Sanayi

Betonun hazırlanması ve kalitesiyle sırları

betonun hazırlanması elle ve bir beton mikseri yardımıyla yapılabilir. Eğer karışımın bir miktar pişirmek gerektiğinde, o her şeyi elle karıştırmak için en iyisidir.

malzemenin doğru miktarda dışarı ölçmek için, bu iki büyük kova kullanmak en iyisidir. Bunlardan biri, çimento, kum ve iri agrega için kullanılan diğer uyarlanmalıdır. en uygun Kürekler iki kere kullanmak.

bileşenlerin miktarı ölçülürken elle betonun hazırlanması azami hassasiyet gerektirir. Bu is daha iyi yapmak emin düzey is içinde uyum vedernoy etek. kap ihtiyacı doldururken çimento veya kum yan duvara dokunarak ufalanabilir partiküllerini sıkıştırılmış için. Malzeme iyi kürek kürek karıştırınız.

mekanik yöntemle ilgili olarak, hazırlanması beton Bu durumda terkip maddeleri bileşenlerin karıştırılması yolunda farklı mikserler siklik adım kullanımını içerir.

karıştırıcıda karışım bir kaç dakika için karışmaya gerekir. el arabası içine biraz karışımı dökün, bu yüzden onun durumunu kontrol edecek şekilde Sonra mekanizmasını eğmek gerekir. davul durdurma değmez.

Eğer vakıf için beton hazırlanmasını yürütmek öğrenmek gerekiyorsa, bu ayrıntıları aşina olmalıdır. Yani, dolgu olarak çakıl veya kum kullanmak daha iyidir. Aşağıdaki oranlar: Kum Çimento - 3: 1, ve kum-çakıl - üç (4): 1. Su gibi, son derece dikkatli eklenmelidir. Aslında temeli yapımında uygun olan beton, plastik olması olmasıdır. malzeme yerleştirilir, ancak doldurulmaz çünkü. Bu nedenle, sertlik yüksek, daha güçlü bir sonucun temelini oluşturacaktır.

Not ki eğer hazırlayacak beton ıslak malzemeleri (sonra yağmur, örneğin), o zaman gerektiğini biliyorum onlar barındırdığı yaklaşık% 20 arasında sıvı. sadece% 80 yerine% 100 eklemeye devam çünkü.

Beton üretiminde önemli olduğuna dikkat raf ömrü çimento. uzun saklandığı, otomatik olarak iner düşük dereceli ve betonun kalitesi.

Beton karışımının hazırlanması, ilgili depolama malzemelerini gerektirir. Hala kum var ise, bu satın alındığı aynı kapta saklanmalıdır. Rassypnye bileşenleri birbirinden ayrı tutulması gerekir ve sert bir yüzeye ya da kalınlıkta polietilen film üzerine yerleştirilmelidir. Ve kazık üzerine aynı film ile kaplı ve kargo güvenli olması gerekir.

Depolama çimento daha sıkı şartlara uyulmasını gerektirir. Örneğin, kağıt torbalar, bu bileşen ile barda yerleştirilir bir palet üzerine koymak gerekir. Yani yere temas olmaz. saklamak için en uygun yer - kuru kulübe veya garaj. Eğer is not mümkün için yer çimento içinde oda, bu aradığım kapalı olan plastik ambalaj ve güvenli olan tuğlalar. çimento paketi tam olarak kullanılmadığını değilse, bunun geri kalan kısmı, bir plastik torba koymak gerekir.

Bir satış emtia olduğundan Bugüne kadar beton hazırlanması, evde her zaman mümkün değildir beton karışımı. Kural olarak, bu durumlarda bunun nerede büyük miktarda kullanılmaktadır. üretime doğrudan gerekli boşaltın, böylece el arabası içine karışımı taşımaz. boşaltma yarım saat sürer Ancak, tedarikçi ek bir ücret gerektirebilir.

Bugün, bireysel bileşenler bünyesinde karışımını hazırlamak ve onlarla getirmek şirketlerin bir dizi vardır. Sadece beton taşımak ve onu dökmek zorunda. Bu durumda, hiçbir atık orada kalır ve kullanılan malzeme miktarı için ödeme yapın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.