ÇirkinlikInşaat

Taş halısı: styling teknolojisi, fotoğraf

Taş halı (polimer kuvars kaplaması) - kuvartz kum, mermer cips, vs. karışımından oluşan bir çeşit sıvı (dökme) zemin ve poliüretan veya epoksi reçineler. Bu döşeme avantajları:

 • Dikişlerin bulunmaması (dolayısıyla geleneksel adı "halı");
 • Mükemmel pürüzsüz yüzey, kaymayı önler;
 • Yüksek yüklere ve sıcaklık değişikliklerine kararlılık;
 • dayanıklılık;
 • Doğal taş dokusunu taklit eden olağandışı görünüm;
 • Kolay bakım.

Kaymaz özelliklerinden dolayı bir taş halı, banyoda, mutfaktaki, havuzun yanındaki rampa veya çıkın dekorasyonunda iyi bir çözüm olacaktır. Peyzaj tasarımı, duvar dekorasyonu, tezgah üstü, bar sayaçları vb. Için kullanılabilir.

İş emri

 1. Halının tasarımı ve uygulanması için bir mineral karışımı seçimi.
 2. Gerekli malzeme miktarının hesaplanması.
 3. Taş halının altındaki tabanın hazırlanması.
 4. Zemini dolduruyorum.
 5. Bitirme.

Tasarım seçimi

Halının mineral bileşeni için kompozisyonda kumun 4-6 mm'lik bir partikül boyutu, ince kum, kuvars talaşı ile birleştirilmesi önerilir. Lüks bir zemin kaplaması tasarımı için doğal ve yarı değerli taşlar, dekoratif kapanımlar (kabuklar, ayna kırıntıları, vb.) Kullanmak mümkündür. En az 2-3 ton kum veya kırıntıyı birleştirmek arzu edilir. Kum rengi RAL tablosuna göre herhangi bir renkte seçilebilir. Kanıtlanmış kombinasyonlar:

 • Kırmızı, turuncu, sarı;
 • Mor, mavi ve mavi.

Tasarımda özgün fikirlerin sevgilileri, flüoresan kumu içeren bir polimer kuvars kaplaması için parlak bir dolgu maddesi ister. Kum parçacıkları, zemin kaplamanın eşsiz bir tasarımını oluşturmaya yardımcı olacak farklı şekillere sahip olabilir. Buna ek olarak, çeşitli çizimler veya logolarla süslenecek. Sanatsal yetenekleri olmayan kişiler için olağandışı bir taş halı oluşturmak için basit bir yol - fotoğraf Web'den.

Gerekli malzeme miktarının hesaplanması

Taş halının elde edildiği karışım çoğunlukla 20 kg plastik kovalarda satılmaktadır. Kit şunları içerir:

 • Mineral dolgu maddesi (kum, mermer veya granit cips, vs.) - 19 kg;
 • Reçine esaslı polimerik bağlayıcı - 1 kg.

Bir set, 1 kareyi örtmek için yeterlidir. M. Alanı, zemini 1 cm'den fazla olmayan bir kalınlık ile doldurursanız Gelecekteki halı alanını doğru bir şekilde hesaplamak için, tüm çıkıntılar, nişler, podyumlar, merdivenler vb. Ile zemin yüzeyinin çizilmesi önerilir. Kaplanan yüzey geometrik olarak doğru rakamlara bölünmelidir, Her biri, hesaplama sonuçlarını ekleyin ve birkaç metrekare ekleyin. M için hisse senedi.

Bu karışıma ilaveten, baz ve cila bitirmek için bir astara ihtiyacınız olacaktır. Toprağın tüketimi (hazır sulandırılmış kompozisyon) metrekare başına yaklaşık 300 g'dir. M. Halı yüzeyinin istenen pürüzlülüğüne ve kum parçacıklarının boyutuna bağlı olarak, 300-1000 g / m2'ye göre Cila verniği. m.

Esas taş halıda

Polimer-kuvars kaplamanın temeli olarak, beton zemin, eski kiremit, kum çimentosu çimentosu şapları ve diğerleri harekete geçebilir. Zorunlu tek gereklilik gücüdür. Bunu aşağıdaki basit şekilde kontrol edin. 0,3-0,4 kg ağırlığındaki çekiçlerin keskin uçları, şapın üzerine 25-30 kez farklı yerlerde dokunmanız gerekir. Yüzey yeterince güçlü ise, şapın üzerinde 3 mm'den fazla iz kalmayacak ve çatlaklar ve cipsler o kadar çok olacaktır. Çekiç sesi çalmalı. Bu koşullar karşılanmazsa yüzeyin sertleşmesi gerekir.

Bitmiş taş kaplamanın ayrılma riskini önlemek için önceden bir nem testi yapılması gerekir. Bunu yapmak için, bir film bir gün süreyle yapışkan bantla zemine yapıştırılmalıdır. Her şey düzgünse, altındaki filmi çıkardıktan sonra ıslak lekeler olmaz.

Niteliksel olarak bir taş halı yapmak için, önce kaplayacak olan yüzeydeki pislikleri ve kirleri dikkatlice temizlemeniz gerekir. Halı betona uygulanıyorsa, önce gözeneklerini temizlemeniz gerekir. Öğütücü kullanarak üst gevşek tabaka dikkatlice çıkarılır. Sonra beton üzerindeki tüm çatlak ve delikleri onarmalısınız. Temizlemeyi tamamlamak için, tüm küçük bina çöplerini elektrikli süpürge ile toplamak önerilir.

Zeminin daha fazla hazırlanması zeminin uygulanmasıdır. Dolum malzemesiyle birlikte veya kendiniz hazırlamak için satın alınabilir. Primer "ev üretimi", 1: 2 oranında (tutkalın litresi başına iki litre suya ihtiyaç duyar) yapıştırıcı PVA'nın su ile bir karışımıdır. Karışıma biraz tebeşir ekleyebilirsiniz. Gerekirse veya istenirse, zemin, antifungal bileşenlerle yüzeyin işlenmesi için kullanılabilir.

Astar iyice karıştırılmalı ve bir saat kadar kullanılmalıdır. Astar seyreltildikten sonra zemine bir rulo, fırça veya fırça ile iki veya üç kat uygulanır ve her birinin kurumasına izin verilir. Bileşimi, "çapraz" teknolojiyle, yani dikey yönde gölgelendirerek öneriyoruz. Toprak katmanı yaklaşık 10-12 saat içinde kurur. Astardan sonra beton üzerindeki tüm gözenekler kapatılmalıdır. Bundan emin olduktan sonra, bir taş halı uygulamaya başlayabilirsiniz. Döşeme teknolojisi basit ama yine de bu işi deneyimli uzmanlara emanet etmek arzusundayız.

Polimer-kuvars kaplama nasıl yapılır?

Onarım için maddi kaynakların eksikliği ile kendi elinizle bir taş halı atabilirsiniz . Daha önce tozdan arındırılmış yüzeyde bir katman (emaye, lake) eşit şekilde uygulanır. Sonra bir kat mineral dolgu dökülür, böylece kum üstte kuru kalır. 12 saat sonra halı ana tabaka kurutulur. Bundan sonra fazla kum yüzeyinden süpürülür (çöp karışıma ilave edilmezse tekrar kullanılabilir). Bir metal kazıyıcı ile tüm kaplama düzleştirilir, çıkıntılar, "çarpmalar" vs. çıkartılır Daha sonra yüzey elektrikli süpürge ile tozdan arındırılır.

bitirme

Tozdan arındırdıktan sonra, bir taş halıyı düzeltmek gereklidir. Üretim teknolojisi, bir cilt bileşeni (epoksi veya poliüretan reçineler esaslı özel vernik, emaye) ile bitirme işlemini üstlenir. Katmanın kalınlığı elde edilecek yüzeyin pürüzlülüğüne bağlıdır. Son kat vernik veya emaye uyguladıktan 6-8 saat sonra taş halısı kullanıma hazırdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.