Sanayi

Helikopter Güverte "taşemen": tanımı ve ilginç gerçekler

Nöbetçi değiştirmeniz gerekir Rus perspektif helikopter güvertesi "taşemen" "gazi" Ka-27 hak ediyordu. Aviaeksperty küçük boyutlara sahip yeni makine selefinden daha çok daha güçlü olacağını kabul edersiniz, ve modern teçhizat ve yetkili ekipman o müthiş ve etkili bir silah yapmak.

Ana donanma helikopteri

1981 yılından bu yana, büyük havacılık Rusya Donanma Fleet bir parçası olarak arama ve kurtarma operasyonları düşman denizaltıları tespit ve iletken anlamına güverte helikopter Ka-27 ile hizmet vermektedir. Navigasyon, uçuş ve DSH (otomatikleştirilmiş arama ve nişan sistemi "Ahtapot") ekipmanı, onun kez çok yenilikçi, yavaş yavaş alaka ve modası geçmiş kaybetti. çok sayıda makine yükseltme seçenekleri sonra taşıyıcı tabanlı uçakların yeni helikopter ihtiyacı olduğunu, bu ortaya çıktı (tüm 400'den fazla adet üretildi).

Doğal bir yırtıcı

Ka-52K "Katran" - 2016 ünlü "timsah" dört prototip denizcilik varyantın uçuş testlerini yürütülen beri. Arazi diğer makineden bıçak ve destek kolu, güçlendirilmiş iniş takımları ve ek korozyon önleyici tedavi katlama sahiptir. Performans özellikleri "Qatran" övgü ötesinde ve iki tonun üzerinde yararlı muharebe yükü, gerçek helikopter uçan bir cephanelik yapma. Ama makinesi (özellikle unutulmaz "Mistral" tarafından) uçak gemilerine ve helikopter taşıyıcıları için özel olarak oluşturulmuş olması gerçeği. Bir helikopter ve büyük bir anti-denizaltı gemisi, ancak üzerinde çalışmasını ağırlayacak destroyer belli problemlerle ilişkilidir ve füze kruvazör.

öncelikli alanı

2015 yılından bu yana çok fonksiyonlu bir denizcilik helikopter Savunma Bakanlığı siparişi oluşturmak için bir proje üzerinde JSC "Kamov" tasarım ofisinde başladı. Yeni maddeye 450 (geminin helikopter "taşemen") hakkında resmi bilgiler pek ayrıntılı bir. Serginin Helirussia-2016 basın toplantısı son kısmında, tutma yöneticilerinden biri , "Rus Helikopterleri" diye tasarım çalışmalarının erken gelişimi hakkında söyledi.

Genel Tasarımcı ve projenin derhal amiri S. Mikheev TASS muhabir onaylamıştır soruları yanıtlayan (JSC "Kamov"), o çok değişkenli müstakbel helikopter kompleksinin oluşturulması - onun bölümün faaliyetlerinin öncelikli vektör. Helikopter Güverte "taşemen" on yıldan erken devlet testleri geçmek. Şu anda, makinenin uyumlaştırılmış teknik konfigürasyonu, ana taktik ve operasyonel ve ekonomik özellikleri ile tanımlanır standartlara bağlı bir geminin büyüklüğü, yapılan aerodinamik test vücudu. tasarımcı ikna için, ilk prototip helikopter "taşemen" 2020 yılında göğe yükselecek. Gelecekte, kombine silah geliştirilmesi ve makinenin sivil versiyonu.

görüşler aviaekspertov

Havacılık uzmanı V. A. Karnozov ve askeri pilotu D. Drozdenko cihaz selefine göre bir o kadar etkileyici boyutlara sahip olacak oluşturulan konusunda hemfikirdir. Fırkateyn ve korvet üzerindeki gemilerin iki yeni sınıflar yerleştirmek için daha küçük ve bunun yerine bir eski makinenin gemilerde dayalı sağlayacaktır. MTOW helikopter uzman alan beş ya da altı ton işaret iyileştirme ve elektronik veri minyatürleştirme ile bağlantılı olarak (Ka-27 için, Şekil 12, m).

Deniz helikopter "taşemen" "Kamov" koaksiyel makinesi için geleneksel olacaktır. Bu tasarımın avantajı, sadece aerodinamik özellikleri: Arka kuyruk rotoru eksikliği gövde çapı rotorların ve boyutları sınırlamak üzere sağlar. Kompozitlerin uygulama ve yüksek hızlarda bıçaklar, hava akışının başarısızlık olasılığını en aza direncini azaltarak ve 320 km / saat araba uçuş hızını arttırmak özel bir biçimidir.

"Akıllı" demir

"Kombine gösterge eden şirket" aktif "taşemen" projesinde yer alan. helikopter, en son iletişim sistemleriyle donatılmış savunma sanayiinin yapısal alt bölümü geliştirilecektir - "Uçuş" Nizhniy Novgorod NPP yeniden programlanabilir platformu entegre otomatik test alt sistemi ve optimizasyon modlarıyla otomatik entegre yönetim sistemi. sadece sesli bilgi alış verişini sağlayan Güvenli ve reçel dayanıklı genişbant iletişim kanalları değil, aynı zamanda yayın video navigasyon ve radar verileri. düşük dış anten Böylece sayısı. Bu durumda, anten sistemi "Stork-62" helikopter gövdesi gövdesine yerleştirilmiş olması gerekiyordu.

geliştirilen karmaşık kolayca savaş ve komuta ve kontrol herhangi otomatik sisteme entegre edilmiştir. "Flight" nin Uzmanları araçların ve araçların geliştirilmesi ve modernizasyonu üzerinde çalışmaya devam ediyor.

elektrik santralı

Helikopter "taşemen" iki turboşaft motorları TV7-117V ile tamamlanabilir gerekiyordu (veya, bazı kaynaklara göre, VC-2500 sürümlerini adapte gibi). Yeni nesil birimlerinin gücü, bakımı kolay olan önemli bir kaynak var. Modüler tasarım operasyonel bir ortamda iyi bakımı sağlar. Yakıt verimliliği verimliliği parametreleri ve temel bileşenleri ve meclislerinin yüksek düzeyde tarafından sağlanmaktadır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Özellikler TV7-117V
Maksimum güç (i. P.) 3500
kalkışta Gücü (hp) 2500
seyir de Gücü (hp) 1650
Yakıt tüketimi g / l. s. * H 208
Paylaşılan Kaynak (h) 6000 (uzun vadede - 12000)
revizyon aralığı 1500
Uzunluk (m) 1,78
Yüksekliği (m) 0.727
Genişlik (m) 0.635
Ağırlığı (kg) 380

devilfish

yeni projenin ASW ekipman korunan bir sırdır, ama şimdi uzmanlar denizaltılar için helikopter "taşemen" kabus diyoruz. Açıdan, güverte göstergeleri Ka-92 büyük ölçüde selefi yeteneklerini aşacaktır söylemek güvenlidir, hala benzersiz olarak kabul edilir. Ka-27 kesin olarak, parçaları algılar ve 75 km / saat hızla 500 metre derinliğe kadar olan faaliyet denizaltı ortadan kaldırır. helikopter esaslı teknesinden maksimum mesafe 200 km'yi bulmaktadır. deniz kötü hava koşullarına ve olaylar sırasında herhangi bir zamanda mücadele görevlerini gerçekleştirmek Helikopter ile 5 puan kadar yüzey Beaufort ölçeği (- 2.5 m, rüzgar hızı - 10 m / sn dalga yüksekliği).

nesil değişikliği

Ka-27 cihazlarının devam operasyon mühendisleri ve askeri uzmanlar helikopter "lamprey" yarattığı mükemmel sağlayacaktır. Projenin on yıllık dönemi olarak nitelendiren JSC "Kamov" S. Mikheyev genel tasarımcı helikopter ordusunda test edilmiş ve sonra donanma yeni modelin "doğum" hakkında konuşabiliriz söyledi. helikopter inşaat tutma ve helikopter operasyonda tecrübesi yarım yüzyıl proje üzerinde çalışmak için kullanılacaktır.

Yeni bir denizcilik helikopterin konuşmak, Rus donanmasının beşinci nesil inatla 2009 yılından bu yana devam unutulmamalıdır. Çeşitli kaynaklardan onun hakkında bilgiler ve son derece çelişkili, görünüşe geliştirme ve üretim gizlilik ilişkilidir. başlanan iş tutan "Rusya Helikopterleri" üst liderlerinin onay çok gerçeği sonraki on yıl yeni bir filo gemi helikopter alacak olmasını sağlar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.