SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kulağının arkasına Neden genişlemiş lenf nodu

kulağının arkasına Lenf nodu küçüktür. 8 milimetreden daha büyük olmayan ortalama bir çapa sahiptir. Şişmiş lenf düğümleri vücutta bozuklukların varlığını gösterir. Böyle durumlarda bir doktora danışın ve sıkı bir incelemeden geçmesi gerekmektedir.

kulakları ve işlevlerinin arkasında Lenf düğümleri

Bu lenfatik sistem vücudun koruyucu işlevlerden sorumlu olan bir sır değil. Lenf özel damar sistemi üzerinde insan vücudunda dolaşır. lenfatik damarlar o toksinler ve patojenlerin temizlenir. Yani bir bütün olarak düğüm fonksiyonları ve lenfatik sistem nedir?

  • metabolizmasında yer alan lenf örneğin, yağ ve proteinleri taşır.

  • Lenf düğümleri artık vücut tarafından ihtiyaç vardır lenf toksinler, yabancı cisimler ve işlenmiş gıdalar, dışında bırakılır.

  • patojenlerin imha sorumludur ve enfeksiyonlara karşı vücudu korumak lenfosit, - Ama en önemli şey lenfatik sistem belirli hücreleri üretir olmasıdır.

hastalık hakkında sinyalleri önemli bir belirti - her durumda parotis düğümleri göz ardı edilemez nedeni budur.

Büyümüş lenf nodu kulağın arkasında: Nedenler

Çoğu durumda, bu artış hastalığı ile ilişkilidir. genel enfeksiyon varlığı büyük iltihabı gösterir , lenf düğümleri , patojenik mikroorganizmaların aktif bir yaşam merkezine yalnızca en yakın olan lokalize bir artış olduğunda ise. Böyle bir belirti herhangi Aynı hastalığa sahip bağlanabilir?

  • kulağının arkasına Lenf nodu çürük nedeniyle artabilir.

  • aynı sonuç elde edilir , bakteriyel bir enfeksiyon. Genellikle düğüm iltihabı boğaz ağrısı veya orta kulak iltihabı sonucudur. Böyle hastalıklar genellikle ağrı ve ateşin eşlik edilir.

  • Viral enfeksiyon aynı belirtiler eşlik eder. Buna ek olarak, büyümüş lenf nodları arka yapıların enflamasyon ile birlikte kulak, bir kızamıkçık gösterebilir. nedeni herpes virüsü ve mononükleoz olabilir.

  • aynı özellikler hastalık yanma ve derinin soyulması, kaşıntı ile birlikte, özellikle de mantar enfeksiyonun karakteristik özellikleri arasındadır.

  • Sadece nadir durumlarda lenfadenopati kanserinin bir belirtisidir.

Her durumda, bu tür sorunlar bir doktora danışmak en iyisidir.

kulağının arkasına Büyümüş lenf nodu: Tedavi

Tedaviye başlamak için, önce tüm mevcut semptomların nedenini bulmak gerekir. Kendiniz yapın neredeyse imkansızdır, bu nedenle bir uzman görmek mümkün olduğunca çabuk gerekir. Nihai tanıyı koymak için, doktor bir kan testi hastayı, hem de ek çalışmalar bir dizi gönderir. Enfeksiyon varlığını teyit etmek değil, aynı zamanda etkenin doğasını belirlemek için de gereklidir.

Tedavi bulaşıcı hastalıkların çeşitliliğine bağlıdır. bakteriyel enfeksiyon antibiyotikler kullanılır, örneğin, hem kullanılan antiviral ve immünomodülatör ilaçlar virüs ile mücadele için süre.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.