
 • Brest barış görüşmelerinin üyesi;
 • Kızıl Terör göstergesini imzalı;
 • MSK Ukraynaca başkanlık;
 • SSCB adına Birlik genelinde kurulması anlaşmasını imzaladı;
 • O Komintern diğer önemli pozisyonlarında bulundu.

Peter Moskova etrafında odaklanmış parti aparat, temsilciler, biriydi. Tek bir Ukraynalı Sovyet devlet yaratma olasılığını reddetti. 1922 yılında özerklik Cumhuriyetini birleştiren RSFSR kurulması için Stalin'in projesini destekledi. O bir konfederasyon önyargı ile federal devlet meydana getirmeye çalıştı Skrypnyk, -Rakovskiy, Shumsky, pozisyonunu desteklemedi.

1932 yılında, Petrovsky tane ihale uygulanması için sorumlu olduğu Donetsk bölgeye gönderildi. Adının Ukrayna halkının soykırımında yer almaktan sorusu görünür nedeni budur. o Ukraynalılar milyonlarca ölümüyle suçlularından biridir olmadığını düşünün?

Petrovsky Grigory Ivanovich ve Kıtlık

1932 yılında hububat hasat sorumlu olan Peter Ukrayna köylerde gerçek durumu gördük. O açlık hakkında söylenen ve Ukrayna köye yardım istedi hangi Moloto'un Stalin'e bir mektup yazdı. O insanın ölümüne, ancak alınan bir mektup yazıyor başka bir şey istemiyordu.

Modern tarihçiler Grigory Petrovsky (Holodomor 1932-1933) Ukraynalılar soykırım karıştığı inanmak eğilimindedir. O, tam tersine, Ukrayna'da tahıl tedarik sonlandırma emir çıkarması istedi.

Bu davranışa rağmen, görevinden uzaklaştırıldı. Yirminci yüzyılın otuzlu bastırılmasını kaçan Grigory Petrovsky (bütün Ukraynalı insanlar için olduğu gibi Holodomor, onun için en kötü zaman oldu). Aksine, SSCB Yüksek Konseyi çeşitli görevlere atandı. Bu 1938 yılına kadar sürdü.

fahri sürgünde Yıl

kimin biyografi Sovyetler Birliği'nin oluşturulması ile ilişkilidir Grigory Petrovsky, göre çünkü suç ortaklığı, tüm yayınlardan görevden alındı "halk düşmanı". Uzun bir süre o işsiz kalmıştır. Stalin uzun onun için çok omurgasız oldu Petrovsky, hareket etmek istemişti, fakat doğu Ukrayna SSC liderinin büyük bir otorite cesaret edemedi. Moskova'da iyileştirilmesi bahanesiyle sadece 1938 yılında liderlik pozisyonlarına kaldırıldı. Ama başkentte, o çünkü Stalin'in gizli siparişlerin iki yıl içinde elde edemedi. Ailesi "ekmek ve su" için savuşturmak zorunda kaldı.

Ona yoldaş yardımcısı çalışması Fyodor Samoilov yardımcı oldu. 1940 yılında Devrim Müzesi'nde Petrovsky düzenlenmiş. Stalin'in eski ortağı müdür yardımcısı olarak çalışmaya başladı. O Merkez Komitesine uyumunun sağlanması amacıyla gerekli değildir, çünkü pozisyon başardı.

Hayatının son yıllarını

Grigory Petrovsky Stalin biyografi ölümü ile bağlandıktan sonra kırmızı terör, kamu işlerinden geri döndü. O gazetecilik yapıyor, kitlelere yaptığı anılarıyla seslendirdi. O çürütüldü hangi ünlü Yirminci Parti Kongresi'nde, onur konuğu oldu "Stalin'in kişilik kültünü."

Aynı zamanda o çalışmaya devam Devrim Müzesi'nde yer 1958/09/01 yıl sürdü ölümüne kadar. Onun kalıntıları Kremlin duvarında gömüldüğü Moskova'da gerçekleşti. Ne 1938 yılında fahri sürgün oldu politikacının çocuklar ne oldu?

Aile, partinin imhası

Hala Ekaterinoslav fabrikada çalışırken İlk eşi, Dominikoy Fedorovnoy Petrovskiy Grigoriy Ivanovich, bir araya geldi. O Mayıs Günü için broşürler yazdırarak ona yardım etti. İnsanların sekiz saat çalışmak ve sekiz saat süreyle geri kalanı için sekiz saat uyumak zorunda anlamına gelir. Onlar Dünya Savaşı başında vefat eşi ölümüne kadar yaşadı.

Çocuklar Petrovsky:

 • Leonid - o Büyük Vatanseverlik Savaşı arifesinde partiden ihraç edilene dek bir Sovyet ordu komutanı oldu. O 1941 yılında savaşta öldü.
 • Peter - NKVD temsilcileri tarafından 1941 yılında bir 1938 Kış Sarayı'nı bastı olanların biri tutuklandı devlet ve vuruldu.
 • Antonina - parti işçileri Solomonom Zagerom daha sonra, ünlü Ukraynalı yazar Yuri Kotsyubinskoe oğlu ile evliydi. Hem erkek hem de 1937 yılında bastırıldı, aynı yıl oğlu Kotsyubyns'kogo vurdu.

Peter defalarca çocuklarını ve ailelerini kurtarmak amacıyla üst yönetime mektup yazdı. Ama yakarışlarıyla sağır kulaklara düştü. Sadece Stalin'in ölümünden sonra rehabilite Sons. Bu zamana kadar onlar uzun toprağa dinlenmiş ve rehabilitasyon ihtiyacı yoktu.

Şehir Dnepropetrovsk

Yıllar boyunca, kimin biyografi SSCB ile bağlı Grigoriy Ivanovich Petrovsky, altı Siparişler alındı:

 • Lenin (iki kez);
 • Kırmızı Afiş ;
 • Çalışma Kızıl Afiş (üç kez).

Hayatı yakından o genç yaşta yaşamış Ekaterinoslav'dan, kenti ile bağlantılıdır. Onun siyasi kariyeri burada başladı. iktidara geldiğinden beri, Peter her yıl ona geldi. 1938 yılında Moskova'da iken, sadece 1957 yılında Dinyeper üzerinde şehri ziyaret edebildi.

O Petrovsky adını taşıyordu bitkinin yetmişinci yıldönümü davet edildi. O zaman, "All-Ukrayna muhtar" yetmiş dokuz yıldı. O, Ilyich'in Sarayı'nda bir konuşma fabrikasını ziyaret ve işçilerle konuştuk.

1926 yılından bu yana, kendi gençlik şehir Dnipropetrovsk adlandırıldı. Kendisi bir devlet bu onuru memnun değildi. Ilginç bir gerçeği modern kent sakinlerinin çoğu adı değil Peter ile ve Peter Büyük ile ilişkili olduğuna inanılmaktadır olmasıdır.

politika onur adlandırılmıştır şehrin ve diğer kasabalarda yanı sıra sokaklar, fabrikalar, tren istasyonları, parklar ek olarak.

çağdaşlarının tutumu

Grigory Petrovsky (devrimci) son temsilcisi sakıncalı oldu. Dnipropetrovsk O'nun anıt (Dnipro) 2016/01/29 yıl bir grup eylemciye atmak oldu. Şehir kendisi Dnipro de 05/19/2016 değiştirildi. Adından Ukrayna Anayasa tarafından güvence altına alınmakla çünkü Domain, henüz can kendisi adlandırın.

Bu onun doğrudan dahil edildiği yapımında, rejime sığması için tam olarak mümkün olmayan bir kişinin biyografi. Politika otuzlu "tasfiye" kurtuldu ama bunun için o ağır bir bedel ödemek zorunda - siyasi Olimpos'tan düşmeye, eşi ve oğullarının ölümünden sonra hayatta, yarı unutulmuş yaşayan yıllar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.