Ev ve AileÇocuklar

Çocukların 4-5 yaş için Eğitici oyuncaklar: tasarımcılar, oyunlar, müzik oyuncak arsa için ayarlar

mağaza ve çocuk eşya da dahil olmak üzere malların bolluğu, bazen baffling. Her şey parlak ve çekici! ilginç ve yararlı: çocuk gerçekten doğru bir şey seçmek istiyor için Ama bütün mağaza, satın alamazsınız. Tüm bu kriterler çocuklar 4-5 yaş için eğitici oyuncaklar tarafından karşılanmaktadır.

yaş özellikleri

Çocukluğumuzdan 4-5 yıl içinde oynamak için ne gibi hakkında konuşmaya başlamadan önce, bu yaş için tipik hangi özellikleri anlamak önemlidir. Yeni yürümeye başlayan çocuklar hala parlak nesnelere dikkat fakat onların çıkarları daha çok yönlü hale gelmektedir. Her biri kendi hobilerini, favori çizgi film ve masallar, karakterler ve kahramanlar görünür. Gelen ekleme, bu is zaten mümkün tanımlamak ve öncelikli geliştirilmesine yönelik gelecekteki: is nereye ebeveynler almalısınız çabalar. Belki de bir müzik? Dans? Çizim? Ya yüzme? Ya futbol?

Çocukların 4-5 yaş için en yararlı eğitici oyuncaklar

Mükemmel oyuncak - is yeri bir öğretir çocuk yeni bir şey değil, mutlaka okuma veya okuma doğru hareket etmek oynamak bazı sahneler ile onların favori karakterleri is de önemlidir. Entelektüel, yaratıcı, duygusal ve sosyal: Gelişme çok cephede aynı anda gerçekleşir. çocuk çeşitli oyun durumlarda bir çıkış yolu bulmak için, iletişim kurmak, hayal öğrenir. Bu sınıfta öğretilen edilemez. Sadece oyunda bilinir.

genç mimar

Çocuğunuz tasarımcı figürlerin oluşturulması ilgilenen ise, kendini şanslı say. minik Devreler yetişmeye, doshkolenok onun gelişir ince motor becerileri. Düşünme hakkında nasıl oluşturmak parçacıklar gelen dağınık tek bütün, gelişen sentetik ve analitik düşünme işlevi. Gelecekte, bu hobi onu, çabuk matematik öğrenmek daha kolay yazma başa yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, tekrarlama örnek alınarak manuel beceri trenlerin heykelcikleri toplamak yeteneği ve becerisi kendi uygular yaratıcılığın şey ile gelip.

ahşap, metal, plastik veya manyetik: Çocuk tasarımcı şey olabilir. Her çeşit kendine ait özellikleri, ama Yukarıda & özellikleridir doğasında gelmesi bütün bunları. Apart "Lego" gibi blok tasarımcısı. Kitleri olanları içeren onlarca için binlerce parça. Aynı zamanda onlar evrenseldir: Gemilerin bir çift, örneğin, bir kale inşa ve arabadan olabilir - bir uzay gemisi.

Böyle tasarımcısı montaj seçeneklerinin sayısı neredeyse sınırsızdır. Bu bütün bir dünya! Onlar için insanlar, hayvanlar, ev eşyaları veya silah: Ek olarak, Lego kitleri karakterler. Ve zaten verir çocuk fırsat için kullanılması onları bina arsa, rol yapma oyunları. Erkekler iyi ve kötü ayrılır, bazı eylemi gerçekleştirmek, hayatlarını yaşıyorlar. Özenli anne diye neler yaşadığını ilgilendiği, zihninde ne olup bittiğini dair çıkarımlar yapabilme, bebeğin oyunu izlemeye. Belki bu doğru yönde çocuğun gelişimini doğrudan onlara yardımcı olacaktır.

Masa oyunları

Ne eğitici oyuncaklar için çocuklar 4-5 yıl sonra teneke hala tutmak bir göz ile ilgili? Yani çocuklarla aynı başarıyı kullanacak? Tabii ki, masa oyunları! Modern ebeveynler sıklıkla bir çocukla böyle bir eğlence önemini hafife. Çok önemli bir harita veya bebek bingo cips hareketini verebilir gibi görünüyor? Bir çocuk bu oyunların sırasında aldığı en önemli şey - oyun ve asla pes yeteneğidir. son değil - o defalarca evde, aynı zamanda diğer katılımcılar eğlence de sadece zafer, yenilgi, izlediğinde, yavaş yavaş başarısızlık fikrine alışmak. Onun başarısını takip etmek emin. Bu fikir çocuk yetişkin yıllar sonra, farklı durumlarda ona yardım edecek, ömrü boyunca taşıyacak.

zeka gelince, masa oyunları geliştirme 5 yıl boyunca bir kenara onun bırakmazlar. Hatta zar atma ve bebek saymayı öğrenme, çip hareketli, katılımcıların geri kalanı ile ilgili sahada konumlarını değerlendirmek. Aynı bebek tombala veya domino dikkat reaksiyon hızı, mantık ve hafıza trenler.

Hareketi - Hayat

Eğer sadece bu kavramın psikolojik bileşeni üzerinde dikkat değil, aynı zamanda fiziksel gerektiğini böylece Gelişimi, kapsamlı olmalıdır. Brüt motoru, daha az önemli olmayan küçük daha o gücü, çeviklik, güven var. motor becerilerin gelişimi için en iyi vasıta spor haline gelir. Onlar için Envanter futboldan bisiklete şey olabilir.

Küçük bir daire veya evin bir parçası olarak bir spor alanı düzenlemek için zordur. Ve için duvar çubukları yatay çubuk ile duvara yakın bir yer yapmak için her zaman mümkündür.

Kapalı için mükemmel bir seçim açık hava oyunları Örneğin, bir dans mat için, olacaktır. O sadece çocuklar dans gerginlik rahatlatmak için izin vermez, aynı zamanda dikkat, hızlı karar verme, beyin ve vücut arasındaki iletişimi geliştirmeye yardımcı olmak. Sonuçta, çocuk, aynı anda hareket sistem komutlarını izlemek ve hızlı bir şekilde onlara cevap zorundadır. Oyunun rekabet unsuru adrenalin katmak ve genç dansçı rekabetin heyecanını ve zaferin tatlılığı hissetmek sağlayacaktır.

Plot-rol yapma oyunları

Bu çağda çocuklar yaşamın sosyal yönünü algılamaktadır. İnsanların çevrelerindeki ve ailede nasıl iletişim, farklı roller denemek izle. Kızlar genellikle bebek "eğitim" ilgi göstermeye başlar. "Çay partisi" ile birlikte "Anneler ve Kızları" beş yıllık planları arasında popülerlik devam evlerine sahip. Çocuklar, askeri üsler inşa oyuncak askerler, itfaiye, polis ve suçlularla oynuyor.

çocuk fantezi gibi çeşitli oyunlar hikaye için takımları: küçük evler, ev eşyaları, süper kahraman ve periler, canavarlar setleri ve favori çizgi film karakterleri ile bebek sofra. Özel Mansiyon kostüm ve aksesuarları şunlardır: kız cadılar dönüşür, çocuklar - askerler. oyunda, çocuklar rollerine dayalı etkileşim, ilişkiler kurmak: "Ben - annem, sen - kız" ve ardından da tam tersi. Buna karşılık, böylece, iyi ve kötü çocuklar ve veliler, güçlü ve zayıf yönleri ve temsil eder. D. Duygusal kürenin yetişkin yaşam eğitimi için gereklidir.

Müzikal oyuncaklar

Yaratıcılık veya oluşturmak için yeni bir şey yaratma yeteneği de dikkat etmek gerekir. Ve en iyi şekilde mantığı yeri doldurulamaz boya, kil ve müzikal oyuncaklar estetik gelişimi için, çocuk yapıcısı geliştirmek için eğer.

Okula vermeden önce alet için bir aşk uzunluğunda olabilir çocuklarda aşılamak. oynatılırken Bu durumda, bebeğim, ne piyano (veya oluk, gitar, akordeon) hayal etmek gerekir. Müzik öğrenme arzusu melodi ile gelip, müzik öğrenmek - Küçük müzik aletleri analoglar bir çocuğun en temel şeyi uyandırmak.

Öğrenme dili

Bazı ebeveynler beşikten neredeyse çocuğun programını geliştirmede yabancı dil öğrenmeyi tanıtmak. Bilim adamları bu uygun olup olmadığını, ancak, kalmak isteyen tartışırlar. Bu ebeveynler ve öğretmenler iyi çabalarına rağmen, dört yıllık Rus dili İngilizce veya Çince akıcı olacak olası değildir. Sadece tanıdık - Bütün bu yaşta gereklidir.

Bebek nesneler etrafında varolan yalnızca İngilizce veya Almanca olarak, örneğin, tarif edilebilir olduğunun farkına vardılar, bir yabancı dilde ona vücudun bir diyelim denilen oyuncak, parçaları verebilir.

birlikte oynarken

Çocuklar için ne olursa olsun eğitici oyuncaklar 4-5 yıl sonra onların yardımıyla, çocuk anında akıllıca, ana şeyi unutmayın umuduyla seçmiş: şey kendisi şey bebek öğretmez. Bir sonuca ulaşmak için, yetişkinler de çaba gerekiyor. İlk başta, oynamak ile çocuk birlikte, hiç şov ona nasıl kullanılması oyun, belki bir kereden fazla geri dönüş için o.

ebeveynleri eğlence dahil edildiğinde Çocuklar seviyorum. kızları ile Anneler bebek için bir çay partisi düzenlerler. Papa ve oğulları askeri üsler kurmak. Tüm eğitsel oyun 5 yıl irade sadece be etkili olmadığını veliler ilgi.

Diğer şeylerin yanında, çocuklarla etrafında olmak yetişkinler onlara öğretmek ve başka zafer inanıyoruz ve bunun için gayret, bir trajedi olarak dökülmesi tedavisi yoktur, kurallar üzerinde anlaşmaya ve bunlara uymayı, muhatap anlamak için, iletişim kurmak için. Cuğunuza inisiyatif göstermek için bir şans vermek için gereklidir. yeni bir oyun arsa karakterler içinde bulundukları durumun tarihöncesi söyler ile gelip alalım.

Ve tabii ki, oyuncak dikkatli güvenlik özen seçin. plastik veya gevşek boya Tatsız koku yanı sıra düşmek ve gayret küçük parçalar kaybolmak - başka bir şey seçmek için bir neden.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.