KanunCeza hukuku

Cinayetin makalesi nedir?

Cinayet en ciddi suçları ifade eder, çünkü cinayetin sonuçları onarılamaz. Her zaman büyük üzüntü yaratır ve buna göre cezalandırılmalıdır. Rus mevzuatında, cinayet her zaman başka bir kişiden hayatını kaybetme anlamına gelmektedir. Örneğin Ukrayna'da, niyet belirtisi bu suçun önemli bir işareti değil. Rus mevzuatında cinayete konu olan madde bir değil. Onların özgünlüğünü düşünelim.

Cinayet için genel yazı

Bu suçun net bileşimi, bir kişinin yaşamının kasıtlı yoksunluğundan sorumludur. Onun nesnel tarafının tüm açıklaması budur. Ek ayrıntılar ve koşullarla aşırı yüklenmez. Bu cinayette ceza öngören norm 105. Maddenin 1. Fıkrasıdır. Nitelendirme veya hafifletici şartların bulunmaması durumunda uygulanır . Diğer durumlarda, genel normla bağlantılı olarak özel bir tane uygulamak gereklidir.

Cinayet belirtilerini doğrulayarak

Bu zaten alaycı suç belirli işaretlerin varlığı nedeniyle daha da şiddetlendiği zamanlar vardır. Bu nedenle, Bölüm 2'nin 105. maddesi listelerini içermektedir. Bunlar arasında şunlar bulunur:

  • Birkaç insanı öldürmek;
  • Küçük, hamile bir kadının hayattan yoksun bırakılması;
  • Sebepler - kan davası, herhangi bir toplumsal grubun düşmanlığı veya düşmanlığı, holigan motifleri ;
  • Hedef, kendi menfaatine, başka bir suçun gizlenmesine veya komisyonun kolaylaştırılmasına, mağdurun organlarının kullanılmasına;
  • Yöntem genellikle tehlikeli, özellikle de zalim;
  • Bir grup insanın cinayet işlemiş olması.

Bu gibi fiillerin sorumluluğunun güçlendirilmesi öngörülmektedir. Örneğin zulüm gören bir cinayeti düşünün. Madde 105, bu sosyal olarak tehlikeli eylemi 2. Bölümün "e" paragrafında öngörüyordu. Genel bir suçun 6 ila 15 yıl arasında hapis cezası öngörmesi halinde, nitelikli bileşimin ömür boyu hapis cezasına kadar daha fazla zaman engeli vardır.

İmtiyazlı formülasyonlar

Ağırlaştırıcı durumlara ek olarak , dikkate alınmalı ve hafifletilmelidir.

Bulundukları takdirde, suçun sorumluluğu önemli ölçüde azaltılır. Örneğin, annesi tarafından işlenmiş, yeni doğmuş bir bebeğin öldürülmesi için özel bir madde var. Doğum sırasında bir kadın en büyük strese maruz kalır. Nitelik, bu madde uyarınca ancak zaman ve durum gibi zorunlu nitelikte olduğu takdirde oluşur. Bu davada cinayet, doğum sırasında veya hemen ardından işlenmelidir. Buna ek olarak, annenin psiko-travmatik bir durumda olması önemlidir. İmtiyazlı kompozisyon aynı zamanda , suçluları tutuklamak için gereken savunmayı veya önlemleri aşan bir cinayeti de içeriyor . Bu durumda da durum çok önemli. Ve son olarak, bu normların sonuncusu, bir devlette cinayet için hazırlanmış bir makale . Bu durumda, kişinin kendisinin mağdur tarafından sistematik aşağılama, şiddet ve zorbalık yoluyla itildiği söylenebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.