Sanat ve EğlenceLiteratür

"Oblomov ve Stolz" - roman IA Goncharov bir kompozisyon "Oblomov"

roman IA ana karakterleri Goncharov yönettiği "Oblomov" Oblomov ve Stolz olduğunu. yazma yazarın niyetini açıklaması ile başlamalıdır. Goncharov insan ruhunun kademeli yıkımını gösterir. Tabii ki, yazar ürün sayfalarına benzer şekilde getirenler ilk değildi, ama o değil yapmadan önce o tür kapsam ve çok yönlülük bazı literatürü bunu tasvir.

Usta İlya Oblomov

roman başından itibaren yazar bir özellik beyle tanıtılmaktadır Iley Oblomovym. Bu Rus asalet tipik görüntüsüdür. Sedanter, heybetli, gevşek, pasif. arsa eylem ve entrika yoksundur. kesinlikle anlaşılmaz ilgisizlik Ili Oblomova görünüyor. Bir kirli elbiseyle kanepe İlya yatan günlerce ve tüm muses için. Birçok fikir zihninde gezinip, ancak bunların hiçbiri bir başka devamıdır. Oblomov hiçbir arzusu bir sohbet başlatmak için. O Oblomovka yaşam huzurlu akışını bozacağı hiçbir şey çalışır. Onun tembel hülya üzerinde bozdururken tek sığınma kesilir. Ama Oblomov hala. Hatta onun gerçek niyetini fark etmez gerçeklikten ne kadar uzak olduğunu "misafirler". Ve burada Goncharov girer Oblomov Rüyası, çocukluk kahramanı bizi geri götürür. İşte burada onun yalan böyle davranışın nedeni. Size çocuk çocuğu insan yaşamı için uyumsuz yükseltilir. hep onun için yapacak birileri olacaktır, başka bir şey gerekmez herhangi bir işlem ilyusha ilham fikrinden koruyarak onun arzularını düşkünlük. Köylülerin pahasına yaşayan soyluların tipik konumu.

Başka gelişi

Ili Oblomova hayat ona gelişi Andreya Shtoltsa, eski bir dost ile değiştirir. Oblomov içtenlikle Stolz mevcut durumu, yarı uykulu halin dışına çıkarmak için güç değiştirebileceğini umuyor. Ve, gerçekten, yakışıklı bir genç adam, nazhivshy ve deneyim ve para geliyor. Şaşmamak Goncharov İngiliz atı kanı ile karşılaştırır. "Oblomov" diğer Stoltz aksine hayalcilik ve aylaklık yabancıdır. O tüm uygular.

Biz Oblomov hep ne olduğunu şimdi olduğunu söylemek mümkün değil. Onun gençlik günlerinde, İlya ve Andrew birlikte aranan bir şeye, hayatın tadını çıkarmayı, bilim incelemek için. Ancak, yavaş yavaş yaşayan ve aktif Andrew Oblomov onların coşku ilham olamazdı ve süre onun gayrimenkul çocukluktan alışık olduğu için durum genç usta canlandı. roman "Oblomov" olarak Stolz tam kahraman karşı ve aynı zamanda, en yakın kişidir. Ve bu, İlya özelliklerini ortaya belirlemek ve avantajları ve dezavantajları vurgulamak için yardımcı olur.

Çocukluğundan beri Arkadaş

Kahramanlar - çocukluk arkadaşı. Bunlar vardı kaderi insan doğasına tamamen farklı iki vardır. Erken yaşlardan itibaren İlya Oblomov ailesinin sevgilim oldu. O kendisiyle ve dünya ile uyum içinde yaşadı. İlya her şey vardı azından o istedi. Aile tüm sıkıntılara onu korudu. O, huzur ve tembellik atmosferi içinde, yeni bir şey öğrenmek için çok fazla arzu etmeden öğrenmek için nyankinyh masalları üzerinde yetişmiş, servet kölelerinin bir tür büyüdü. Bir genç olarak, birlikte Stolz Oblomov yakındaki köye Verhlevo buluştu. , Mallarından tadanlara için kullanılan küçük usta, - Ilya, yeni, enerjik bambaşka dünyaya, içine girer. Baba Andreya Shtoltsa erken onda Alman pedantry yükselterek, bağımsızlık oğlunu öğretti. bir anneden Oblomov Stolz babasından, şiir sevgisini miras - hassasiyet ve doğrulukla, bilimler için itme. Çocukluğundan beri, o sadece işinde babasına yardım etmez, ancak çalışıyor ve maaş alır. Dolayısıyla, yetenek, Andrew cesur ve bağımsız karar alma eylemlerinin sorumluluğunu almak. Hatta görünüşte arkadaşlar kesinlikle karşı çıktı. Ilya - Böyle bir işin olduğunu bilmeyen bir dolu, gevşek, sarkık adam. Aksine, Andrew - sürekli emek alışık akıllı, neşeli, aktif bir adam. Onun için hareketin olmaması ölümdür.

Aşağıda yer alan Tablo "Oblomov ve Stolz", karakter görüntülerde farkı daha fazla görünürlük sağlayacaktır.

karakterlerin yaşamlarında Aşk

Hayatta Hem farklı bir deneyim aşkı. Ve aşk Oblomov ve Stolz oldukça zıt. hacmin roman karakterleri arasındaki farklar bütünlüğünü kapsayacak çünkü yazıyor. Ancak, sevgi teması düşünülmelidir.

Sıkıcı hafta içi İlya Olga aydınlatır zaman şişirilmiş yaratık ilginç bir adam dönüşür dan, o canlanır. tüm hızıyla Oblomov enerji, bu, tüm ilginç ihtiyaç vardır. O eski alışkanlıkları hakkında unutur ve hatta evlenmek istiyor. Ama aniden aşk Olga gerçeği hakkında şüpheler eziyet başlamıştı. Sonsuz sorular ona hayatını değiştirmeye izin vermez sonunda Oblomov kendine sordu. O önceki varlığına döndürür ve hiçbir şey onu dokunur. Andrey Shtolts denge hissini teslim olmadan, tutkuyla, coşkuyla sever.

karşıtların bir araya gelerek

Diğer bir deyişle, biz Oblomov ve Stolz (kompozisyon geleneksel bilgelik yansıtır) görüyoruz - oldukça farklı ortamlarda yetişmiş insanlar, aksine. Ancak, bu farktır ve onlara yaklaşım. Her biri en eksik olan şey diğerinde bulur. Oblomov Stolz sakin ve nazik eğilim çekiyor. Tam tersine, Andree Ilyu hayati faaliyeti sevindirdi. hem henüz mukavemet yaşandığı fakat bunların dostluğu sadece güçleniyor.

Tablo "Oblomov ve Stolz"

İlya Oblomov

Andrey Shtolts

köken

Oblomov - ataerkil geleneklere uygun yaşayan kabile asilzade.

Stolz - Alman emlak yöneticisi Rus soylu kadın oğul.

eğitim

Ben tembellik atmosferinde yetişmiş. O herhangi bir zihinsel veya fiziksel emek alışık değildi.

Çocukluğundan beri, bilim ve sanat düşkün, yakında kazanmak ve bağımsız kararlar başladı.

İnançlar

Durgunluk uykulu, herhangi bir değişiklik arzusu rüya, eksikliği

Aktivite, pratiklik

özellikleri

İyi sessiz, zayıf, tembel, samimi, hayalperest, filozof

neşeli, Güçlü zeki, çalışkan

Bu okuyucular böyle Oblomov ve Stolz sunulur. yazma yazara göre tamamlanabilir: "Bu gerçekti daha pahalı bütün anlayış olduğunu: dürüst, sadık kalp! Bu doğal altın; O hayatın aracılığıyla yarasız taşıdı. "

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.