OtomobilKamyonlar

Hidrolik direksiyon sıvısının değiştirilmesi: nasıl yapılacağını?

Kendi araba sahibi olmak çok uygundur, günün herhangi bir zamanda herhangi bir yere alabilirsiniz. Buna ek olarak, eğer saygın bir üreticiden sadece bir makine ve zarif bir model değil, "demir at" büyük zevk binmek. Düzgün otomobil bakım, işleyişinin zamanı artırmak ve hatta en küçük arıza dikkat etmek gerek olacaktır. Sonuçta, sorunların zamanında giderilmesi başlıca makine bileşenlerinin bozulmasını önleyecektir. Örneğin, hidrolik direksiyon sıvısının önleyici yedek servis merkezinde cihazın pahalı onarım önleyecektir. daha ayrıntılı olarak bu soruyu düşünün.

hidrolik direksiyon nedir

Hidrolik direksiyon sallayın darbe çarpışma projeksiyonları ve çukurlar sırasında kırılmaya karşı rahat bir yolda sürüş viraj ve araç koruma sağlamak ve hatta önemli oranda üzerinde lastikleri delinme için tasarlanmıştır. Bu cihaz, bir pompa, bir dağıtıcı, bir hidrolik silindir, bir sıvı deposu (depo) ve bağlantı hortumları oluşur. Bu durumda, sıvı zamanında yerine hidrolik direksiyon , tüm sistem bileşenlerinin ömrünü arttıracaktır.

Kural olarak, direksiyon mekanizması direksiyon veya direksiyon dişlisi ve gövde arasına monte edilir. Bu cihazın çalışması, direksiyon elemanlarının sürtünme ortadan sıvı devridaim yönlendirme sisteminin esasına dayanır. Özel bir sıvı hareketi, araç ünitesi üzerine monte edilir ve ile tahrik edilen bir basınç pompası altında gerçekleştirilir , bir kayış tahrik diz milden. Sıvı haznesi ile dağıtıcı ve oradan da silindir yüksek basınç hortumları geçer ve tanka bu daha düşük bir basınç hortumları düşer.

önleyici teftiş

Daha ciddi hasar görmesini önlemek için, sistem elemanları kendilerini kontrol yanı sıra özelleşmiş merkezlerde tanısal inceleme çalışması yapılması gerekmektedir. Bu durumda, hidrolik direksiyon sıvısının yedek sorunlarının bu işaretlerin görünümü için gereklidir:

 • direksiyon sırasında karakteristik seslerin görünümü (örneğin, ıslak bir metal yüzeyi üzerinde kauçuk sürtünme gibi bir ses).
 • Küçük başarısızlıklar aracın direksiyon zaman sabittir.
 • Ağır kirlenmiş tankın duvarlarına Plak değiştirilebilir ve hazne kendisine gerekebilir.
 • değiştirildi sıvının rengi - koyu oldu, ek olarak, yanma kokusu olabilir.

prosedür işleri

Hidrolik güçlendirici direksiyon sıvısı değiştirilmesi çok zor değildir ve bu teknik merkezine atıfta bulunmadan, bağımsız bir şekilde, yapılabilir. Bunu yapmak için, aşağıdaki alet ve malzemeler gerekebilir:

 • Büyük bir şırınga;
 • Lastik boru;
 • pense;
 • tornavida;
 • kullanılan sıvı için küçük bir depo;
 • jack;
 • lekeleme için eldiven ve kumaş;
 • güç direksiyon sıvı.

Çalışma prosedürü aşağıdaki adımlardan oluşur:

 1. Motor off ile kaputu kaldırıp tankını çıkarmak için gereklidir. Bu hasar için kontrol edilmelidir.
 2. Dönüş hortumunu ayırın ve arabanın parçaları üzerinde yağ elde etmek için değil, bez koyarak kabın içine rezervuar sıvıyı boşaltın.
 3. konnektör eke bir lastik tüp bağlayın ve kullanılan yağı çıkarmak için üzerine hortumu döner.
 4. Ön tekerlekler kolaylık döndürmek için krikoyu yükseltin motoru çalıştırmak ve bir süre (5-6 dakika) direksiyon sınırı konumuna birkaç turnike yapmak sonra eski sıvının kalıntıları sonuna kadar boşalıncaya kadar

 5. yerine geri hortumunu bağlayın ve yerine tankı ayarlayın. Daha sonra maksimum bir yeni bir seviyeye sıvı dökün. Araba kılavuzu fonların önerilen marka kullanmak önemlidir.
 6. motor açma ve tekerlekler tankın dışına havaya açmak devam ediyor.

Böylece sıvı direksiyon değiştirilmektedir. Bu süreç böylelikle teknik merkezinde muayene tasarruf bağımsız çalıştırılabilir, karmaşık değildir. Aracınızın, düzgün şekilde hizmet ömrünü artıracak ve bu basit adımları bilgisi iyi durumda makinenin parçalarını tutmak için yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.