İş Fikirler

İş yetiştirme domuzlar

Tarım birçok modern girişimciler çekti. Özellikle kırsal kesimde domuzların üreme olarak, bu konuya gelince. İş için Bu fikir doğa Domuzlar benzersiz özelliklere sahiptirler gibi bir çok avantajı vardır. onlarla verimlilik üzerinde herhangi bir başka türüne göre eşsiz çiftlik hayvanlarında.

domuz avantajları

Domuz artan et ve yağ hız ve sayıda gerçek şampiyonu. domuz yavrusu yaklaşık bir kilogramlık ağırlığa doğmuş edilir. 25-30 kg - Bir hafta sonra, onun ağırlığı 2-15 kg ve daha sonra iki ay ulaşmıştır. Başka hiçbir hayvan bu denli hızlı artış yakalamayı başarmıştır.

Domuzların avantajı da üreme iyi oranıdır: Bir ekmek yılda iki kez doğurur. Bu sezon sonuna kadar etin her 150 kilo dönüşecek yılda 14 domuz yavrusu, kadar almak için harika bir fırsattır. Ve bu sadece bir ekmek olduğunu ve onlar on yıldan fazla ise ne olur?

O domuz bizim vatandaşlar arasında yüksek talep olduğu içinde ek olarak, domuz üreme avantajlıdır. Bu ürün her zaman çok popüler olacağı anlamına gelir.

domuz mülk

Domuzlar için, kuru ve sıcak olması gerektiğini boşluk, gerekir. iyi havalandırılmış olduğundan, içeride her zaman temiz hava olmalıdır yüzden bu durumda, dizayn edilmelidir.

kuru alanlar temin etmek amacıyla, en fazla 50 santimetre yapımı için zemin hazırlamaya gereklidir. Ayrıca dikkatle siteyi seçmek gerekir. Yeraltı aksi oda yüksek nem ise en az bir metre bir buçuk derinlikte tutulmalıdır. Ve çok iyi damızlık domuzların yansıtılması değil.

Domuzların cins seçimi

Belirli bir cinste seçerken hiçbir özel kurallar vardır doğurmak. Bir şey bölgesi, çiftçinin mali yetenekleri şeyin iklim koşullarına bağlıdır. Tüm ırkları beş ana tipe ayrılabilir:

  1. Yağ sığır ırkları.
  2. Myasosalnye.
  3. Bacon.
  4. Et ve pastırma.
  5. Yağlı.

Bir şey Vietnamca domuz yetiştirme, kesindir - istihdam çok umut verici ve karlı. Asya domuz besi için veya ıslahı için yetiştirilebilir. İlk seçenek domuz bir mali getiri elde etmek kolay yoldur. Çiftçi Vietnam domuzlar ve tutukluluk koşullarının gerektirdiği gücü sağlamak için gereklidir.

üreme için domuz Islahı da çok kârlı iş olabilir, ama önemli kurallardan bir dizi tabi olabilir. üreme için domuzlar için cins saflığı çok önemlidir. kalitesini bozmayacak için, izin vermemeliyiz akrabalık ve özenle kaydedilmiş bazı domuzlar Karşıya.

domuz Damızlık, bir işletme olarak, davanın doğru organizasyonu ile istikrarlı bir gelir getirebilir. Bacon, domuz eti, domuz pastırması - hepsi çok popüler ürünleri. Önemli olan, ürün gerçekten kaliteli, ve sonra alıcı her zaman olmasıdır. Pazar ürünlerini şehrinizde kafeler, dükkanlar ve restoranlar satış veya tedarik kendi noktasında olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.