Sanat ve EğlenceMüzik

Popüler gençlik tarzı indie rock

Kaya müziği neredeyse yüz yıldır en popüler gençler arasında stil ve sadece değildir. Gruplar on binlerce tutkunu ait hesapları olan büyük stadyumlar toplamak. Bu eğilim alt türlere çok büyük sayıda ortaya çıkmasını sağladı, böylece her öğrencinin kendiniz için bir grup ya da sanatçı bulabilirsiniz. Indie rock - en popüler yerlerinden biri bugün. Ama stil ne tür?

Hızlı Başlangıç özelliği

Indie rock - Bu bağımsız bir ticari ve var olan yönü ise bilgi alanı. adı İngilizce anlamı çevrilmiş bağımsız kelimesinden gelen "bağımsız". Terim, ancak bazı ortak özellikleri vardır kendini ifade yolları, geniş bir yelpazede içerir gibi Ve büyük, bu tür, müziğin bireysel tarzı bir tür olarak adlandırılan edilemez. Özellikle, bu tür sanatçılar bağımsız müzik etiketler münhasıran yayınlanmaktadır (indie etiketleri sözde). Bu karşı-kültür türün tüm gruplar için birleştirici bir andır olduğunu.

Seksenler: kaynaklar

indie rock 'gibi alanların prototip, böyle REM ve Smiths gibi önemli sanatçılar, gruplar vardı ABD'de sözde üniversite sahnesi oldu. bu adamlar çoğunlukla gitar müzik oynuyorlardı beri, seksenlerin başında popüler olan synth-pop, alternatif olabilir. Başlangıçta, bağımsız kaya gibi dinozor Jr Pixies, Et Puppets'ın, Minutemen Husker Dü, olduğu gibi serseri kaya güçlü etkilere sahip olan keskin ve kaba müzik ile ilişkili Modern bağımsız sahnenin başka "baba" çarpık gitar sesi ile bir uyumsuz ve kaotik müzikal tuval bir gürültü kaya vardır. Anahtar temsilcileri - Kuğular, Sonic Youth, Büyük Siyah.

indie pop doğum

Pastel, Primal Scream, Bugünü Wedding gibi müzisyenlerle katıldı "C86" olarak adlandırılan koleksiyon, çıkış, gelecekte birçok indie rock gruplarından üzerinde muazzam bir etkisi oldu. Bu koleksiyon sayesinde böyle basit melodiler ve ses unsurları ile "ses duvarı" kombine İsa ve Mary Chain gibi, gürültü pop göründü olduğunu. Ayrıca popüler house ve tekno deneme önemli grup New Order, oldu indie-dans, bir geçit oldu. Bir diğer önemli stil gitar efektleri ve yüksek sesle "yüzen" ses ve geri beslemeler bozulma sürü (My Bloody Valentine, Ride) aktif kullanımı ile karakterize edilmiş shoegazing, oldu.

mainstream Nineties ve tarzı erişim

Nirvana, Alice in Chains, Pearl Jam gibi grunge ve bu tür sanatçılar aracılığıyla dönüştürülmüş doksanlı yılların başında Alternatif sahne. Bu gruplar yankılanan ticari başarı elde başardık. Offspring ve Green Day karşısında serseri hareketi canlandı. Aynı zamanda, geç seksenlerin bir indie rock sanatçılar ise Britpop, "babalar" gibi için popülerlik kazanmıştır. Bu dönüşümlerin sonucunda "alternatif" terimi hafif ticari rock müzik uygulanmaya başlandı. "Indie Rock" da bağımsız plak yayınlandı sadece gruplar olarak sayıldı.

bizim zaman

Şu anda, indie rock - Farklı tarzların bir koleksiyon. Burada ve lo-fi ve emo ve post-rock ve sadcore ve matematik kaya ve shoegazing ve uzay kaya ve krautrock ve rüya pop ve farklı bir gürültü ve hatta post-punk. veri gruplarının tüm alanları çeşitli türler ortodoks (elektronik ve rock, klasik, folk, caz ve blues) karıştırma, deneysel müziğin oranı ile karakterize edilir. İnternetin yayılması taraftarlar arasında indie sanatçıları teşvik. İki binde başında mainstream içine hızla çıktı moda emo tarzı ortaya çıktı. Post-Punk canlanma garaj rock ve post-punk, eski okul estetiğini taklit grupların çok sayıda sayesinde uzatıldı. indie ve elektronik harmanlayan deli müziğin ruhu içinde dans ritimleri ile karakterizedir "inditronika" gibi bir alt türü ortaya çıkmasını sağladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.