TeknolojininKablo ve Uydu TV

Dijital TV'yi dijital TV'de nasıl kurabilirim? Dijital karasal televizyon nasıl kurulur?

Dijital kalitede içeriğin gelişiyle birlikte, televizyon ürününün çok sayıda tarafı, dijital televizyondaki isteklerinin vektörünü değiştirdi. Bu yöndeki oldukça aktif bir gelişme, uygun bir ücret karşılığında dijital televizyonu kuracak ve kuracak çok sayıda hayranın ve şirketin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Ama acele etmeyin. Her şey ilk bakışta göründüğü kadar zor değildir. Dijital TV'nin dijital TV'de nasıl ayarlanacağı ile ilgili bir sorunun kararı ile bağımsız olarak yönetmek oldukça mümkündür.

Birincisi, kurulum ilkesinin ayrıntılı olarak ele alınması ve bundan sonra farklı şirketlerin televizyonlarının kurulumuna geçilmesi gerekiyor. Şu anda dijital televizyon çeşitleri arasında bir çeşitlilik var. Önerilen seçenekler doğrudan doğruya "basamak" ile ilgilidir.

Dijital TV nasıl alınır?

Dijital televizyonun en çok kullanılan işlemi, video ve ses sinyallerinin doğrudan çeviriciden TV'ye aktarılmasıdır. Bu durumda, dijital modülasyon ve iletilen verilerin belirli sıkıştırılması kullanılır.

Nereden Başlayalım

Öncelikle, seçilen hizmetleri verecek firma ile tanımlanması ve gerekli kanal paketi bağlantısında ilgili sözleşmeyi imzalaması gerekmektedir. Bundan sonra gebe gerçekleşmesi için gerekli olan bir takım olsun. Bir fiber optik kablo ve konsoldaki gerekli değişiklikleri içerecektir. Konsol sayısı bağlı TV sayısına bağlı olacaktır. Fiber optik kablo , sıkıştırmadan kaçınarak kıvrılmalı ve dikkatle döşenmelidir.

TV'ye nasıl bağlanılır?

Böyle bir durumla ilk karşılaşanlara hemen cevaplanmaları gereken belli sayıda soru var: dijital karasal televizyon için hangi TV'ye ihtiyaç var? Nasıl yapılandırabilirim? Maliyet nedir? O anda yüzyıldır cevap var. Standart bir TV seti standart bir TV'dir: bir analog giriş (lale), bir S-video girişi, bir scart girişi ve bir anten girişi uygundur. Bir dijital TV alıcısı nasıl kurulacağından bahsetmeye değmez . Kabloyu konsoldaki özel bir konektöre yerleştirmek yeterlidir, kablonun diğer ucu TV'deki ilgili konektöre yerleştirilir.

Gücünü bağlamanız ve "Güç" düğmesine basmanız gerekiyor. TV'de otomatik kanal araması önceden belirlenmiş frekansı seçip taramayı durduracaktır. Ekranda konsol menüsü görüntülenir.

Genel terimlerle

İşlemlerin sırası ve farklı TV modellerindeki sekmelerdeki fark biraz farklıdır. Bu nedenle, seçtiğiniz TV modelinden bağımsız olarak dijital bir televizyon yayıncılığının kurulumundan bahsedilmeye değer.

TV menüsüne girin. Açılan pencerede "Seçenekler" sekmesini seçin. "Autotune" bölümü doğrudan ayara geçiş. Sonraki pencerede - "Sinyal kaynağının seçilmesi" - "Kablo" opsiyonunu tanımlıyoruz. "Başlat" düğmesi bu adımı tamamlar. Sonuç olarak, "Arama modu" öğesinin çeşitli varyantlarından "Tam" öğesini seçiyoruz. Saf alanlarda belirtilen verileri giriyoruz:

  • Frekans (kHz) - 314,000 (314 MHz);
  • Modülasyon - 256 QAM;
  • Aktarım hızı 6875 kS / s'dir.

Bazı TV modellerinde "Ağ Arama" işlevi bulunur. Bu, dijital TV'nin dijital TV'de nasıl kurulacağı sorusunun çözümünü büyük ölçüde basitleştirir. İstenen modu seçmek ve "Ara" düğmesine basarak devam etmek yeterlidir.

LG TV'lerde kurulum

Şimdi bir dijital TV LG üzerinde dijital TV nasıl kuracağınızı düşünün. Bu üreticiden gelen farklı TV modellerinin kendi bellenim ve menülerine sahip olabileceği göz önüne alındığında, bir firmanın tüm modellerinde daima özelliklere sahip olduğu için hemen hayal kırıklığına uğramayın. Bu nedenle, oldukça kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Adım adım kılavuz, uzaktan kumanda ve üzerinde "Menü" düğmesi ile başlar. Açılan pencereyi tıkladıktan sonra, "Seçenekler" seçeneğini seçin.

"Seçenekler" sekmesi, en çok gerekli olduğu "Ülke" öğesi olan birkaç parametre sunar. Bu paragrafta Almanya veya Finlandiya'nın ülkesini belirtiyoruz.

Ardından "Ayarlar" menüsüne dönmeniz gerekiyor. "Kablo" bağlantı yöntemini belirttiğimiz "Otomatik arama" maddesini kullanın. Tüm talimatların tutarlı bir şekilde uygulanması, TV'nin tüm mevcut kanalları algılayabilmesi ve yapılandırmasına izin verecektir.

Kanalları kurduktan sonra dikkate alınması gereken küçük bir nüans var - etkin olduğunda mevcut kanal ayarlarını sıfırlar ve yeni bir arama başlatan bir fonksiyonun varlığı. Bu işlevi kullanmadan yapmak önerilir. "Dijital kabloyu ayarlama" sekmesinde, seçeneği devre dışı bırakıyoruz. LG TV'lerde sayısal TV kanallarının nasıl kurulacağını okurken ve biraz dikkat gösterdikten sonra, kanalları kendiniz yapılandırmak oldukça kolaydır.

Philips TV'lerde kurulum

Aşağıdaki talimatlar, dijital TV'nin Philips TV'lerde nasıl düzgün bir şekilde kurulacağını anlatacaktır.

Başlangıçta "Menü" düğmesini uzaktan kumanda üzerinde buluyor ve TV'nin menüsüne giriyoruz. Bir sonraki adım "Yapılandırma" sekmesini seçmek ve bu bölümü girmektir. Görünen pencere, biri "Kurulum" öğesinden birkaç öğe sağlayacaktır. Bu öğeye tıklayarak TV ekranında ikincil menü çağırıyoruz. Gerekli bölüm "Kanal Ayarı" dır. Görüntülenen sonraki alt menüde gerekli sekme "Otomatik ayarlar". Ardışık doğru sekme gezinmesinin bir sonucu olarak, mevcut kanalların bir sonraki güncellemesiyle ilgili sizi bilgilendiren bir mesaj görüntülenir. "Başlat" ı seçin.

"Kanalları yeniden kur" seçeneğini belirledikten sonra, "Ülke" bölümünü takip edin. LG TV'lerde olduğu gibi ülkeler listesinden Finlandiya veya Almanya'yı seçiyoruz. Bağlantı yönteminin seçiminde, "Kablo" yı seçin.

Dijital TV'de dijital TV'yi nasıl ayarlayacağınızı anlamak kolaydır, "Başlat" işaretini tıklayarak kanal aramasına gidebilirsiniz.

Samsung TV'lerde kurulum

Bütün ayarlama işlemi doğrudan uzaktan kumanda ile yapılır. "Menü" düğmesine basmak TV menü sekmesini getirir. "Kanal" bölümünde uydu çanağının altında ekranın sağ tarafında çeşitli sekmeler açılacaktır. Onlarda "Anten" öğesini buluyoruz ve üzerine tıklıyoruz ve bağlantı türünün seçiminde biz "Kablo" belirliyoruz. "Ülke" sekmesine geçtikten sonra "Diğer" seçeneğini seçin. Yukarıdaki işlemlerin bir sonucu olarak istenen PIN koduyla birlikte bir pencere açılır. Pin kodunun varsayılan değeri 0000'dır.

"Otomatik ayar" sekmesinde sinyal kaynağı "Kablo" olacaktır. Sekmelerin ardışık seçildikten sonra, "Ara" yı tıklayın. TV, şu anda mevcut olan tüm kanalları kesinlikle tespit edecektir.

Toshiba TV'lerde kurulum

Toshiba TV'lerde, tüm kurulum işlemi büyük ölçüde basitleştirilmiştir. Televizyon menüsüne giriyoruz ve Rus dili seçiyoruz. "DTV Manuel Ayarlama" sekmesini bulmalısınız. Ayarları yaptıktan sonra, "Tamam" düğmesine tıklayın ve mevcut kanalların tanımı başlar.

Diğer şeylerin yanı sıra dijital televizyon kişisel bir bilgisayarda da mevcuttur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.