FormasyonÖykü

İtalya'nın Şaşırtıcı ve heyecan verici öyküsü

Italya tarihi - durmadan konuşabiliriz olaylar, gerçekler, tarihler ve rakamlar vardır. Bu ağır ve çoklu hacim çeşitli tarif edilmektedir. Devletin topraklarında meydana gelen tarihsel olaylar, sürekli dünyadaki tarihçiler bugün arasında ve geçmiş yüzyıllarda ilgi uyandırdı.

Sonuçta, eski çağlardan beri ülke Avrupa medeniyetinin beşiği olarak kabul edildi. günümüze kadar yüzyıllar boyunca, İtalya'da hayat ilginç ve heyecan verici olaylarla doludur.

İtalya'nın tarihinin Avrupa ve diğer birçok ülkenin gelişmede kültürel ve sosyal alanlarda oldukça büyük bir etkisi vardı. O Devletin topraklarında, bilim adamları önemli arkeolojik insan bulmak mümkün olduğu tarih geri prehistorik döneme kalır olduğunu.

Dünya medeniyet kökenli ve İtalya'da gelişti. Tarihçesi zamanından kalma Roma İmparatorluğu. Devlet Avrupa, Kuzey Afrika ve Akdeniz havzasının parçaların çok fethetmek başardı.

orada bir kez Roma İmparatorluğu'nun çöküşü, ada birkaç parçaya bölündü. İtalyan topraklarında Yüzyıllar boyunca birçok bireysel durumu vardır.

Rönesans sırasında İtalya'nın tarihi yeni bir dalga yaşanıyor. Apennine Yarımadası sonradan bütün Avrupa'nın kültür hayatına üzerinde etkisi olan sanat, yeniden canlandırdı.

onun savaşlar, krizler, parçalanma ve diriltilen Roma İmparatorluğu'nun asırlık tarih, devletin birleşmesini tamamladı. Bu seçkin kişiliği nedeniyle Dzhuzeppe Garibaldi. 1860 sonbaharında askerleri neredeyse tüm güney İtalya'nın kontrol altına almak için yönetilen ve erken 1861 yılında ülke tam entegre oldu. Roma, 1871 yılında devletin başkenti ilan hangi birleşik İtalyan ülkenin bitmiş yaratılması sonra.

İtalya'nın yakın tarih XX yüzyılda başladı. Bu dönemde, hükümet bir dizi etkinlik yoluyla gitmek zorunda kaldı. 1922 yılında, iktidara gelen Benito Mussolini, ülkede faşist bir rejim kurdu. Saltanatı 1945 yılına kadar sürdü. Cetvel sürüklenen Dünya Savaşı içine İtalya.

ülke çok zordur için savaş sonrası dönem oldu. 1946 yılında İtalya, Umberto son Kralı feragat. Bu savaş sonrası kriz, başarısız bir dizi reform, tarım ve sanayinin düşüş izlemektedir. zorluklara rağmen, sonuçta bütün dünya ekonomik mucize izledi. İtalya'nın bütün tarihi skandalları ve eşlik etti davalara yerel mafya. Dünyada hiçbir ülke bu kadar yaygın yolsuzluk henüz geliştirilmemiştir.

Yeni, son derece gelişmiş, uygar ülke konusunu görüşmek için İtalya'nın çağdaş tarih. devlet dünyanın önde gelen ihracatçılarından biridir. kendi ülkesinde üretilen ürünler, dünyanın en iyi arasındadır. İtalya AB ülkeleri ile çalışan ve diğer ekonomik olarak gelişmiş ülkeler ile olan. Bu Büyük Britanya, Fransa ve Almanya ile yakın ekonomik ilişkiler içindedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.