SağlıkTıp

Hastalık "ağaç adam": Tarih, nedenleri ve tıbbi gerçekler

Fantezi sanatçılar ve yönetmenler limitsiz: sanatlarda, sen tuhaf görüntüleri bir sürü bulabilirsiniz. Kedi Kadın, Örümcek Adam, George Martin destan ormanın çocukları ... Ama bazen gerçeklik çok daha çarpıcı bir kurgu aşıyor. Uzak bir Endonezyalı köyde bir adam ağacı çünkü garip adını aldı yaşadı , büyümeler ciltte dalları ile kaplı kalın bir kabuğu benzeyen. Ve bu adamın hikayesi şaşırtıcı popüler kurgu eserler daha az değildir. korkunç hastalığı nedir? Ağaç adam - en gizemli hastanın bir tıp tarihi, ve bu makalede ele alınacak.

Dede Kosvara adam, bir ağaca dönüştü

nedeniyle Dede Kosvara denilen nadir hastalığa dünya çapında ünlü, Endonezya. Vücudu büyümeleri korkutucu benzeyen ağaç kabuğu kaplı. Bu tümörler şaşırtıcı bir hızla büyümeye: Yılda beş santimetre kadar.

o sadece 10 yaşında iken Dede geçmişi başladı. Bir gün ormanda yürürken, oğlan kötü diz yaralandı: unutulmuş olabilir görünüşte sıradan, normaldi yaralanma. Ama ne yazık ki Dada vücudunda bu olaydan sonra korkutucu tümörler vardı. Özellikle güçlü Endonezya hayret eller ve ayaklar vardı. Kimse korkunç bir hastalık yenebilecek: ağaç insanlar balığa gitmemesi için 25 yıl olabilir ve ailesinin yaşam sağlamak için. Dede eşi iki çocuk alarak ayrıldı. fakir için geçim almak için tek yol sirk arenada vücudunun küçük düşürücü bir gösteri haline gelmiştir ...

Dünya şöhret

2007 yılında, Discovery Channel özgü bir vaka Dede belgesel kaldırmıştır. Amerikalı doktorlar tarafından vurdu insan ağacının geçmişi: Bu tıbbi aksilik çalışma Maryland Üniversitesinden Dr. Gaspari verdi.

Bilim adamları Dede hastalığı human papilloma virüslerinin neden olduğu bulduk. Dr Gaspari hasta virüsün yayılmasını durdurmak için bağışıklık sistemini engelleyen nadir bir mutasyon vardı. Bu vücut üzerinde büyük bir ağaç benzeri büyümeler oluşmaya başladı bu nedenle içindir. Bu tür bir durum ilaç epidermodisplazi Lewandowskı-Lutz adlandırılır. Dede Kosvary hastalığı - dünyadaki en nadir biri, bu tür bir kusur kayıtlı sadece iki yüz kişidir.

HPV nedir?

İnsan papillom virüsü (HPV) - Bir olan virüslerin grup siğil ve papillom neden olur. 80 insanları enfekte etmekte olup, papilloma 100'den türleri, tahsis edilmiştir. Dünya Sağlık Örgütü istatistiklerine göre, nüfusun yaklaşık% 70'i HPV taşıyıcılarıdır. Bu durumda, genellikle virüs kendini gösterebilir etmez ve kişi onun dağıtıcısı. HPV herhangi bir nedenle taşıyıcı bağışıklık zayıflamış durumunda aktif hale getirilebilir. Bu durumda, virüs büyümelerini neden epitel hücreleri girer. Bu siğiller ve papillomların görünüm olarak kendini gösteriyor.

Bir kural, bu çocuklukta olduğu gibi virüs, kesikler ve yaralar yoluyla vücuda girer. HPV cilt hücreleri ve nadir bağışıklık kusuru maruz kalma bir arada kalıtsaldır: - Bir soruyu yanıtlayan bir insan ağacının ne bir hastalık veya mutasyon, doktorlar benzersiz bir çözüm var.

tedavi

değişim Dede genleri mümkün olmadığından Amerikan doktorlar, hastalık tamamen olamaz "ağaç adam" kürünü sonucuna vardı. Ancak, ameliyat bir dizi normale Endonezya hayata dönmek için bir şans oldu. Dede dokuz ay boyunca o kaldırılmış tümörlerin yaklaşık altı kilogram vardır Amerika'ya gitti. Çok pahalı terapi düzenlenen Aynı zamanda, amaç olan hastanın bağışıklık sistemini güçlendirmek ve HPV yayılmasını bastırmak için oldu. Bir süre kemoterapi durdurmak zorunda sonra ancak: Hastanın karaciğer agresif ajanlarla başa çıkmak için yeterli değildir. Buna ek olarak, tedavi erken çünkü Dr Gaspari Endonezya yetkilileri ile birçok çatışmaları karşılaştı gerçeğinin durduruldu.

doktorların çabaları karşılığını: Amerika'dan döndükten sonra, Dede, ellerini kullanmak kendi var ve hatta bir cep telefonu kullanabilirsiniz. sayısız görüşmelerde Kosvara normal bir hayat, işe dönüş ve hatta bir aile kurmak istediğini söyledi.

Dünya çapında ün

Bir insan ağacının ilgili bir film seyirci gördükten sonra, Dede dünya çapında popülerlik kazandı. Birçok kişi, ağaç yaşar ve bazı yüzden para adamı gönderilen hikayesine dokunduğu merak etti. Bu mali yardım Dede sayesinde hayalini yerine getirmek ve arazi ve bir araba bir parça satın başardı.

Durumunun yeterince şiddetli olduğundan Ancak, Endonezyalılar, normal bir yaşam için uzun bir yol vardı: siğiller o değerli zaman kaybedildiği anlamına geliyor doğru tanı koymak olamazdı çok uzun Endonezya aynı doktorlara büyümeye devam etti ... Hastalık "ağaç adam "ilerlemiştir ...

kurtarmanın mümkün olup olmadığını?

maalesef bu operasyon Endonezya mümkün değildir ve hükümetin yurtdışında ayrılışını Dede önledi: Doktorlar Dede durum önemli ölçüde kemik iliği transplantasyonu artırabilir inanıyordu. Hangi nedenlerle? Basitçe, yetkililer böyle bir "değerli" hasta araştırma nesnesi olarak Amerikalılar tarafından kullanılabileceğini korkulan ... Bir adam, bir ağaç, nadir bir hastalık, o evde kalması gerektiği anlamına gelir bilime büyük ilgi, olabilir .

Ne yazık ki, Dede mutlu son hikayesi değil sahiptir. 30 Ocak kimin hastalık ilerlemeye devam eder 2016 adam-ağacı, Endonezya hastanelerinden birinde öldü. Onun tümör büyümeye devam etti: Dede hayatının müdahale etmeyen birikmeye yılda iki işlemleri yapmak zorunda. Ancak, bütün çabalar boşunaydı.

bir röportajda, Dede'yi kurtarmaya çalışan Endonezyalı doktorlar itiraf sonsuz operasyonlar ve yaşam daha iyi kısmı için ona eşlik sabit hakaretler yorgun yerine deri ve kabuk ağaç dallarının, onun hastalık ve kaçınılmaz sonuca istifa bir adam.

Kardeş kaza göre, o kendi kendilerine yemek mümkün değildi ve o çok zayıf olduğu için bile, son yıllarda konuşmayız.

İnsan ölüm ağacının nedeni neydi?

Ölüm Kosvary nedeni hepatit ve gastrointestinal sistem ile ilgili sorunlar da dahil olmak üzere cerrahi operasyonlar, geçirmiş sayısız komplikasyonlar idi.

Büyükbaba onun korkunç hastalık için birgün bir çare bulunacağına dair hayal. Paradoksal olarak, insan-ağaç bir marangoz olmak istedim. Ne yazık ki, Dede Kosvary hayallerin gerçek olmadı: Doktorlar korkunç bir hastalık yenmek koyamadık.

Bu insan-ağacının ölüm anında sadece 42 yaşındaydı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.