Haber ve ToplumDoğa

Ötleğen yaşar (kuş)? Fotoğraf ve açıklama

Ötleğen - Kuş çoğu ornitologlar Austerlitz ailesine bakın ve sadece bazı sınıflandırmaların o Kamyshkovye denilen kendi ailesini geri çekilir. Kuşların yaklaşık otuz beş türü vardır. birbirine benzer tüm warbler: bunlar göze çarpmayan, küçük, ince uzun bir gövde ve bir sivri kafayı sahiptir. Onlar iyi şarkı. Rusya, en yaygın ötleğen ve bataklık bahçede bulunabilir türleri arasında. Bunlar benzerlikler bol ama aynı zamanda bazı farklılıklar da mevcuttur.

Kuş bülbülü - açıklama ve boyut

1117 santimetre arasında vücut boy, ağırlık - dokuz ile on beş gram, gri-kahverengi bej üst ve alt zeytin, göz çevresinde parlak halka ve kanat uçları sınırlanmıştır zar zor fark parlak birincillerinden. O bir kuş bahçesi ötleğen gibi görünüyor. Açıklama biraz yaş ve yılın zamanına bağlı olarak değişir. sonbahar rengi biraz daha parlak ve daha taze ve olur ise daha fazla zaman kayboldu. olgun daha kırmızı tonları üzerinde genç kuşların tüyleri. görünüş olarak birbirinden Erkekler ve kadınlar farklı değildir.

boyutunda çalı kamışçını değil yukarı serçe biraz. onun rengi biraz daha sıcak - Bu bahçe, ayıran tek şey, hemen hemen aynı rengi vardır. yuvarlak kesimli bir kuş sahne kuyruk. Farklı cinsiyetten kişiler de birbirine benziyor.

doğal ortam

Kuzey Kamışçını - kuş Polonya ve Ukrayna, Beyaz Rusya, Rusya, Kazakistan'ın kuzey bölgelerinde, Finlandiya, Letonya, Litvanya ve Estonya bulunabilir, Orta Asya, hem de İran, Nepal, Afganistan ve Sri Lanka. o Hindistan'a uçar Hazırda.

Marsh Warbler yaşam topraklarında Batı Avrupa'da başlayan ve Ural Dağları'nın doğusundaki biten sınırlıdır. kış nispeten ılık ise, kuş İspanya veya Portekiz onu geçirir ve soğuk, sonra Afrika kıtasının güney-doğuya uçar.

doğal ortam

Ne yeri Kuzey Kamışçını yaşamayı seçen, burada dwelleth? En önemlisi o iğne yapraklı ve yaprak döken hem de ormanlarda yerleşmek seviyor. Ama çoğu zaman çalı veya baston içinde ve hatta su kütlelerinin yakınında açık alanlarda bulunabilir.

Çalı kamışçını gelince, o kadar sevimli bütün çalılar ve yer o uygun seçer. Bu terkedilmiş bir bahçe çalışan bazı burçlar vardır açık çayır, ve nehir vadisi ve orman, park kenarını veya olabilmektedir. Bataklık denilen kuş, sulak alanlar aslında yan olması dikkat çekicidir. Genellikle çalı olarak adlandırılır.

Her iki türün xerophilous aittir. o kadar bataklık ve Kuzey Kamışçını bazı bölgede geçti bu olursa, onlar mahallede yaşayan bir arada olabilir.

davranış Özellikleri

Kuzey Kamışçını - kuş ondan korkmuyorum da, bir erkeğin gözlerine görünmesini değil çalışır. Bu böcekler, örümcekler ve diğer küçük böcekler avlayan çim çalılıkları, hareket eden ustalıkla, günün herhangi bir zamanında büyük, farklı aktiviteyi uçar çok hareketli ve. Bazen bir et diyet ötleğen çilek sulandırır.

Ama Marsh bülbülü, onun "kız arkadaşı" aksine uçmak sevmez. Buna ek olarak, elde edilir çok iyi değil. Kuşların bir diğer özelliği ısırgan onun korku mutlak olmayışıdır. O tamamen yandı korkmayan ve yanan çim karıştırmasını saat geçirebilirsiniz. Marsh Ötleğen yazında da böcekler üzerinde beslenen, ama soğuk hava çilek geçer yakın.

üreme

bülbülü ırklar gibi? bahçe şeklinde atıfta Kuş, genellikle Mayıs ayı başlarında kışlama alanları döndü ve hemen doğurma düşünmek başlar. tahrik arasındaki erkekler bir üreme alanlarının sınırları mücadele ve aile nihayet kurulan zaman, "koca" ve "eş" kuru yapraklar, saplar, örümcek ağları ve tüy yuva yapımı için alınır. Aynı zamanda daha etkin bir dişi gösterir. Bahçe bülbülü yuvaları yerden bir metre kadar onbeş santimetre yükseklikte yerleştirilir. formda iki türlüdür - yuvarlak sepet benzer veya ters koni. İnşaat haftada üç gün sürer ve düşünceli 11-13 gün sürer. Çocuklar hala yaşı yaklaşık iki haftalık, sinek mümkün olmayan, yuvasını terk. Onlar yiyecek bulmaya çalışırken, ailesinin evinin yakınında çim dolaşmak ve anne ve baba onları besledi.

Davanın "ev" de Erkek çalı kamışçını engel değildir - tüm endişeleri onun arkadaşı yalan. O sadece bir yuva inşa bir kadın olarak izlerken, yakındaki söylüyor. ikinci bahçe ötleğeni ile aynı yükseklikte yer alır ve benzer bir şekle sahiptir. Civcivler, yaz ortasında etrafında göründüğünde gıda hepsinden önemlisi. Yetiştirme yavru baba ağırlıklı devreye girer ve anne özellikle ilk günlerde, çocuklarla daha fazla zaman geçiriyor. Bunlar çıplak ve onun sıcaklık ihtiyacı olan doğarlar. Civcivler iki hafta on gün gelen çağında da yuvasını terk.

genellikle dört ile altı çocuklar arasındaki her iki türün ötleğen bir çöp içinde. Ebeveynler genellikle Temmuz ayı sonunda sıcak ülkelere ve Ağustos ayının sonuna kadar bu olay için hazır gençler için uçup.

şan

Bülbülü - belirgin değildir kuş fotoğrafı. Ve gerçek hayatta kuru ot veya çalı arka planı görmek zordur. Ama bu kuş çok iyi duyun! Erkekler olağanüstü vokal veriler var. Yüksek sesle söyle ve uzun süre bunu yapabilirsiniz. Farklı karmaşıklık ve yürütme ustalık Onların triller. şafak vakti veya akşam ötleğen şarkı aşkı Çoğu - Şarkılarının bu zamanlarda özellikle güzel.

Trills bahçe ve çalı kamışçını benzer, ancak bir fark var: Her cümleden sonra ilk "check" sözcüğünü yerleştirin ve ikinci asla onun şarkıları kullanır ve sadece alarm durumlarında konuşur.

Şarkı söylemek - bu belki de en çarpıcı ve unutulmaz özelliği küçük, göze çarpmayan kuşlar, ve onu duyar biri görmek bazen şaşırıyor "sanatçı". Gerçekte, Tavuskuşu gibi yakışıklı hokkabaz ve olduğunu vociferous "Sanatçı" ve serçe bile daha az göze çarpmayan.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.