InternetForum

İnternet nedir

İnternet yerel ağlar ve bireysel bilgisayarların birçoğunun bir dünya çapında bilgisayar ağıdır. İnternet üzerinden birbirine yerel ağlar ve bireysel bilgisayarların çok sayıda saklanan bilgiler, bireyler ve işletmeler hem ücretli ve tamamen ücretsiz olabilir hangi kaynaklara dev elektronik kütüphane, erişim bir tür oluşturur. Şimdi ne internet anlıyoruz.

Onlara erişmek için bazen zor olduğunu çok büyük bir ağ ile bağlı verilerin web üzerinde depolanan ve ana bilgisayar arasında dağıtılır miktarı, -, gerekli, yararlı ve kesinlikle - Bu gerekli bilgiler sadece diğer bilgilerin bütün okyanusta kaybolmak olabileceğini gerçeği nedeniyle yararsız.

Doğru bilgi için aramayı kolaylaştırmak için, anahtar kelimelere göre belgelerin önemli sayıda arasında arama algoritması kullanır sözde arama motorları (Arama Motorları) vardır. arama hizmetleri arasında İnternetin Rus kısmında iyi Yandex'i ve Rambler bilinir ve Yandex aralarında posta servisi veya ödeme sistemini Yandex kullanabilirsiniz "sıradan" kullanıcılar için anahtar kelime hizmet istatistikler, web ustaları için ek hizmetler bir zenginlik sağlar para - Bu diğer modern elektronik hizmetleri ile birlikte.

İnterneti - Bu tarihin en dinamik ve hızlı bilgi alışverişi sistemidir: soruya "İnternet nedir," şu cevabı verebiliriz. İnternet asla sürekli kullanıcı sayısını artırarak, hala duruyor. Bu hiç de küçük önlem cep telefonları ve bugünün televizyon aracılığıyla internete erişim imkanı ortaya çıkmasına katkıda bulunmaktadır.

Ve İnternet iken? Bu nasıl oldu? İnternet bilgisayar ağları silahlı çatışma durumunda hayatta kalmak için yardımcı olacaktır geliştirmek için Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı tarafından yürütülen bir gizli anketin sonucu ve test yöntemleri olarak ortaya çıkmıştır. çok türünün ilk örneği Kaliforniya eyaletinde ve Utah ağda aynı anda üç ağları bir araya getiren ARPANET oldu. Sendika öylece olur ve kurallar belirli bir kümesi ardından IP denilen vermedi - Rusça, İnternet protokolünde, Interne Protokolünü veya.

üniversiteler ve araştırma kuruluşları için ağa yıl 1972 erişime yılında ARPANET büyüdü ve daha 50 üniversite ve Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ile sözleşme altında olan araştırma kuruluşu birleştiren haline geldi. Zaten 1973 yılında, ağ uluslararası hale gelmiştir. Bu ağda İngiltere ve Norveç'te birleştirilmiştir. İnternet ortaya çıktığında bu.

Aksi World Wide Web veya World Wide Web denilen WWW, internetin daha da geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için güçlü bir ivme kazandırıldı çıktı. Aynı anda tanıtılan köprü belgelerin sistem açık ve güvenli internet açlığın, expanses arasında seyahat yapmak.

Genel olarak, transfer köprü belgeleri fikri üzerinde altmışlı yıllarda ortaya çıktı ve Ted Nelson tarafından önerilmiştir, ancak uygulanmasına katkıda olamazdı sonra bilgisayar teknolojisinin gelişmesi seviyesi olarak, o zaman uygulanmamıştır. Yani İnternet ortaya çıktığında ilgili.

Şimdi WWW ne demektir o köprü sistemlerinin oluşturulmasına ilişkin çalışırken, daha doğrusu onun tabanı sonuçlanan anda Tim Berners-Lee tarafından atılmıştır Her ilişkili metin dosyalarını görüntülemenize olanak sağlar ilk metin tabanlı tarayıcı, çıktı diğer köprüler. 1991 yılında o çok yavaş yayıldı hemen dışında akademik bir tarayıcı, tarayıcı ve halka erişim verildi.

Şimdi bu o bilen pek yok, internet ve belki de tüm. Internet kısa sürede aklımızda olduğu gibi, ne gelince İnternetin tanımı söylediği gibi en önemli olan e-posta (e-posta), arama, tarama ve bilgisayarınıza indirmek için yeteneği, dahil olmak üzere en popüler ve en yaygın hizmetleri, on-line gerçek zamanlı olarak tarayıcı pazarı, e-ticaret ve iletişimde bulunabilen birini kullanarak multimedya çeşitli bilgiler.

İnternete ya da hemen hemen aynıdır WWW, tanımını vermek mümkündür ve bu yüzden soru kamusal erişim için kullanılabilir, böylece multimedya ve metin dosyaları ve farklı hizmetleri bir ağ üzerinden dünya çapında dağıtılan birliğine ilişkin hemen hemen aynı şekilde kullanılır. Yani internet budur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.