SağlıkKadın sağlığı

Amniyosentez - bu nedir? Endikasyonları, riskler ve araştırma yürüten

Bir kadın bir bebek bekliyor olduğunda hayatın, bu aylarda, en güzel ve harika biri diyebiliriz. Ama zayıf seks her şeyin değil her temsilci sorunsuz çalışır. Bazen çeşitli zorluklar ve komplikasyonlar yaşayabilirler. Bu makalede, "Amniyosentez" denilen tıbbi terim ile ilgili. öyle Ne öğrenmek. Aynı zamanda bu manipülasyon yapılmış nasıl ve ne zaman hakkında söylenecek değer. Amniyosentez da bu makalede ele alınacak sonra ne bir kadına ne olur.

hamile kadının incelenmesi

Gelecekteki annenin çocuğun beklentilerinin zamanda çeşitli tanı prosedürleri geçirmek zorundadır. Bunlardan en yaygın bir jinekoloğa her ziyaret öncesinde kan ve idrar testlerinin çalışmadır. Ayrıca, gebelik sırasında birkaç kez, prenatal tanı yapılır. Bu prosedür içinde anormallikleri olasılığını incelemek için bir ultrason muayenesi ve kan içeren fetal gelişim. Analiz amniyosentez prenatal araştırma ile ilgilidir. Ancak, her zaman gerçekleştirilmez değil, her anne adayı olduğunu.

Amniyosentez: bu nedir?

Bu prosedür sadece tanısal değil aynı zamanda tedavi edici. Her yöntem amniyotik kese içeren bir sıvı elde etmektir. Basitçe söylemek gerekirse, Amniyosentez - ceninin daha kapsamlı bir çalışma ve düzeltme belirli türde yürüten metoduna bir yol.

Kim böyle bir prosedür tayin?

Doktorunuz Prenatal tanı vermiştir sonuçları alarma varsa, böyle bir prosedür tavsiye edilebilir davranış. Böyle durumlarda sonuç, sen çalışmanın kapsamı dışında kalmayı seçebilir dikkati çekiyor. Ama bu kadın mümkün olmayacaktır emin olmalıdır gebeliği sonlandırmayı bakılmaksızın sonuçların,.

amniyosentez gibi (ne olduğunu, zaten biliyor) akut polihidroamniyosdur belirledik o kadınlara atanır. Bu durumda, koşul hamile anne tarafından düzeltilebilir. İşlem sırasında amniyon sıvısı ve fetusun düzenlenmiş durumunun kısmını kaldırır.

Prosedür intrauterin fetal cerrahi taşınan durumunda atanabilir. Ancak, Rusya Federasyonu, bu tür yöntemler henüz sağlanmamıştır.

Amniyosentez gösterilen ve geç dönem bir gebeliği sonlandırmak isteyen kadınlar edilir. Bu belli işaretler gerektirdiğini unutmayın. Basit bir kadının arzusu yeterli değildir.

iletken araştırma

amniyosentez olarak böyle bir prosedürün duymadım Birçok kadın, sadece çalışma gününde kabul edilmektedir. Eğer böyle bir teşhis atanırsa, onun uygulanması ve verilen sürenin yöntemi ile önceden tanışmış gereklidir. manipülasyon göstergesidir süresine bağlı olarak farklı olabilir.

Amniyosentez aşağıdaki şartları vardır:

  • Erken teşhis. Bu fetal gelişim 8 ila 14 haftalık bir süre boyunca düzenledi. komplikasyonların yüksek bir olasılık var gibi Doktorlar, böyle bir erken çalışmayı hoşgeldin yok.
  • Her zamanki tanı. 14 hafta sonra döneminde düzenlenen. Ancak, araştırma için en uygun zaman - bebeğin hayatının 18-22 haftadır.
  • Geç Amniyosentez. Tamamen sınırlı endikasyonlara, gebeliğin gerekirse fesih dayanmaktadır.

prosedür nasıl?

İlk olarak, bu diyelim tanı yöntemi herhangi anestezi için sağlamaz. Birçok bebek bekleyen anneler acımıyor söyleyerek bu prosedürü geçti.

Hamilelik sırasında izin verilen bir yatıştırıcı almak ve birkaç bardak su içmeyi teklif kadının manipülasyon önce. mesanede sıvının varlığı önkoşuldur. Ancak bu durumda rahim yükselir ve bir iğnenin sokulması için doktorlara en uygun koşulları yaratır.

Ayrıca kadın prosedürleri kontrol ultrason muayenesi yapılmadan önce. Bu fetusun durumunu ve rahimde embriyo sayısını incelemek için gereklidir.

Bebeğin işlemlerden manipülasyon sırasında özel bir aparat izler. O da bir iğne yerleştirilmesini kontrol eder. Bir delinme hiçbir plasenta ve göbek kordonu döngüler vardır yerde yapılır. Risk minimum bebeğe zarar.

bir uzun iğne amniyotik membran içine sokulduğunda, kateter bağlantılı ve analiz için su alımı yapılır. Bu durumda, istenen miktarda, 10 ila 20 mililitre arasında olabilir. Kürtaj gerekiyorsa, amniyosentez genellikle "körlemesine" üretilir. amniyotik zarda Kadınlar öldürme, meyve hareket eden özel bir çözüm, yerleştirilir.

İşlemden sonra ne yapmalı?

İşlemden hemen sonra kadının evine gidebilir. Ancak, doktorlar gelecekteki anne incelemek ve fetusun durumunu inceler. Bazı durumlarda, daha adil cinsiyet birkaç saatliğine hastanede kalması önerilir.

anne adayı evine gitti, o birkaç gün yatak istirahatı reçete. Bu durumda, kesinlikle ağır nesneler ve ıkınmayı kaldırmaya yasaktır. Çoğu durumda, hamile kadınlar reçete sakinleştirici ve para kas spazmları rahatlatır. Bazı durumlarda, işlemden sonra komplikasyon nedeniyle bir hamile kadının sinir gerginlik başlayabilir.

Amniyosentez sonuçları birkaç gün sunulmuştur. Sonuç olarak, tıbbi kurum hekim derhal iletilir. Bu veriler ayrıca, taktik hakkında bir karar dayanmaktadır.

prosedürün riskler

Gelecekteki annenin vücudunda başka bir müdahale olduğu gibi, amniyosentez bazı riskleri ve olası komplikasyonları vardır. bize ayrıntılı olarak prosedürün olası sonuçlarını ele alalım.

hamileliğin sonu

İşlemden sonra gebeliğin bağımsız sonlandırılmasını gidiş Yaklaşık iki yüz kadın. Aynı zamanda önemli bir rol tanı gerçekleştirildiği için süreyi oynar. Böylece, üçüncü üç aylık dönemde fetus uygun yardımın sağlanmasında hayatta kalma şansı yüksektir. Erken amniyosentez uygulanırsa, gebelik komplikasyonlarının durumunda düşükle sonuçlanabilir.

Kürtaj tehdit

İşlem sonrası tüm kadınların yaklaşık yarısı alt karın bölgesinde ağrı kramp rapor. Bu teşhisi konulabilmektedir "erken doğum tehdidi." Çalışma ilk üç aylık dönemde yapılmıştır, bu fetal membran dekolmanı neden olabilir. zamanında yardım sağlamışsa kadın gebeliği devam etmek her türlü şansa sahip.

enfeksiyon gelişimi

İşlem sırasında asepsi normları ihlal edildiği takdirde, amniyotik sıvı bulaşmış olabilir. Herhangi bir durumda, bu düzenleme, patolojik birleştirme işlemi riski belirli bir yüzdesine sahip bulunmaktadır. Bu durumda anne adayı, uygun tedaviye başlamak için en kısa sürede gerekli. Aksi halde patoloji olumsuz cenini etkileyebilir.

amniyotik sıvının Kaçak

İşlem sonrası bazı hamileler sızıntı şikayet amniyotik sıvı. Bu durumda, kadın şüphesini doğrulayan özel bir test ve o doğuma kadar kalacak bir hastanede, yerleştirilir.

Bir çocuğa yaralanması

amnotsenteza sırasında daha ender durumlarda çocuğa bir gelecek yaralanmalara uygulanabilir. Böyle bir fenomen bin gebe kadınlarda sadece birkaç kadınları karşılaştı ile. Ancak böyle bir hastalık riski ve söz onun değer.

Özetlersek

makaleyi okuduktan sonra, amniyosentez gibi bir şey (ne olduğunu, nasıl ve ne zaman yapılacak) farkına varır. manipülasyon önce olası riskleri dikkate alınması gerekmektedir. Ankete kabul etmeden önce doktorunuza danışın. Size sağlık ve çalışmanın iyi sonuçlar diliyoruz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.