KanunSiber yasa

İnternet dolandırıcılığı. Nerede internette dolandırıcılık gitmek için?

İnternet birçok kişi için tam teşekküllü bir yaşam alanı haline gelmiştir. onun alanda, onlar, iletişim, iş, ilginç bilgilere hafta sonları eğlence için gerekli yazılım, müzik veya oyun indirmek değil, aynı zamanda alışveriş yapmak sadece. Gerçek hayatta olduğu gibi, sanal bir dünyada, insanlar her yerde onların pahasına zengin olmak hayal saldırganlar, bekliyor. Online dolandırıcılık nedir? Nerede aldatılmış kişiyi başvurulur? Nasıl gelişen yasadışı faaliyetleri durdurmak için? World Wide Web'in birçok kullanıcı için bu topikal sorunu.

İnternet dolandırıcılığı ve en yaygın türleri arasında

web alanı içinde herhangi bir eylem, para, gizli bilgileri ve Internet dolandırıcılık olarak kabul aldatma tarafından kişisel verileri elde etmek amacıyla. Nerede herkes bilmez, gidin. suçluların hile ve çalmaya devam ettikçe önlemler genellikle kabul edilmez.

dolandırıcılık en tehlikeli türü phishing edilir. Yani kredi kartları, kimlik hırsızlığı için PIN kodlarının gasp oturumların ve ödeme sistemlerinde kişisel kabine şifreleri ve odalar aradı.

dolandırıcılık yapan, bazı online mağazalar. Onlar alıcıdan ön ödeme gerektiren ve sonra ona mal göndermek reddediyorum.

İnternette, insanlar bu sosyal ağlarda bloklar işletim sistemleri ve hesapları kötü amaçlı yazılımlar ile karşı karşıyayız. Bir düzeltici faaliyet genellikle prim numaraya SMS-mesajları göndermek için gereklidir.

İnternet dolandırıcılığı - para göndermek için istekle şefkatli spam mesajlar, ön rehin piramidin tanıtımıyla evde iş sunuyoruz.

Bir kimlik avı site etkinliği veya dolandırıcılık çevrimiçi mağaza ne varsa? Nerede ilk gitmek için?

İlkyardım: kolluk

Bir kişinin uygulanacak gereken ilk şey bu yüzden internet sahtekarlığı, onun ceza ceza ilişkili bir şiddetini sahiptir polis. Bir yazabilir polise deyimi veya savcılığa. Ama soruna daha iyi bir çözüm yoktur. Bölüm "K" Rus İçişleri Bakanlığı - İnternet dolandırıcılığı üzerine gidilecek yer ilk etapta gereklidir. O doğrudan web uzayda suçların soruşturma katılır. İnternet üzerinden kendi bölgesinde Adres Bölümü "K", yardım masası, servis sağlayıcı bulun, geri dönün ve bir bildiri veya şikayeti yazın. Ayrıca suç ve telefonda rapor hattını kullanabilirsiniz. Bölüm "K" da çevrimiçi başvuru kabul. İçişleri ve eksiksiz tedavinin Bakanlığının resmi web sitesine gidin. kolluk kuvvetleri örneğin haydut hakkında bilinen tüm bilgileri bildirilmelidir, onun e-posta, e-cüzdan numarası, sitenin URL'si. soruşturma yapılır da, internet dolandırıcılık faillerine karşı ilave tedbirler almak mümkündür. Nerede İçişleri Bakanlığı'na bir başvuru gönderildikten sonra gitmek olursa sor. seçenekler çoktur.

dolandırıcıların mücadele: Uluslararası Merkezi siber CERT-GİK cevap

"K" Bölümüne ek olarak, siber uzman uluslararası bir şirket Grubu-IB. Bu organizasyonda, aslında gitmek gibi olayların Merkezi CERT-GİK, bir tepki var internette dolandırıcılık saat olabilir. şirket bir site vardır. Sadece bunun gidip CERT-GIB adanmış bölümünü seçin. Aradığınızda ve dolandırıcılık rapor etmek istiyorum orada telefonu ayarlayın. Sen bir başvuru formu doldurun e-posta, anlık mesajlaşma ya Telgraf tarafından da yapabilirsiniz. Grup-IB uzmanları yardım, kontrol ve blok dolandırıcı siteleri çağrılarına yanıt ve aynı zamanda delil toplamak ve gelecekte bu tür olayların önlenmesi için değerli bir öğüt vereceğim; Kötü niyetli faaliyet sonuçlarıyla nasıl başa açıklar.

gözaltı için "kızgın vatandaş"

hırsızlar ve aldatıcıları yüzleşmek için başka bir yolu da Rus projesi "kızgın vatandaş" dir. Çeşitli sorunların çözümü konusunda uzmanlaşmış: sıcak su ile sorunları evde online para çalmak için. Proje hizmetlerini kullanmak için, onun web sitesine gidin istenen temayı seçin ve bir şikayet formu doldurunuz.

"Kızgın bir vatandaş" - bir kaynak nerede İnternet dolandırıcılık durumunda gitmektir Eğer sıkıca çalıntı döndürülecek ayarlanırsa, gereklidir. derhal projenin katılımcıların Eylemler ve mükemmel sonuçlar verir. Bunun bir kanıtı vatandaşların sayısız çözüldü sorunlardır.

"Güvenli İnternet Ligi" yakalamak cybercriminals yardımcı olacaktır

virüslere, kişisel bilgilerin kötüye siteleri phishing kurbanı iseniz, yardımcı olacaktır "Güvenli İnternet Ligi." Birkaç yıldır örgüt başarıyla web uzayda zararlı içerik savaşır. Bölgemizde bu yetkiye sahip ve dolandırıcıların için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. resmi web sitesinde bir itiraz için uygula "Güvenli İnternet Ligi." Bu sizin arzularına bağlı olarak, anonim olabilir. Tedavi örneğin, sahte web sitesini veya sayfalardan birini ele gereken bazı alanlar içeriyor. Herhangi bir ek bilgi açığız. Enfekte nesnelerin Ekran isimleri daha hızlı suçluları açığa yardımcı olacaktır. O kendi etkilerini nötralize deneyin sonra nedeni kötü niyetli bir internet dolandırıcılığı oldu. Nerede para ve nasıl çeşitli uygulamaların dosyalama sonra en tartışmalı konuları hesaplamak için harcamak olamazdı suçlu gitmek için.

Elektronik ödeme sistemi - aldatmaca etkilenen kullanıcıların sadık müttefikleri

İmdat, WebMoney, «Yandex" veya Paypal örneğin, ödeme sistemleri temin etmek mümkün olacaktır. Bu saf vatandaşlar ile hırsızlara para ödemek. phishing, spam e-postalar kurbanları, güvenilmez çevrimiçi mağazalar sisteminizde, tahkim, destek veya güvenlik hizmetine bağlı olarak, söz konusu olabilir. duygular bir şikayet yazmayın. Sözlerin kasıtlı ve gerekçeli gereksinimleri olmalıdır. Verilen bariz dolandırıcılık saldırganın hesabı engellenecektir. Ayrıca, bazı ödeme sistemleri müşterilerinin pasaport veri var. onlar soruşturmayı posodeystvuyut ise saldırganın kimliği kurulacaktır. Bu üçlü şansınızı çalıntı dönmek için.

Dikkatle, İnternet dolandırıcılığı!

Nerede zararlılardan web alanı kurtulmak gitmek için? siteleri, kaynaklar, kötü amaçlı yazılım veya spam phishing üzerinde, Google ve "Yandex" gibi popüler arama motorlarının dikkatini çekebilir. suçlular hakkında çalışanlarını bilgilendirmek. Bu, Google "Yandex.Webmaster" veya hizmete üzerinde yapılabilir "Spravka.Veb-arama." Gerekli formları doldurun. kontrolünün sonuçları kaynak hileli olduğu görülürse, arama motorları bunu indeksleme duracaktır. Faaliyetleriyle, sadece para ve sinirlerin kaybından pek çok vatandaşı koruyacak aynı zamanda bir saldırganın hayatını bozmak, ancak olmayacaktır.

Son adım: alan adlarının kayıt ve web hosting şirketi

suçlu ile mücadelede son adım bu sunucusudur alan adı kayıt sitesi ve barındırma şirketi hitap edecek. Bunlar zorluklar korkmuyorlar eğer internet dolandırıcılık hakkında gitmek için organizasyonlar gereklidir vardır. Sonuçta, biz onları bulmak için biraz çaba gerekir. özel bir kaynak 1whois.ru gidin. sahtekar web sitesi URL yardımıyla gerekli tüm bilgilerle oraya varırlar. arama motoru şirket ve alan adı kayıt barındırma tek isim teker girin. Böylece sitelerini bulacaksınız. Onlar iletişim e-posta bulmak eğilimindedir. Bir site saldırganın kapatılması talebiyle şikayetine karşılık gönder.

Tüm bu yöntemler etkili ve soyulmuş veya dolandırılan varsa onlara başvurmak gereklidir. gözetimsiz, hatta küçük İnternet dolandırıcılığı bırakmayın. Nerede şimdi biliyorsunuz, gidin. Act! Tüm faillerin cezalandırılması ve çalınan gerçek sahibine iade edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.