TeknolojininElektronik

Ne invertör olduğunu ve ne klimanın olduğu

Biz invertör klima ne olduğu hakkında konuşmaya başlamadan önce, neyi çevirici öğrenmek ve hangi için tasarlanmıştır. İnvertör - AC DC voltajını bir aygıt, sistem ya da devre. Ve teoride ve pratikte bunun kanıtladı AC sabit daha etkilidir. Envertör kaynağı olarak alternatif akımı saklayamazsınız pil, eğer, örneğin, alternatif akım kullanmak için hiçbir fırsatı var olduğu durumlarda gereklidir Doğru akım.

alternatif akım kullanmak gerektiğinde inverter ama sıradışı özellikleri ile, kullanılır. çıkış akımı ile, herhangi bir arzu edilen parametrelerini elde etmek için teorik olarak mümkündür, ve giriş ile bağlı değildir. Inverterler Eğer istenilen frekans ve herhangi gerilime maksimum değere sıfırdan akım çıktı parametreleri ayarlamak için olanak tanıması da önemlidir.

Bir invertör ne olduğu tanımını genişletmek varsa, bir entegre kesintisiz güç kaynağı aramak gerekir. Ama kesinlikle, doğrudan konuşan bir güç kaynağı değil çevirici ve pili özel olarak tasarlanmış piller -.

Bu invertör o klimalar neden kullanıldığı daha iyi anlamak için yardımcı olacağını kavramı. İnvertör klima frekans kontrolü ile, sırası ile, bir bölme sistemi olarak konumlandırılır. Aynı cihaz geleneksel klima farklıdır?

Bize invertör olmadan nasıl klima hatırlayalım. Bir kez gerekli sıcaklığa maruz, cihaz açık ve istenen değere Şekil iç mekan iklimine getirir, daha sonra sıcaklık sensörü kompresörün çalışmasını sonlandırır. Bundan başka, oda ısı göstergesi ve ardından tekrar mikro-işlemci, koruyucu (tipik olarak 1-2 derece) belli bir sabit değer değiştirilebilir değildir ve sürece bekleme modunda. Bildiğiniz gibi, daha açık ve ekipman kapalı, daha hızlı aşınır. Aslında kompresör yağı ile yağlanır zaman, Freon içinde çözülmüş olmasıdır. Kompresör çalışmadığı zaman, yağ haznesinde biriktirir ve ilk an yağlama olmadan çalışır başlatırken. Doğal olarak, bu kullanım ömrünü önemli derecede azaltır.

Ama geri soruya ne invertör klima olduğunu ve işini nasıl etkilediği. Inverter - Bu sürekli kompresör kapasitesini düzenler elektronik bir cihazdır. İnverter kompresör oda sıcaklığında sonra kapatılmaz belirtilen işlemci ulaştı ve sürekli uygun uzun süreli muhafaza edilmesi için yeterli düşük hızlarda çalışmaya devam sıcaklığı. hızlı oda sıcaklığını değiştirmek istediğinizde, kompresör hızını artırır ve sonra önceki moda geri döner.

Inverter klimalar doğru bir şekilde oda sıcaklığına kadar grubu korumak mümkün ve damla izin vermez. Onlar hava ve aşırı soğutulmuş az ayrılacak olmadığı için bu tip klima ile donatılmış odalarda anlamlı, soğuk algınlığı riskini azaltılır.

Bağlı bir kompresör ve ısı değiştirici, ince ayarlı mikroişlemci kontrolü ve diğer yenilikçi özellikler artan kapasite için uygun enerji tüketimi yumuşatıcısı. Daha yüksek hız ve ekipman esneklik diğer modellere göre daha az enerji kullanmasını sağlar. Sonuç olarak, cari invertör, sadece klimanın ömrünü uzatır, aynı zamanda elektrik% 40'a varan tasarruf sağlar.

imkansız bir diğer avantajı iç çalışması sırasında bunu dış ünitenin sessiz çalışma ve daha az gürültü takdir değil.

Geleneksel yukarıda İnverter klimalar maliyeti, ancak daha ekonomik ve dayanıklı ve artan konfor sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.