Ev ve AileÇocuklar

Aylık çocukta Kabızlık: ne yapmalı? nedenleri ve bebeklerde kabızlık tedavisi

Oldukça yaygın bir sorun - yaşamın ilk yılında çocuklarda Kabızlık. olgu Dışkı düzensizlik% 90-95 olarak (bağırsak duvarında önemli yapısal değişiklik olmadan m. E. Kırık motoru, emme, salgı ve kolon boşaltım fonksiyonu) işlevsel karakteri doğal. Çok daha az kabızlık doğuştan ve kalıtsal hastalıklar, çeşitli iç organ ve sistemlerinin patolojileri ile ilişkilidir.

Aylık çocukta kabızlık varsa ebeveynler ne yapmalıyım? anneler ve babalar yaşlı kiddies yardımcı olabiliriz? Böyle durumlarda, kendi tedavisini atama gerekli değildir. Sen hemen çocuk doktoruna başvurmalısınız. Uzman, bir sandalyenin ihlali kesin nedenini belirlemek ve uygun tedavi reçete edecektir.

kabızlık nedir ve nedenleri nelerdir?

Bu terim uzmanlar, zor nadir veya sistematik olarak kusurlu dışkılama anlıyoruz. Kabızlık, genellikle akut ve kronik ayrılmıştır. Sandalyenin ihlallerinin birinci türün birkaç gün çocukta Dışkılama eksikliği vardır. Sonra normale bağırsak çalışması. Kronik kabızlık için de defekasyon periyodik ihlal eğilimindedir.

Birçok veli ilgilendiren konularda - Sorun yaşamın ilk yılında daha yaşlı bir çocukta meydana ne yapmanız gerektiğini aylık çocukta kabızlık ortadan kaldırmak için nasıl. İlk bir sandalyenin ihlal nedenini anlamaya çalışmaktır. küçük çocuklarda Kabızlık genellikle şu sebepten kaynaklanır:

 • underfeeding;
 • Yapay besleme transfer;
 • aşırı protein alımı;
 • diyet diyet lifi eksikliği;
 • Yetersiz sıvı alımı.

dışkılama sıklığı ve dışkı formu: kabızlık nasıl tanınabilir

Sandalyenin aykırı bebek muayene ile Pediyatrist ebeveynlere bazı önemli sorular sorar. Uzman ilgilenen:

 • ne sıklıkta tabure meydana;
 • Ne biçim dışkı yapar.

Örneğin, bir doktor memenin bebeği inceledi. ebeveynlerden Alınan bilgiye çocuk doktoru kabızlığı onaylamak için izin aylık bir bebek. Bu sorun, kırıntısı oluşur hakkında uzman yardımı olmadan gelecekte ne anne ve baba, bu yüzden anlayabilirdim?

Mide yaşamın ilk aylık çocuklarda boşaltma unutmayın - istemsiz bir süreç. Temel olarak, bu besleme sonra meydana gelir. Yenidoğanlar dışkılama sıklığı günde en fazla 6 kez olabilir. Yaşları ilerledikçe bu değer azalır. 4-6 aylıkken bağırsakları günde en fazla 2 kez boşaltılmalıdır (bir dönemde yani. E. çocukların sadece anne sütüyle beslemek değil, aynı zamanda Lure başladığında).

Dışkılama ihlali dışkı şeklinde ile kanıtlandığı gibi. Kabızlık bu olabilir:

 • topaklı ise kolbasovidnym;
 • orehovidnym (cal ayrı katı topaklar ve trudnoprohodyaschih olarak sunulmuştur).

bebekler ve annelerin alışkanlıklarını Feeding

aylık bebekte kabızlık varsa, annem ne yapmalı? Öneriler arasında, - (belirtiler olmadıkça) emzirmeye vazgeçmek değil. Anne sütü prebiyotik etkiler sergileyen yararlı maddelerin bir çok içerir.

Bir başka ipucu - annesinin günlük menü düzeltmek için. Anne sütünün özellikleri bir kadını kullanmak hangi ürünleri bağlıdır gerçeği. Bu nedenle tavsiye edilir:

 • rejimi içme normalleştirmek;
 • gıda ve (jöle, kakao, mutlaka çay, mukoza çorbalar, pirinç lapası dahil) kolon motor fonksiyonu azaltmak içecekler reddetme;
 • şişkinlik (lahana, fasulye, kahverengi ekmek) artırmak diyet gıdalar silinir.

Suni beslenme ile ilgili çocukların Beslenme

emzirme kabızlık iptal edilmesinden sonra 2 aylık bir bebek oluşabilir. Ne çocuk doktoru ister. Uzman bebek uzmanlaşmış adapte süt formülü beslemek öneriyoruz. Onlar bir sandalye ile sorunların ortaya çıkmaması.

Birçok farklı karışımlar bulunmaktadır (örneğin, Nutrilon Konfor 1, Sempre Bifidus 1). Bu ürünlerin bileşimi çocuk büyüme ve gelişme için gerekli içerir ve eser elementler, çünkü tek bir karışım olarak, bir sürekli olarak kullanılabilir.

Dışkılama ihlallerine karşı Lure

Patates püresi, çeşitli lapası - Yaklaşık yarım veliler çocuklarının normal gıda menüsünde girmeye başlar. Bazı yemekler sandalyeyle sorunlara neden olabilir. kabızlık 6 aylık bebek kökenli, bu problemden bebeği rahatlatmak bazı ürünlerin yardımı ile, ne yapmalı? Bu ebeveynler gibi sorulara cevap Çocuk Doktorları, kırıntısı diyet dahil tavsiye edilir:

 • Meyve püresi, bağırsak hareket kabiliyetini uyarma (örneğin, elma, erik, kuru erik);
 • sebze püreleri (karnabahar, havuç);
 • arpa, darı lapası.

Bebeği sütten andan itibaren sıvı gerektirecek başlar gerçeği hakkında da unutmayın. bebek, bunun eksikliğini hissetmeyeceksiniz Eğer o kilitleri yoktu söyledi. kaynamış su, çilek yapılmış meyveli içecekler verebilir sandalye sorunların ortaya çıkmasını önlemek için, zayıf kuru kayısı ve erik, papatya, rezene, dereotu, su ile çaylar et suları konsantre edildi.

Lavman - ambulans tesis

Örneğin, doktor 3 aylık bebekte kabızlık onaylarsa o uzmandır sonra ne yapmalı? O lavman yardımıyla mekanik barsak hareketleri atayabilir. Bu bebek yaşına bağlı olarak belirlenir bunun miktarı armut şeklinde bir şişe, yapılır:

 • Silindir №2 (50 mi) - Uygun 2-3 aylık çocuklar;
 • Silindir №3 ve №4 (75 ve 100 mi) - 6 aylıkken kullanılabilir.

Uygun balon kaynamış su dökün. sıvının hacmini hesaplarken dikkate çocuğunuzun yaşını alınır:

 • 25 ile 30 ml yeni doğan çocuklara uygulanır;
 • Bebekler 1-3 ay arası - 50 ila 60 ml;
 • 3-12 ay - 100 ila 150 ml arasında.

O halde, mekanik barsak hareketleri gerçekleştirilen? Örneğin, doktor 4 aylık bebekte tanı kabızlık sahip lavman atadı. Daha sonra yapılacaklar, birçok ebeveyn bilmiyorum. lavman formülasyonu bebek sol tarafında veya arka tarafında yatırılır, daha önce lastik levha gövde altındaki. kauçuk balon su kaynamış kazanmaktadır. Sıcaklığı fazla 25 derece olmamalıdır. balonun ucu kolay uygulama için vazelin ile muamele edilmiştir.

kırıntı onun yan yatarken, o sadece kalça itme. Sırtüstü ise, o bacakları yukarı kaldırdı. . Aşağı ve ileri - Armut sonra sönük ve daha sonra yavaşça dosdoğru ilk önceden 3-5 cm derinliğe anüs içine girmeye başlar ucu, vb. Bundan sonra, armut ve böylece rektum içine su salma, yavaş yavaş sıkıştırılır.

"Duphalac" - etkin madde (şurup)

5 aylık bebekte kabızlık, ne yapacağını Eğer ilaçlar verilebilir hangi - sık sorulan sorular. İlaç tedavisi bağırsak hareketlerinin tedavisinde kullanılabilir. Çok popüler bir ürün - "Dufalac" şurup formunda mevcuttur ve reçetesiz satılmaktadır. Means hafif müshil etkisi vardır, genç bir çocuğun vücudunda olumsuz etkilemez.

değişmeden ilacın bileşenleri kolon ve bölünmüş ulaşır. Sonuç olarak:

 • pH değerini düşüren;
 • ozmotik basınç artar;
 • bağırsak içeriği hacmini arttırır.

Bütün bunlar bağırsak peristaltizm dışkı kıvamı normalleşmesi uyarılmasına yol açar.

Gliserin fitiller kabızlığa karşı

Bu bir sır olduğunu gliserin fitiller doğasında iyi müshil etkisi. Onlar refleksle peristalsisini harekete, rektum mukoza zarı tahriş dışkı yumuşaması teşvik edilmektedir. Örneğin, 7 aylık bebekte kabızlık varsa, bunlar bebeğiniz için satın gerekip gerekmediğini, gliserin mumlarla ne yapmalı? Bu sorunun cevabı bir çocuk doktoru olabilir. Gerekirse Bu araç doktora atanır.

Gliserin fitiller, normal bağırsak hareketliliğini geri kullanılır. Kullanımda bu uzun bir süre için imkansızdır. irritabl rektum uzun süreli kullanımı, defekasyon zayıflatılmış bir fizyolojik süreçtir.

Bu nedenle, kabızlık tedavisi - oldukça zor bir problem. diyet terapisi, ilaç tedavisi ve lavmanlarla kullanımını - Karmaşık durumlarda verdiği kararla bu entegre bir yaklaşım kullanılmalıdır. eylemlerinin çocuğu zarar verebilecek Ancak, ebeveynler, çocuk doktoru ile önceden danışılmadan kabızlığı ortadan kaldırmak için her türlü tedbiri almaya olmamalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.