Sanayi

"Albatros" (L-39) - Düzlem rüyalar

"Aero L-39" - pilotların eğitimine yönelik Çek üretimin uçak,. Ayrıca manevra savaşçı kısa aralığı olarak da kullanılabilir. sivil konfor için favori uçağın versiyonları, pilotlar, operasyon, hız, manevra kabiliyeti ve güvenilirlik kolaylığı vardır.

tanım

Aero L-39 Albatros (minik adı - "Ellie") piyasada Çek havayolu Aero Vodochody üretildi. 1968 ve 1999 yılından beri bu modeli L-39 2868 birimlerini ve L-59 yükseltilmiş versiyonu 80 birimleri üretildi. (Rusya - Aralarında) hala servisinde dünya eğitim uçağı L-39 etrafında otuzdan fazla ülkede.

L-39 tek Albatros çift jet eğitim uçağı olduğunu. O daha sık primer pilot eğitimi ve deneyimli pilotlar yeniden eğitimi için kullanılmaktadır. Olası uygulamalar, savaş uçağı performans özellikleri (küçük boyutu, donatma eksikliği) ile sınırlıdır. Ancak, model istihbarat uçağı, uçağı, helikopter ile ilişkilerde oldukça etkilidir.

öykü

L-39 - zengin bir geçmişi olan uçak. "Albatross" ilk uçuşu 1968 yılında gerçekleşti ve o zamandan beri firma Aero bu başarılı modelin birden çok sürümünü fazla 2900 birimleri teslim etti. L-39 halen birçok ülkede hava kuvvetlerinde hizmet veren ve özellikle ABD'de, aynı zamanda özel pilotlar arasında popülerdir.

L-39 artık imal edilmesine rağmen, sivil ve askeri uçak modifikasyonları sürekli kontrol sistemleri, iletişim, seyir, silahların modernizasyonu yoluyla geliştirilmiş, vb. D. L-39 Albatros ana tüketicileri SSCB ve were Varşova Paktı. Avrupa ve ABD tüketicileri de L-39 modelinin basitlik, hız, çeviklik ve kullanılabilirlik takdir.

uçakları Çekoslovakya uçaklar, L-29 Delfin'in halefi. Çek yetkililer farklı versiyonları son derece başarılı "bebeği" yeniden açılması değerlendiriyorlar.

yaratılış Kronoloji

30 yıldır şirket Aero Vodochody geliştirmiş ve bir sayı değiştirme üretti:

  • 1964 - Bir eğitim jet uçağında olarak "Albatross" tasarımı başlangıcı.
  • 1968 - İlk uçuş.
  • 1971 - L-39C'deki seri üretime başlangıcı.
  • 1972 - L-39V ilk uçuş - hedef çekmek için tasarlanmış bir versiyonu.
  • 1974 - Aero Çekoslovak Hava Kuvvetleri parçası haline geldi.
  • 1975 - ilk yayın, L-39ZO dört pilonda süspansiyon düğümleri.
  • 1977 - uçak silahlar için dört altı ve karın süspansiyon meclisleri ile L-39ZA ilk uçuşu.
  • 1996 - L-39 Albatros seri üretimi sonu.

Seri üretim Aero şirketin fesih uçak Çizimler sakladı değil sonra bile L-39 pigeonholed ve modelini geliştirmeye devam etmektedir. şirket uzun ömür, temelli onarım ve uçakların modernizasyonu dahil olmak üzere operatörlerine hizmet, geniş bir yelpazede sağlar. Ordu - müşterileri arasında Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Cezayir, Tayland, Vietnam ve diğer ülkelerde.

randevu

L-39 Albatros - Normal tek motorlu jet eğitim uçağı ve düşman uçakları ve uçamayan amaçlar karşı eğitim ve ilk eğitim, hem de ek test mücadele için tasarlanmıştır iki koltuk, eğitim. o olabilir Fly ve sıradan bir ışık olarak savaş uçağı.

Bu model genellikle yapay simülatör bir alternatiftir. O savaş versiyonlarını uyguladı ama, tekniği mastering PC versiyonu mürettebat aksine ve teknikleri in vivo, canlı egzersiz yapın. Yönetmek kolay kolay ve aynı zamanda fonksiyonel ve sofistike - bu uçaklar L-39 olduğunu.

karakteristikleri

Bu birim diğer modeller üzerinde bir çok avantaj vardır. Örneğin, bu oldukça sağlam motor 1xAI 25TL dizi özellik. Artı - "kuru" özlem 3307 lbf (14.7 kN). Kabin iki kişilik bir mürettebat için tasarlanmıştır, ancak çok verimli kompakt ve kullanışlı dağıtılır.

Hava aracı uzunluğu kanatlarını span 13 metre - 9.44 m, kanatların her birisinin alanı - 18.8 kare. m boy -. 3.400 kg 4,7 m uçak boş ağırlığı, dolu bir ağırlık ise 4370 kg yükseltilir. Böyle küçük damar için iyi bir ağırlığa rağmen onun hatırı sayılır hızı - 750 km / s. Bazı özellikler modeli L-39 ayırt iyi anlamda hala vardır. 11 500 metre - uçak (PTB) ile Ferry 1000 km, pratik tavan yelpazesine sahiptir.

sivil havacılıkta Uygulama

L-39 sivil programının önemli bir parçasıdır. Çek Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı "Albotros" pilot, sivil operatörlerini destekleyen odaklanmaktadır. destek ve modernizasyon Özel tasarlanmış programların hepsinin kendine özel eğitimini de kapsamaktadır ve bu uçakların kullanımını pilot, bu onlarca ülkede çok popüler.

Aero - mükemmel ses altı eğitim jet uçağı. 1960'larda geliştirilen gerçeği, ve bugün rağmen sivil havacılıkta popüler olmaya devam etmektedir. Şimdiye kadar, rekreasyon ve spor uçan uçaklar için favori modeli A-39 olarak kabul edilir. Fotoğraf cihaz tasarım açısından düşünülür, fakat biz onun mükemmel uçuş özellikleri, güvenlik ve düşük bakım gereksinimleri ve operasyonun yüksek düzeyde unutmamalıyız ikna edici nasıl. Bütün bunlar L-39 en popüler sivil modelinin yaptı.

Tüm dünyada Kamu hizmeti fazla 300 adet "Albotros" dir. Kolay kullanım ve eşsiz uçuş karakteristikleri başarıyla onu Aero Plane kullanmak, Fransız Breitling Jet Team, Beyaz Rusya ve yakın zamanda Mayzus Jet Takım Çek ABD askeri akrobatik ekibinden Rusya Vyazma, Patriots Jet Ekibinden pilotların bir ekip dahil olmak üzere birçok akrobasi ekipleri, mümkün hale albatros.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.