Sanat ve EğlenceFilmler

Rus sinema ve tiyatro Yekaterina Vasilyeva ait Aktris

Parlak olaylarla dolu Biyografi Ekaterina Vasilieva. kadın - aktris, tiyatroda ve sinemada düzenledi. O bilinen ve Rusya ve tüm eski Sovyet uzayda sevilir. Onun otoritesi tartışılmaz. Catherine teatral alanda değil, aynı zamanda kamusal yaşamda sadece bir ağırlığa sahiptir.

köken

Ekaterina Vasileva yaratıcı insanların aile içinde, 15 Ağustos 1945 yılında doğdu. Şair Sergei Vasiliev onun biyolojik babası. Sovyet zamanlarda, on en çok okunan şarkı yazarlarından biridir. Sergei kendisi zengin bir tüccar aileden geliyor. Anne aktris, Makarenko Olimpiyatları Vitalievna - Ünlü Sovyet yazar ve eğitimci Antona Semenovicha Makarenko yeğeni. Catherine annesinin bir baba Vitaly Sergeyevich ardından Fransa'ya göç iç savaş katılan Beyaz Muhafız subaydı. O Rusya'ya dönmek başaramadı. Anton Semenovich kendi çocukları yoktu ve o kadar getirdi, kendisi olimpiyatlara aldı ve hayatının sonuna kadar onu destekledi. bir yazar, gazeteci, sinemacı ve çevreci - Catherine bir kardeşi Anton vardır.

çocukluk

Ebeveynler Ekaterina Vasilieva araya geldi ve İkinci Dünya Savaşı sonunda, 1945 yılında birlikte yaşamaya başladı. Gelecekteki aktris okula gittiğinde, onun anne ve baba resmi bir evlilik girmiştir. o 12 yaşında iken, anne ve babası ayrıldı. Kate, annesine yardım postanede moonlighted, sert bir gün geçirdi. Vasilyev akşam rolleri çeşitli oynamıştır Bilim Adamları House, drama okuluna katıldı. Eğitimi gelecek aktris önemsiz, gençlik çalışmak için okuldan mezun olduktan sonra bir sertifika aldı.

sanatları

17 yılda Ekaterina Vasilyeva VGIK fakültesi oyunculuk öğrencisi oldu. O 1967 yılında lise tiyatro mezun derhal Tiyatro Yermolova katıldı. O "Ülkede bir Ay", "Cam Menagerie" ve başkalarının yapımları yer almıştır. 1970'den 1973'e kadar süre içinde, "kardeşi olarak" diye oyunda oynadığı tiyatro "Çağdaş" nin topluluğu çalıştı ve "Valentin ve Valentina".

1973 yılından bu yana, oyuncu Vasileva Ekaterina Moskova Sanat Tiyatrosu'nun ana aktrislerinden biri haline geldi. 20 yıldır, onun çok yönlü yetenek göstererek, bu tiyatronun sahnesinde parladı. Bu kız hiçbir rolü konusu olmuştu. - Catherine Oleg Efremov ve diğer yönetmenlerin yapımları oynadığı Lva Dodina, Kama Ginkas Anatoly Efros, Kshishtofa Zanussi. O " "Kadın Oyunları", "Golovlevs", "çöküş", "Caravan", "amcamın Rüyası"," Martı performansları katıldı "Biz, aşağıda imzası", "İvanov", "Echelon" ve diğerleri.

Filmografi

Ekaterina Vasilieva, pahalıya Rus izleyiciler tarafından sevilen bir katılımıyla filmler, Fedora FILIPPOVA "Yarın Caddesi'nde" filminde küçük bir rolde onu yaptı. Sonra filmi "Adem ve Hewa" ve ana karakterleri oynadığı "Asker ve kraliçe." o filmi "Bumbarash" in atamansha Sofi Tulchinskoy şeklinde gümüş ekranda görünen sonra Popülarite kadına geldi.

aktris Vasileva Ekaterina hep izleyicide kalıcı onun kahraman oynadığı bir film çalmıyor rağmen. diye tasvir Kadınlar güzelliği içinde çarpıcı, göz kamaştırıcı ve renkli idi. Vasilyev olumsuz rol üstlenmesi korkmuyordu. Onlar onu zorlayıcı ve gerçekçi olsun. bölüm Ekaterina aldı çekim Tüm bantlar, numaralandırmak için zordur.

aktris 70'ler ve 80'lerin parlak döneminde hızlı ve parlak. Herkes filmlerindeki rolleri hatırlar "Hasır Şapka", "Sihirbazlar", "Huckleberry Finn", "Sıradan Mucize", "anahtar bayanlar ziyaret "" Sen Taimyr olduğu"," "" Cuma günleri Tercih devredilemez "mürettebat", "Bu eğlenceli gezegen", "Ben ağaçkakan bir baş ağrısı yok" "karım gitti," böylece, kafasından takla "" "Benim pahalıya sevgili dedektif" vb. d.

iman etmek

90'ların aktris olarak daha az sıklıkta gümüş ekranda görünmeye başladı. Bu gerçek nedeniyle Catherine Tanrı'ya döndü ve yavaş yavaş uzakta dünyevi hayattan taşındı gerçeği etmektir. 1993 yılında Vasilyev oyunculuk kariyerini tamamlar ve tiyatro bırakır. Ama 1996 yılında aktris ateş döndü ve TV dizisi "Koroleva Margo" ve ortaya çıkan "Kontes de Monsoreau." göre Catherine rollerin seçimine daha dikkatli hale geldi ve sadece resimlerde kaldırılabilir diyor, içeriği Hıristiyan değerlerine aykırı değildir. Vasilyeva hala çok başarılı ve popüler aktris. Ancak, o ancak o zaman tüm hayatını hareket zanaat adamış "litsedeykoy" Kadın her şeyden önce bir anne rahip kendini dikkate alır ve iddia eder.

Modern rolü

Ekaterina Vasilieva fotoğraf büyük Rus aktörlerin hayatını ve çalışmalarını kutsallaştırıcı, herhangi saygın dergide bulunabilir. O 120'den fazla film ve TV dizisi çekimleri karışmıştı. Bunlar arasında, örneğin, "Anna Karenina", "Hint" olarak, "Anna German", "Siyah Yıldırım", "Bir gün aşk olacak", "Plan", "Banker", "Sevinçleri ve küçük bir kasaba hüzünler", "öncü rolleri" "bana bak gel", "Ka-Ka-doo", "penceresinde, kadın", "kurtarıcı" ve diğerleri "Yıl buzağı".

90'ların sonlarında aktris bazen hayatın anlamı ve kişinin komşusu sevgi doğası hakkında söylüyorum, Hıristiyan ahlak anlatan, oyundaki rol oynar tiyatro, geri döndü. O All My Sons "" Wit gelen Woe " " ona sevgini inkar etme" onu katılım performanslarını dekore." Sahneleme Dostoyevski'nin eşi Anny Grigorevny günlüklerinde bulunan malzemeler üzerinde Catherine yönetmeni Vladimirom Salyukom için özel olarak yaratıldı "Ben mutluydum".

Diğer faaliyetler

Ekaterina Vasilyeva kaç yıl, 2005 yılından bu yana, Ortodoks filmlerin Uluslararası Film Festivali'nde "Altın Şövalye" nin jüri üyesi. O kilisede çalışıyor. Özellikle, birkaç yıldır Tanrı aktris Bilgelik Tapınağında sayman oldu. şimdi aynı gönderide bu olağanüstü kadın, onun oğlu Dimitri rektörlüğünü olarak görev Kutsal Şehit Antipas tapınağında çalışma.

onur

Uzun yaratıcı hayatı boyunca, Catherine milli tanıma ve birçok ödül aldı. O Rus Ordusu "Oristeya" nin Tiyatrosu'nun bir üretimde En İyi Erkek Oyuncu "Kristal Turandot" ödülünü kazandı. O TV dizisi "Koroleva Margo" (1997) filme katılmak için bir film festivali "Constellation" da ödül aldı. Aktris "seven» (2005) feragat etmeyin ve 'Ben mutlu oldu!' (2008), bir oyunda "Amur Sonbahar" film festivali ve tiyatro gösterileri de ödül verildi.

Vassiliev filmi "Kromov" rolüyle "yurtdışında Rus" 3. Uluslararası Film Festivali'nde (2009) yılın en iyi kadın oyuncu oldu. Rus sinema ve tiyatro Büyük aktris verildi Onur Madalyası milli kültür ve sanat 2010 yılında verimli aktivitenin uzun yıllar gelişiminde onun yararları için. 1987 yılında Ekaterina Vasilyeva unvanı verildi "RSFSR Halk Sanatçısı."

Kişisel yaşam

Catherine'in ilk kocası yönetmeni, yapımcı ve senarist oldu Sergei Solovyov. Gençler 60'ların ortasında VGIK öğrencileri olarak bir araya geldi. Evlilikleri yaklaşık beş yıl sürdü. Vasilyev kocasının "Aile Mutluluğu" ve "Yegor Bulychev ve Diğerleri" rol aldı. boşanma Solovyov ile çalışmaya devam sonra, onun resimlerinde "Anna Karenina" ve göründü "Kurtarıcı".

aktris hayatında sonraki büyük aşkı oyun yazarı Mikhail Roshchin oldu. Birkaç Yazarlar Evi'nde 1971 yılında tanıştı ve tanıdık ilk dakikalar eski dostlar gibi sohbet etmeye başladı. Aynı akşam, Michael ailesini bıraktı ve bir sivil kocası Vasilyeva oldu. Oyun Yazma Catherine deli, tutkulu duygular bağladı onları hatırlar. Eşler onlar köşelerde dolaştım, yaşamak için hiçbir yerde yoktu. Sonra şöhret geldi çift yeterince yapmaya başladı, ama tüm ücretler vahşi partilere gitti. Sonuç olarak, sonra oğlu Dmitry 1976 yılında Roshchin ve Vasilyev doğum bıraktı.

Üçüncü kez aktris sanatçı Andrey Larionov ile kaderini bağladı. Bunlar filmin setinde tanıştı 1976 yılında ve evlendi, ancak kısa sürede ayrıldı "tuşuna devredilemez".

ikinci evliliğinden Vasilyeva oğlu Dimitri, pozisyonları çarpıştıktan sonra, bir rahip olmaya karar verdi. O seminer öğrenilen ve şimdi Kutsal Şehit Antipas Tapınağı'nın rektörü olarak hizmet vermektedir.

Başka Ekaterina Vasilyeva

Rusya'da da Ekaterina Vasileva adlı bir film oyuncu vardır. Prohorenko kızı Jeanne ve Evgeniya Vasileva yönetmeni bu kadın çeşitli filmlerde birkaç küçük roller oynadı, yaratıcı bir ortamda büyüdü. Rus izleyiciler "Sen hayal edemez" ve filmlerde de onu kahramanlar hatırlıyorum "Gelecek Konuk." Ekaterina Vasilieva kızı Mariana Spivak, o Moskova Sanat Tiyatrosu Okulu'ndan mezun, topluluğu başvurdu tiyatro "Satyricon" nin ve aktif filmlerde ve dizilerde rol aldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.