Sanat ve EğlenceMüzik

"ABBA" (grup): yaratılış öyküsü, isimleri ve katılımcıların biyografileri

"ABBA" - 1970-1980 yıllarda dünyayı fethetti bir grup. Şarkılar İsveçli dörtlüsü tarafından gerçekleştirilen ve bugün alaka kaybetmez. Her şeyin nasıl başladığını bilmek ister misiniz? takımın bir parçası kimdi?

yaratılış Tarihçesi

1972 yılında topluluk adı "ABBA" altında İsveç'te kuruldu. iki kız ve iki erkek - grup dörtlü oldu. Bunların hepsi mükemmel görünüm ve vokal verilere sahipti.

takımın adı tesadüfen seçilmediği. ABBA - Katılımcıların (Agnetha, Björn, Benny ve Anni-Frid) isimlerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma. Bu işin olmadığını biliyorum.

grubu "ABBA" ilk başarı İnsanlar Aşk şarkı kayıt Need sonra hissetti. Haziran 1972 yılında kamuoyuna tanıtıldı. Avrupa izleyici bu parça aklıma geldi.

Kolektif ilk albümü (Ring Ring) Mart 1973'te satışa çıktı. Sadece birkaç gün içinde tüm baskı fanları satıldı. Bundan sonra quarlet kariyeri çıkardı.

"ABBA" Grup üyeleri

Agneta Feltskog

Jönköping İsveç kentinde 5 Nisan 1950 doğumlu. Küçük yaşlardan itibaren o müzikle bir ilgi gösterdi. kolektif "ABBA" sarışın güzellik gelişiyle önce şarkılar ve müzik yazma, solo kariyerine kurmuştur. Björn Ulvaeus - 1971 yılında bandmate evlendi. oğul Christian ve kızı Linda Elin - Bu evlilikten iki çocuğu doğdu. 1978 yılında Björn ve Agnetha resmen boşandı. İkinci kocası sarışın cerrah Tomas Sonnenfeld oldu. Ama ilişki onunla çalışmadı.

Anni-Frid Lyngstad

grubu "ABBA" dan Esmer Ballangen (Norveç) 'de 15 Kasım 1945 doğumlu. Daha sonra, İsveç'te annesi ile taşındı. Bizim kahraman 13 yaşında müzik kariyerine başladı. Frida yalnız gerçekleştirdi. Sonra caz grubu davet edildi. Hem de bir özel hayatım Anni-Frid vardı? O 17 yaşında evlendi. Bir oğlum ve bir kızım - O ve müzisyen Ragnar Fredriksson iki çocuğu vardı. 1968 yılında, evlilik boşanmayla sonuçlandı. Birkaç ay sonra tanıştığı Benny Andersson. 1971 yılından bu yana, onlar bir grup "ABBA" birlikte oynadı. Grup onları biraraya getirmek daha fazlasına sahiptir. 1978 yılında Benny ve Frida evlendiler. Evlilikleri 7 yıl sürdü.

Björn Ulvaeus

1945 yılında Göteborg İsveç kasabasında doğdu. Çocukluğundan beri müzikle düşkün. 22 yaşındayken bir grup oluşturmak için. O grubu "ABBA" meslektaşına evliydi - Agnete. Birlikte iki çocukları var. Geçerli eşi ile Lena Kalersio, Bjorn fazla 35 yıldır yaşıyor. Bu evlilikten iki kızı Anna ve Emma doğmuştur.

Benny Andersson

İsveç'te başkenti 1946 yılında doğdu - Stokholm. O Müzik, farklı topluluklarda performanslar Okulu'nda eğitim vermiştir. 1971 yılında grubun "ABBA" üyesi oldu. Grup dünya çapında tanınma aldı. Bu Andersson hayal bile olabilir.

Üç kez ilişkiyi resmiyete. evlilik içinde - Frieda ile, kahraman 3 yıl olmak üzere 12 yıl yaşadı.

başarılar

İsveçli grup "ABBA" Pop müzik tarihindeki en başarılı projelerinden biri olarak tanıdı. 8 Toplam stüdyo albümleri ve 11 derlemeler serbest bırakıldı. 350 milyondan fazla birimlerin toplam sirkülasyon kayıtları. Ve tüm taraftarlar takımı satıldı.

gezdi popüler dörtlüsü çoğu Avrupa ülkeleri gezdi. Ve her yerde onlar coşkuyla karşılandı.

Sonuç olarak

"ABBA" - küresel müzik endüstrisinin gelişimine önemli bir katkı yapan bir gruptur. Şimdi ekibin tarihini biliyorum. isimleri ve üyelerinin biyografisi da makalesinde dile getirilmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.