Sanayi

Modern uçaklar. Modern askeri uçak - PAK-FA, MiG-29

askeri çatışma alanında uçakların ilk kullanımından itibaren savaşta rolleri her yıl daha büyük hale gelmektedir. Askeri çatışmalarda havacılık Özellikle dinamik önemi son 30-50 yılda artmıştır. Savaş uçakları her yıl daha gelişmiş elektronik sistemler ve daha güçlü silahlar haline gelmektedir. Onların hız ve çok yönlülük artar ve radar görünürlük azalır. Modern uçaklar tek başına askeri bir çatışmanın sonucunu ya da etkilemek için bir anahtar yolu karar verebilir. Bu konuda son yıllarda askeri tarih ve düşünemedim. Bugün modern savaş uçakları ve bazı uçaklar Rus silahlarının başında ne olduğunu biliyorum.

havacılık rolü

Yugoslav çatışma NATO uçakları kara kuvvetleri az veya hiç müdahale ile durumu çözmek için. Hava Kuvvetleri Saddam Hüseyin'in ordusunun son yenilgisini sağlandığında aynı, ilk Irak şirkette gözlemlenebilir. hava kuvvetlerinin imhası, ABD Hava Kuvvetleri ve müttefikleri dokunulmazlık zırhı Iraklılar ile yok etmişti.

Modern askeri uçak sadece zengin ülkeler tasarlamak ve inşa etmek için göze böylece pahalıdır. Örneğin, Amerikan savaş F-22, yaklaşık $ 350 milyon değerinde son nesil. Bugüne kadar, bu askeri uçak, bilimsel ve teknik ilerlemenin gerçek taç olduğunu.

havacılık mevcut durumu

Bugün, bütün büyük güçler beşinci nesil avcı gelişimi endişe ediyor. Zaten cephanelik böyle uçakta çünkü istisna, Amerika'dır. Bu model, F 22 ve F-35. Uzun başarıyla seri üretime kadar bütün testleri geçirilmiştir ve kabul edilmiştir. Bu arada, Çin, Japonya ve Rusya biraz Amerikan arkasında.

Yirminci yüzyılın sonunda, Sovyetler Birliği Amerika'da uygun adım oldu. MIG-29 ve Su-27, dördüncü nesil Amerikan modeline F-15 ve F-16 aşağı değildir. Sovyetler Birliği'nin dağılması Ancak, hava kuvvetleri için en iyi zaman değil geldi. Uzun yıllar boyunca Rusya yeni savaşçıların oluşturulmasına ilişkin çalışmalarına ara verdi. Amerika, bu arada, aktif olarak uçağı geliştiriyor, ve F-22 uçakları zaten 1997 yılında oluşturuldu. Modelin diğer ülkelerde ve hatta müttefiklerine satmak için izin verilmez dikkat çekicidir. Onlar için, F-22 Amerikan tasarımcıların temelinde, uzmanlara göre, birçok yönden öncesi görüntüye aşağı F-35 uçağı, yarattık.

Rus tepkisi

MIG-29 ve Su-27 ilk yükseltilmiş modelinde Amerikan başarının aksine modern Rus havacılık teslim edebilir. askeri ilişkisi kutlamak için, askeri sanayi işçileri hatta ayrı sınıflandırmaya ile geldi. MiG-29 ve Su-27 "4 ++" kuşak olarak sınıflandırılır. Sadece biraz beşinci nesilde yer talep etmek yeterli olmadığını göstermektedir. Bu girişimidir değil "kasları oynar." Uçaklar gerçekten çok iyi. En son sürüm geliştirilmiş motorları, yeni elektronik ve navigasyon teslim etti. Ancak, bu beşinci nesil değil.

Düzlem PAK FA

iyi eski modernizasyonu paralel olarak savaşçı Rus havacılık sanayinin beşinci nesil gerçek temsilcisi üzerinde çalışıyor. Böyle bir uçağın sonucunda geliştirildi. Bu açılımı PAK FA, denir "Sukhoi PAK FA." Modelin ikinci ismi - T-50. onun fütüristik şekline göre, bir Amerikan bayrak gemisi benzer. Model, ilk olarak 2010 yılında geri uçtu. Bugün düzlem üzeredir ve yakında seri üretime girecek biliyoruz.

biz onun Amerikalı meslektaşı ile T-50 karşılaştırmak önce, gereksinimleri beşinci nesil modern uçaklar uymak zorundadır öğrenmek edelim. Askeri kesinlikle açıkça bu tekniğin ana avantajları sıraladı. İlk olarak, bu tür bir hava tüm dalga boyu aralıklarında düşük bir görüş vardır. Her şeyden önce, bu kızılötesi ve radar imzası tespit edilmemelidir. İkincisi, 5 nesil avcı çok fonksiyonlu ve yüksek manevra olmak zorundadır. Üçüncü olarak, bu aygıt yakıcıdaki olmadan ses üstü bir hızla terk edebilir. Dördüncüsü, uzun mesafeden vserakursny yangın ve yangın füzeleri yol açabilir. Ve beşinci modern askeri uçak zorunlu olarak elektronik, büyük ölçüde pilotun durumu hafifletmek olabilir "gelişmiş" ile donatılmıştır.

ABD F-22 ile karşılaştırıldığında PAK FA düzlemi, büyük bir boyut ve kanat açıklığı vardır, bu nedenle, biraz daha fazla manevra olacaktır. T-50 'de en fazla biraz daha hızlı, ancak seyir olan - daha azdır. Rus savaş daha pratik aralığıdır ve kalkış ağırlığında. Ancak, gizli, o "Amerikalı" oynar. Modern uçaklar ünlü değil sadece silah ve aerodinamik, makine sistemlerinin tüm hayati fonksiyonlarının çalışmasına bağlıdır elektronik oynadığı önemli rol. Rusya'da bu konuda hep gerisinde kalıyor. Aviyonik modeli PAK FA da çok arzulanan bırakır. Küçük ölçekli uçak üretimi 2014 yılında başlatıldı. Yakın gelecekte tam teşekküllü bırakma modelini başlayacak.

Şimdi başarı için büyük ümit vaat etmektedir, diğer Rus uçağı düşünün.

Su-47 ( "Golden Eagle")

Bu oldukça ilginç bir model tasarım bürosu Sukhoi isim de geliştirilmiştir olduğunu. Bugüne kadar, hala şimdi sadece bir prototip kalır. ileriye eğik kanatlar makinesine sayesinde mükemmel manevra kabiliyeti ve yeni muharebe yetenekleri vardır. "Berkut" vücut kompozit malzemeler yaygın olarak kullanılmaktadır. modeli 5 nesil savaş uçağının prototipi olarak oluşturuldu. Ancak bu uçaklar için gereksinimlere, hala yetersiz kalıyor. Su-47 art yakıcı dahil edilmeksizin bir süpersonik hıza gelişemez. Gelecekte, tasarımcılar uçağa yeni bir motor yüklemesinde bu sorunu çözmek için yola çıktı. "Berkut" ilk uçuşu 1997 yılında gerçekleşti. Düzenlendi hala bir test uçağı olarak kullanılan bir örneği oldu.

Su-35

öncekinden farklı, zaten 48 adet miktarında, Rus Hava Kuvvetleri ile hizmet girmiştir, bu yeni uçaklar. Model ayrıca OKB Sukhoi geliştirilmiştir. O bir nesil 4 ++ aittir, ama sadece beşinci nesilde bir yer teknik parametrelerini ve mücadele iddia etmiyorum.

uçak modeli T-50 çok farklı değildir. Ana fark - Teknoloji "gizlilik" ve AESA (aktif faz dizili anten) olmaması. uçak itme vektör kontrol ve güçlendirilmiş airframe en son bilgi ve kontrol sistemi, motor ile donatılmıştır. Su-35 son yakıcı aktivasyon olmadan ses üstü bir hızla geliştirebilmektedir. Makine doğru becerilere ABD F-22 uçaklarına savaş dayanabilir.

stratejik bombardıman

Bugüne kadar, Tupolev çalışma Tu-95 ve Tu-160 modelini yerini alacak yeni bir stratejik bombardıman, üzerinde devam etmektedir. Gelişme 2009 yılında başlamasına karşın, ancak 2014 yılında, tasarım ofisi Savunma Bakanlığı ile sözleşme imzaladı. Modelin özellikleri hakkında doğru bilgi henüz, sadece o ses altı ve Tu-160 daha güçlü kol mümkün olacak biliyorum. Yeni bombardıman tasarım "uçan kanat" tarafından yapılacaktır varsayılmıştır.

Tahminlere tasarımcılar için ilk makine, 2020 yılında piyasaya ve beş yıl sonra üretime girdi edilecektir. Amerikalılar tarafından işletilen benzer uçağın oluşturulması. Yeni Nesil Bombacı görünürlüğü ve uzun menzilli (yaklaşık 9000 km) düşük seviyesine sahip, ses altı bombardıman geliştirilen projeye göre. Medya tarafından bildirilen, böyle bir makine America 0500000000 mal olacak.

Taşıma, IL-112

Şu ana kadar An-26, Rusya'da kullanılan eski bir model yerini alacak yeni hafif nakliye uçağı, tasarım Ilyushin bürosu bugün geliştirilmekte olan. CB İlyushin ve Rusya Federasyonu Savunma Bakanlığı arasında sözleşme 2014 yılında imzalanmış, ancak makinesi yaratmanın çalışma beri 90 yer almıştır.

IL-112 seri üretimi 2018 ulaşması gerekir. Aygıt, turbo-pervane motor bir çift ile donatılacaktır. Onun kapasitesi altı tona kadar olacaktır. Uçak kalkış ve iniş sadece donanıma sahip değil pistler, aynı zamanda asfalt havaalanı üzerinde yürütmek mümkün olacak dikkat çekicidir. kargo sürümüne ek olarak, tasarımcılar yolcu ve araç modifikasyonu inşa etmeyi planlıyoruz. Bölgesel havayolu görev yapabilecek yaratıcıları, tasarlanmıştı.

yeni MiG

Rus ve yabancı basınına göre, Mikoyan'ın içinde alkışlanan MiG savaş uçağının beşinci nesil oluşturulması üzerinde çalışıyoruz. Genel Müdürü Bürosuna göre, astlarının aktif olarak bu yönde çalışıyoruz. Yeni araba temeli MIG-35 (4 ++ nesil bir veya iki temsilciyi) olması muhtemeldir. Yeni MiG, bilgi yaratıcıları, modeli T-50 tamamen farklı olacak ve biraz farklı fonksiyonu alacak. Herhangi bir terim üzerinde henüz konuşma gitmez o.

Sonuç

Bugün tasarım uzmanlığı üst modeli olarak kabul edilenlerin modern uçak ve uçağı öğrendik. Tabii ki, havacılık - askeri sanayinin geleceği ve bunun en umut verici sektörlerinden biri.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.