Ev ve AileBayram

Öğrenciler ve Öğrenci Günü

Tatiller hep neşe getirmek önceden hazırlanmış uzun bekleme. Ve damarlarında genç kan içinde, bütün festivaller genelde inanılmaz ve unutulmaz olaylarda, dönüştürüldüğünde yeniden. her zaman öğrenciler en eğlenceli, sözde altın çağ olarak kabul edildi. Ve tatil - Öğrenci Günü - bu harika dönemine adanmış, eskiden beri en sevilen ve orta ve yüksek eğitim kurumlarında öğrenciler için beklenen olacak.

o yılda iki kez, diğer tüm tatil gibi, bir değil kutlamak mümkündür, çünkü Öğrenci Günü de eşsizdir: 25 Ocak ve 17 Kasım. ilk buluşma da Tatiana Günü veya Rus öğrenci Günü olarak bilinir. 1755 yılında bugün İmparatoriçe Elizabeth Moskova Üniversitesi (şimdi MSU) açıldı hangi bir kararname imzaladı. O zamandan beri, bu tarih ilk sonra Roma Tatiana ibadet (hangi, aslında, tüm yukarıda idi) ve bir gün olarak, kutlandı - sırasıyla doğum günü ve Üniversitesi, Öğrenci Günü olarak. 17 Kasım daha kapsamlı bir olay olarak kabul edilir, daha doğrusu, bu tarih olarak bilinir Uluslararası Öğrenci Günü. Onun kökeni değil en keyifli olaylarla bağlantılıdır. 1939 yılında öğretmenleriyle Prag öğrencilerin çeşitli devlet kuruluşunun yıldönümü şerefine bir gösteri düzenlemeye karar verdi. Sonuç olarak, Naziler öğrencilerden biri protesto kalan bundan sonra vuruldu, zaman ülkeyi işgal etti. Birçok gencin yakalanması ile sona erdi ve en aktif idam edildi. Londra'da birkaç yıl sonra ölü onuruna Student Günü'nü kutlamak için karar verildi Nazizm, mücadeleye adanmış bir toplantı düzenledi.

Şu anda, ve 25 Ocak ve 17 Kasım eğlenmek ve onun öğrencileri tebrik almaya karar verdi. Ek olarak bu ilginç uluslararası tatil, bugünün öğrencileri, Harvard gibi bazı ülkelerde, hatta bazı okullar, ilgili öğrenci sayısı, ayrılan tarihini kutlamak için çöp yok.

Öğrencilerin adanmış en büyük organizasyon geleneksel olarak Trondheim Norveç şehirde düzenlenen Uluslararası Öğrenci Festivali, bugün. Konferansın Bu tür dünyadan iki yılda, 400'den fazla öğrenciye karşılar. Festival şimdi çoğunlukla uluslararası öneme sahip sosyo-politik konulara ilişkin küresel temalar, bir sürü kapsayan oldukça ciddi bir olay haline gelmiştir. 1990 yılından bu yana yaklaşık 350 Norveçli öğrenciler her detayın doğru yürütülmesini sağlamak, etkinlik organize yardımcı olmak için gönüllü oldu. Öğrencilerin festivali, tartışmalara aktif bir rol almak konferanslar ve seminerler dinlemek, düşüncelerini ve önemli fikir alışverişinde katılırlar. Kapsamlı konser programı düzenlenecek etkinliklerin bir parçası olarak sanat sergileri ve ilginç içerir.

Ülkemizde Öğrenci tatil henüz böyle yüksek seviyeye ulaşmamıştır ve bu kadar çok katılımcıyı toplamak yok, ama, yine de, öğrenciler genellikle gürültülü partiler tutun. eğlenceli tutuşunu çeşitlendirmek için, öğrencinin script gününde elde edebilirsiniz, en aktif rol vermek ve diğer öğrenciler için konuşur. Benzer bir kutlama yıllardır herkes tarafından hatırlanacak ve her takımın bir gelenek olma ihtimali en yüksek olan. Çoğu zaman, öğrenciler bunun en unutulmaz onun kutlama tutmak yapmak istekli, herkes o zaman bir parti tartışılan uzun zaman olmak istiyor ve üzerinde katılmadı olanlar pişman oldum. Kuşkusuz, gençlerin çoğunluğu büyük hayal gücüne sahip ve büyük bir senaryo seçenekleri ile gelip serbesttir. fırsat bu mevcut değildir nedense Ama eğer, yardım faaliyetlerini yürüten uzman profesyonel ajansları gelebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.