FormasyonOrtaöğretim ve okullar

"Lay" in Yaroslavna imajı, eski Rus epik kaybolmamış

antik literatüründe hakkında konuşursak, onun içinde merkezi bir yer Chronicle basitçe veya "Kelime ..." "İgor Destanı" ürünü verilir. Bu gerçekten en saf haliyle dünyaya atalarımızın eşsiz kültürünü açığa günümüze kadar almak başarmış bir başyapıt vardır. "Lay" in Yaroslavna imajı önemli değildir, ancak en iyilerinden biri çağrılabilir. Ama size sırayla her şeyi anlatacağım.

Konu epik

Biz "Lay" in Yaroslavna imajını düşünmeden önce, işin bütün hikayeyi bilmelidir. O yazar (Eğer bilinmiyorsa) kendi halkının tarihinin kahramanlık extols olduğu bir girişle başlar. Kısacası hatları yılında efsanevi şarkıcı Bojana ve Trajan ve epik kahramanları ve Rus topraklarının şehzadelerin savaş hakkında görüşmelere bahseder. Orada onları ve putperestliğin yanıtları: yazar güneş tanrıları, rüzgarlar, hayvancılık, ibadet atalarının Rusich bahseder.

içinde Yaroslavna imajı sadece üçüncü bölümde ve bilinmeyen şair Igor anlatır bundan önce görünecektir "Lay" - Polovtsy için bir kampanya oluyor Novgorod-Seversky Prince,. Onun tutucuları teşvik eder ve kaderin bahşettiği tuhaf işaretler, rağmen, kampanyaya gönderildi. O sözler başarısız olduğunu gölgede ve savaşa bir ordu atmak ihmal. Öncelikle başarı esinlenerek, kendisinin kötü öder hangi dönmek için acele etmiyor, içindedir. geldiğinde, göçebelerin ana kuvvetler, Rus hazır değildi. Sonuç olarak, neredeyse tüm takım prensi öldürdü ve hayatta kalan asker yakalanır.

trajedinin haber hızla Prens İgor Putivl genç eşi Rus kara yakalar yoluyla yayılır. Kiev Büyük Prensi araya beylikleri tüm yöneticileri, birleşin ve esaretten Igor kurtarmak. daha sonra herkes için fırtına haline çünkü sözde altın kelime Rusich Svyatoslav, birleşmeye çağırır. Daha sonra, göçebe tarafından kendisine gönderilen tutsaklık Igor, peşinde, bir uçuş. Ama başarılı yerli arazi var ve sadık eşi geldi etmiştir.

"Lay" in Yaroslavna imajı

Yaroslavna - Genç prenses, Igor eşi. Kocasının kampanyası dönüşü beklemek Putivl kalmıştır. böyle bir şeyin trajedi ile ilgili haberleri bulundu İşte bu noktada, şehrin kale idi onu okuyucular "Lay." tanıtır kısaca tarif Yaroslavny Görüntü kadın yazar sadece birkaç satır olmamış olsa bile, mümkün değildir. Ama hayatta sanki bize görünür. O kendini feda yakındı, ince, kırılgan ruh güçlü bir karakter. Kendisi ve sevilen ile düşünceleri hakkında düşünmüyor.

"Lay" in Yaroslavna imajı - sadece kocasına yardım için her şeyi yapmaya hazırdır seven bir eşi bir portresi. O bunu yaptı sitem dolu niçin doğanın güçlerine döner, onun yaralarını yıkamak için kuş haline hazırdır. Ama Igor hakkında değil, aynı zamanda onların prens kaderi paylaştı askerleri, değil sadece düşünüyor. Bu nedenle "Lay" in Yaroslavna imajı - koca düşmanla savaşa giden Rus kadınların portresini monte edilir. kocası dönecekti çünkü bu görüntü ev kadını, Bereguinias tür, sadece bunun için çok bekleyin.

Bu birkaç satır içinde bir kadın, onun merhamet, seçilmiş kişi, onun derin üzüntü ve hassasiyet yakın olmak arzusu büyük bir sevgi hissetti. Bu nedenle, "Yaroslavna en Ağıt" Yıllardır okuyucu ve yazar için çok cazip.

"Kelime" Diğer görüntüleri

Ana karakter başarısız bir kampanya düzenledi İgor, bir ürünüdür. Başarılı bir askeri kampanya Rusich ortak güçlerinin, Igor haricinde Rusya şehzadelerin birçok katıldı - Bu olay başka zam sonrası gerçekleşti. Bu nedenle, şan, savaş için değil iyi bir hazırlık düşünmeye bir kıskanç bir kişi gibi davranır. Onlar kötü seslere dikkat etmeyin çünkü o sadece şan ve ödülleri arar, basiretsiz oldu.

Başka bir yol - Kiev Svyatoslav Prensi, kimin ağzı yazar birleşmesi fikrini koyar. Bu o dönemde Rusya'nın acil bir sorun olduğunu, orada bir oldu feodal Ayrılık, were iç savaş üstünlük için. Bu nedenle, maalesef onu lezzetli lokma ve iç koparmak çalıştı dış düşmanlardan zarar gördü. Ancak birlikte suçluların mücadele ve yazar çağrısında başladı.

ürünün değeri

Bu özel bir bileşimdir. (Görüntü Yaroslavna özellikle prensleri) mümkün 12. yüzyıl, ömrünün, kendi gerçekliği sonu Rusya'nın yaşamın genel bir resmini elde etmeyi mümkün kılan "Lay". şairler, yazarlar ve sanatçılar - Melodik, dilin karşılaştırmalar ve lakaplar eserlerin tam yaratıcı insanlar için bir ilham kaynağıdır. ancak birlikte sadece insanlarla düşman püskürtmek yenilmez: Ama eski yazarı da gelecek nesillere, eski, ama unutulmuş gerçeği bir ders sunar.

Özellikle tüm çelişkileri ile halk epik çağrılabilir gerçeğiyle "Word". Örneğin, yazar sıklıkla doğa ve fenomenlerin resme yönelik, Yaroslavna da rüzgara konuşur, güneş, nehir, bu ülkenin uzun bir Hıristiyan olarak kabul olsa bile, Allah'a dua edilmez.

yerine epilogue

Böyle bir iş "Word", orijinal versiyonunda kesildi üzücü. Biz edebi şaheser yazarı bilmiyorum üzücü. Ama neyse ki, biz yaklaşık bin yıl önce açıklanan görüntüler, duygu ve sorunun aciliyet samimiyet, derinliği de çeviri ve hayret içinde okumak için fırsat var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.