Gıda ve içecekYemek tarifleri

İpuçları: mantar çeşitleri pişirmeye ne kadar

Et ve balık bazen sıkılıp lezzetli ve sıradışı bir şey pişirmek istiyorum. misafirlerinizi şaşırtmak için, birçok ev kadınları mantar yemekleri tercih edin. Yer alabilmesi özellikle önemlidir şenlikli menü. Çalışmaya başlamadan önce, onlar, hep ilgilenen "Ve ne kadar pişirmeye mantar: chanterelles, Beyaz, titrek kavak veya mantar??" Bu sorunun cevabı, yüksek kaliteli ürünler kullanılmaktadır gıda ve malzeme türlerine bağlı olarak değişecektir.

Ne kadar champignons pişirmek için?

orman zenginliği ana madde değil sadece olabilir, ama aynı zamanda özgün keser ek bir ürün olarak hareket edebilir. Sonuçta, mantar tadı başarıyla herhangi et veya sebze ile birleştirilir. En sık kullanılan ortak çok çeşitli çeşitleri nelerdir? Belki de bu evrensel mantar olduğunu. Onlar güveç veya yahni doldurulmuş halde pişmiş edilebilir baharatlı marul bir bileşeni. Nasıl ve ne kadar champignons pişirmek için? bunların hazırlanmasında alışılmış teknolojisinde genellikle 20-25 dakika sürer. Onların hazır mantar altındaki çözümü kaynar batırılmış olmasıdır Sinyal. Bazen diğer işlenmiş ürünlere hemen devam, bu adımı atlayabilirsiniz - kızartma veya pişirme. Bir istisna çorba tarifi. Ama sıradışı ve mayhoş tadı için, biz birkaç farklı ürünler bir yer imine uzun sunuyoruz. Gizli - Önceden kızartma mantar. Ve ne kadar gerekli aşağıda açıklanan ısıl işlem bu tip, sonra mantar pişirmek.

mantar çorbası orijinal tarifi

  1. sırayla Birinci bileşen küpler halinde su dilimlenmiş patatesleri kaynar dökün ve toplanan köpük pişirmek için.
  2. kapak sapından ayırmak olmasa da temiz ince bir üst deriye gelen mantar ve ikiye kesin. Her bir parça pirzola enine 0.5-0.7 cm plaka kalınlığının eşit.
  3. Kıyılmış soğan ve havuç tuzsuz veya herhangi bir bitkisel yağ kahverengi başlar. Ağırlık olarak, mantar ekleyin ve yumuşayıncaya kadar orta ateşte karışımı getirmek. Fazla nem buharlaşmalıdır.
  4. Bundan sonra, kaynayan patates tavada kızartılmış bir sürü yatıyordu. Ne kadar tüm bileşenleri bağladıktan sonra mantar pişirmek için? 5-10 dakika yeterli olacaktır.
  5. kolayca aromatik baharat ve kıyılmış otlar ile tat çorba, mevsim tuz önce. 15-20 dakika boyunca demleme sonra gevrek croutons hizmet vermektedir. Her yemeğin az yağlı ekşi krema bir kaşık koymak Sen tadabilirsiniz.

Nasıl ve ne kadar pişirmeye beyaz mantar ve diğer türler? işlem basamakları

Pişirmeden önce Beyaz mantar dikkatle arazi ve hasarlı bölgelerde kalıntıları çıkarmadan temizlenmelidir. Daha sonra bir kütle dönüştürmek için gerekli olan , homojen bir karışım aynı parçadan oluşan. Daha sonra kaynar suda 1-2 dakika bir süzgeçten kat sonra mantar dökün. Bu bacaklar kapaklar ve damarlar arasında kalabilir zararlı maddeleri ve ortadan kaldırmak için yapılır. 30-35 dakika boyunca o porçini mantar kaynatın. 2-3 saat su ile ıslatın pişirmeden önce kuru ön kalıp gerekir.

chanterelles için yemek 15-20 dakika yeterli olacaktır. Özellikle lezzetli sütte kısa "marine" den sonra elde edilir. Birkaç farklı ısıl işlem, örneğin, podberozovikov, süt mantar, yağı veya kavak mantarlar için, gerçekleştirilir. Ve konserve mantar preparatları kış için genellikle çok sıkı ve kesin tarifleri vardır. Ama bu başka bir yazı için bir konu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.