Gıda ve içecekAna yemek

Çiftlik Et: yorumlar. Nasıl çiftlik evden eti ayırt etmek?

Yılda yaklaşık 70 kg domuz eti ve sığır eti ortalama kişi yenir. İlk bakışta, daha doğal ne olabilir görünüyor? Ancak ekstra para kazanarak kimseyi reddetmek değildir. Arz ve et ürünlerinin satışı - istisna değildir. Aslında ne buhar domuz veya sığır eti adı altında raflarda gider? Üretici bu iddia çiftlik et sabah hayvanları katletti ama yenilebilir olup olmadığı ve nasıl doğal bir ürün memnun? makalesinde bu konuda daha fazla bilgi.

kıyma kompozisyonunu kontrol

devlet televizyonunun birinde et ürünleri uygun seçimi adanmış bir program yayınladı. Ve bu piyasada satın alınan kıyma örneklerinin üzerinde deneme gösterdi. Yani, dört satın yedi numunelerin domuz kirleri idi. Sığır daha pahalı olması. Ve kurnaz satıcılar, kıyma haline taze çiftlik et domuz içine karıştırılır. Bunun bir sonucu olarak, her bir ürün kilogramı ek 50 ruble kazanılan satılan.

Programın muhabirler satıcıları teşhir için piyasada geldiğinde, o zaman bazıları o karışık tepsileri savundu ve başka sığır satılan, ancak diğer çıkışları ile ve tamamen ürünü doğranmış kayboldu. Eğer sığır satın almak istiyorsanız nedenle, et satın almak ve onun yerini bükmek için satıcı sormak daha iyidir.

Dikkatle, hormonlar!

Çin domuz eti 10 yıl önce, henüz bir moratoryum değil, antibiyotik ve hormonlarla dolması, Rus pazarına geldi. Bu gibi büyüme faktörleri, şaşırtıcı hayvan üzerinde hareket eder. Bu hasta, soğuk korkmayan, et çabuk büyümüş almaz. minimum maliyet, maksimum fayda elde. hormonal bir ürünü yedi erkek, ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilir.

Bugün, Çin domuz piyasası yeniden açıldı ve ürünün uygulanmasını girmeden önce uzmanlık ve gümrük test edilen. Ama yasadışı et kaçakçılığı hala vardır. Yani kaçak malları, uygun olmayan yiyecekleri pişirmek daha yerli et almak mantıklı. onaylı ilaçlarla yetiştirilen daha o et çiftçi.

erimiş et

Bir deney gerçekleştirildi. kadın pazarında domuz 1 kg aldı ve onu bir tavada kızartma başlayınca, daha sonra sıvı bir şüpheli miktarda oluşturdu. herhangi bir malzemeyi eklemeden pişirme sonra çıkış ölçekler pişmiş et, 0.5 kg gösterdi. Bu yerine% 40% 50 alınan uzharivaniya alınır.

Bu yaygın bir uygulamadır. et satıcıların miktarını artırmak için polifosfatlar ve gıda kimyası bir parça içine enjekte edilir. Bu tür ile bir tuzlu su ürün, ağırlıkça% 20 arttırılabilir. Bir başka deney sıvısının az miktarda çiftlik et ihtiva göstermiştir. En çok ağırlık kaybı, bir "yarı-mamul" ibaresi ile birlikte vakumla gıdaların hazırlanmasında gerçekleşir.

Nasıl kaliteli et tanımak için?

Hormonal ürünün insan sağlığı kullanmanın sonuçları açık ve net ama satıcı kelime "ev çiftlik et" ile fiyat etiketi altında kaçak mallar satmaya çalıştığını anlamak, pazara geliyor? İlk kural: Eğer kemiğin bir bölümünü seçmek zorunda. yasadışı gönderiler tek eti satın almak istiyorsanız, bir saniye seçenek kontrolleri başvurmak gerekir, böylece kemikler taşımak için karlı değildir.

İkinci kural şudur: satıcının malları kalitesinde emindir, o teste et küçük bir parça halinde müşteri çöp olmaz. Neden bunu? pratik yolu hormon dolması ürünü tanımlamak için aslında basittir - Eğer ateşe yapabilirsiniz. Eğer lastik ve nahoş bir koku hissederseniz, hayvan teknolojisinin ihlali yetiştirildi.

Üçüncü kural - bir dokunsal temas. Parmağınızla et baskı yapmak gereklidir. bir oyuk, bayat veya kazığa tuzlu bir parça bırakılırsa.

çeşit

Piyasadaki et satırlar aracılığıyla yürümek, Rusya'nın farklı şehirlerinden getirilen domuz eti, dana eti, kuzu gibi çok çeşitli hayret. Ryazan, Lipetsk, Voronezh: fiyat etiketleri titreşim yazıt üzerinde. Eski obvalschik et belgesel biriyle bir röportajda vakaların% 95'inde bu doğru değildir itiraf etti. Etin tüm çıkışları iki ya da üç sahipleri arasında dağıtılır ve ürün teslimatları tek çiftlik mezbahadan yapılır.

et seçmekten, satıcının hemen mallarına övgü duş. Sabah sığır, kesilen söylemek et taze ve ev yapımı. Böylece, düzenleyici belgelere göre adamlar kesim sonrası üç saat boyunca et, sonra sertliğini gelir düşünüyorum ve gıda ürünü kullanılmaz hale gelir.

Bu nedenle, yüksek kaliteli et çiftçi serin bir yerde bir olgunlaşma dönemi geçmesi gerekir ve önsel eşleştirilmiş edilemez. Karışım soğutulmuş ve ürün soğutulur. Soğutma kisvesi altında et defrosted - Ama burada başka bir alıcı aldatma pusuya yatar. Kolayca kontrol edin. Bir parmağın bir parça dokunmak gerekir. Elastik oluşturmak için yapışkan olmayan, elastik ve kas lifleri olmalıdır. Ürünü kokarsa taze et kokusu, ıslak değil vardır. Genellikle, sağlık defrosted ete zarar o yemeğin tadı bozar, tutulamaz.

Nasıl çiftlik evden eti ayırt etmek?

Bu soru sadece küçük hayvanları yükseltmek arkadaşlar Köyü olanlar endişe duyuyor. Ya çocuklarının doğal ürünü beslemek istiyorum anneler ne olacak? Tarım malzemeleri büyük. Orada sahipleri kasıtlı sayısına üzerinde çalışıyor. Tabii ki, onlar sığır büyüme için bazı (izin rağmen) hazırlıkları kullanın. Evcil gıda atıkları, üstleri ve saman üzerinde büyür.

Nasıl çiftlikten rustik et ayırt etmek? Cevap basit - bakış. Renk düzensiz yurtiçi hasıla, farklı tonlarının karkas her parçası. tekdüze renk türü için Çiftçiler adettir. Yine de yağ dikkat etmek gereklidir. kırsal bir ortamda yetiştirilen Sığır, kalın bir yağ (5.10 cm) tabakası vardır. Bu nedenle, ince büyük olasılıkla yağ, doğal olmayan et uygulandığı noktada.

Çiftlik Et: yorumlar

İnsanlar artık birbirimize güveniriz. Bu haklı. Şimdi zor çiftlik ürünleri bulmak için. Sonuçta, kendi bakış aşırı alım altında hiçbir yerde ve onun kim yetiştirilir mal sattı. Fiyat - İkinci sorun. restaurateurs biri ördek kalibre Fransız meme almaya ucuz olduğunu söylemek, bir çiftlik satın alın.

Genel olarak, tarım ürünleri satan fikri mükemmel. Sonuçta, nine her zaman hasta inek ya da değil bilmiyor. A aşısının? İyi niyetli çiftçiler tüm gereksinimleri için hayvanları yetiştirmek: zamanında aşılama, temiz, ayrı oturma kuşlar ve içme sığır. Sayaç bu çiftlikte, kullanımına sonuçlarından onun tat ve eksikliği için müşteri gibi o zaman bir üründen mal girerse.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.