TeknolojininElektronik

Kablosuz şarj: Geçmiş ve Gelecek

Kablosuz şarj uzun ancak, herhangi bir yığılmayı ücretsiz gadgets etti ve bugün şebekeden şarj olmadan yapamaz hala çok yaygın bir çözüm ve mobil cihazların büyük bir sayı değil. Yani böyle önemli ürünlerin seri üretimine geçmek için üreticilerin isteksizlik nedeni nedir?

Cihaz-şanslı kablosuz şarj teknolojisine sahip

Imkanı pili şarj bugün teller olmadan esas amiral gemisi olan Farklı kuşakların modelleri. Bunlar arasında, tablet Nexus 7, Nexus 4 ve 5, LG G2, Motorola gelen Droid Maxx, model Lumia 920 1020 Nokia yanı sıra samsungovsky Galaxy S4 - üretici opsiyonel kablosuz şarj ile bu model, fiyat yaklaşık 90 $ . Tabii ki, bu tür araçlar-şanslı gün geçtikçe artan günün sayısı, ama hepsi prim sınıfına aittir ve her alıcı değil gelemez. Ve telleri ilgi ve cep telefonlarının bütçe sahipleri olmadan pili "besleme" ve teması çok az bilinen geliştiricilerin bile yiyecek satın almaya hazır.

Herkes üstüne başına battaniyeyi çeker

sıkıntısı nedenlerinden biri kablosuz şarj piyasada uyumsuz standartlarıdır. Bugün sadece üç temel standart b / n ücret vardır. Dahası, birbirinden bağımsızdır, bu nedenle mobil cihaz üreticileri bunlardan birini seçmek zorunda. En ünlü standart şirket Qi teknolojisi ile uğraşan, Kablosuz Güç Konsorsiyumu teşvik etmektedir. bu firma ile 200'den fazla üreticileri ile işbirliği ve kablosuz şarj WPC yaklaşık vardır 400 modelleri. popülaritesi ikinci sırada şirket Güç onun Powermat teknolojisiyle İttifak'ı Önemlidir olduğunu. Şarj hava kafe McDonald ve Starbucks için yaptığı halılar. Üçüncüsü ünlü firma Qualcomm tarafından kurulan Kablosuz Güç için üretici Birliği'dir.

Standartların uyumsuzluk nedeni

Varolan tüm standartların kablosuz şarj temel işlevi farklı değildir - şarj mat - bu iki bakır bir telefon ile donatılmıştır biri bobinler, ve ikinci olarak oluşturulur manyetik alan aracılığıyla elektrik iletimi dayanmaktadır. Son ağı tarafından desteklenmektedir şarj cihazı, bağlı. Tampon, bir manyetik alan üretir ve mobil cihazda bir bobin elektrik geri dönüştürülmesi, bunu algılar. Bu evrensel düzeni cihazları ve ilk kuşak şarj pedleri üzerinde çalışmak için. Bununla birlikte, mevcut standartlar kablosuz şarj ihtiyacı gadget tespit edebiliyoruz. Üreticiler, "akıllı" şarj mat manyetik alan olacak üretmek için enerji harcamak demek, bu ortam açıklar.

Küçük yarıçap - büyük eksi

Bu teknolojinin küçük yayılması için bir başka neden paspasları şarj etki çok sınırlı aralığıdır. E. gadget sadece mat doğrudan yatarken, enerji depolayabilir. Aslında, bu kablosuz şarj hala tek fark fiş prize takmak için gerekli olmadığını olmak üzere kablolu. Şu anda Kablosuz Güç, Cota ve şirket için İttifak'ı çalışan bir mesafeden şarj olasılığı üzerine metrelerce ve 2015 için planlanan cihazların piyasaya kadar aralığını artmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.