Ev ve AileGebelik

Hamile 22 Hafta: karın pertürbasyonlar fetal boyut

Gebeliğin 22. hafta gelir. Kıpır kıpır karın nihayet vücuttaki diğer süreçlerden göze çarpıyor. Şimdi ise sıradan guruldama veya şişme ile karıştırılmamalıdır olmaz. kırıntıları ile birlikte Sen, zaten en zor ve sorumlu bölümü ile yolun yarısında gelişimini geçti. gebelik Bu süre demir için artan talep ile karakterize edilir. Ve en önemli ve ilginç - bu büyür ve gelişir nasıl bu, değerli bebeğe oluyor budur.

Hafta 22 - Kaç aylık?

Bu devam İkinci trimester 22 haftalık hamile. Karnın Karıştırma bebek sizinle oynamaya çalışıyor ve siz aktivitenin süresini tahmin dinlenirler, sadece belirgin değildir. Bebek çok büyük olmadığından, tüm gebelik sırasında en sakin ve dingin olduğunu ve annem rahat hem de tam aktif bir hayat mümkündür hissediyorum. Ama aynı zamanda düzenli perturbasyonlar sen hayatı geliştirmek içinde ne bilmek verir. annelik izni önce sol fazla zaman - gebelik altıncı ayın ikinci haftasında.

Karın önemli ölçüde artmış ve şimdi annem rahat olurdu hangi özel giysiler satın almak gereklidir. Ama aynı zamanda karın bağlama ayakkabı bağlarına veya kurşun normal yaşama müdahale etmek henüz yeterince büyük değil. onun sürekli gerginlik boşlukları sebep olacağından, cilt nemlendirici için özel araçlarla düşünmek zamanı.

Bu dönemin meyvesi

Gebeliğin 22. hafta başlayan kart girişi koymak doktor. Bu aşamada karın içinde pertürbasyonlarının çocuğun doğru gelişmesini işaretlemek faktörlerden biridir. Hala çocuğun en ufak hareketini hissediyorum yoksa, doktor fetusun durumunu değerlendirmek için ek bir sınav ataması için gereklidir. Bebeğin aktif büyüme fazı ve annenin karın dışında yaşam için hazırlar.

Ve kırıntısı görünümünü dönüştürdü. O kaşları açıkça görülebilir, saç büyümeye başlar. Oysa renksiz saçlar, melanin tezahür ettirmeye zamanı yoktur çünkü. Bebek aktif dünya ve kendisi hakkında bilgi başlar. O, diğerlerini tahrik, bacaklar ve kollar eğilir. Annem gebeliğin 22. haftasında hissediyor budur. Karnın Karıştırma bu faaliyetin tezahüründen başka bir şey değildir. Şimdi kırıntı zaten parmağınızı emmek bilir ve beyin gelişimi bir seçim yapmanızı sağlar: Kafa tilt veya ağzına bir parmak kaldırsın. Aktif vizyon geliştirilmesi ve tomurcukları tat bebek - bu onu doğumdan sonra dünyayı keşfetmek sağlayacaktır.

fetal ultrason

Gebeliğin ikinci planlanan ABD 22 hafta işaretlenir. Kıpır kıpır karın doktorlara süresini ayarlamak için bilgi vermek ve anket en doğru şekilde izin Beklenen doğum tarihini hesaplar. Buna ek olarak, uzist olası kusurlar için fetüsü araştırır. Bütünlüğü sağlamak için, doktor sonucu vücut bebeğin parametrelerini ve parçaların bütünle ilişkisini belirler. Bu muayene genellikle gebeliğin 22. hafta saklanır. Yeni doğan çocuğun ilk görüntü olmayacaktır sırasında ultrason bir resmi, çerçeve içinde yerleştirilebilir.

meyve boyutu

Bebeğiniz hala oldukça küçük, ama her gün o değiştirip büyüyecek. Hamileliğin 22 hafta, birkaç açısal formlarla insanın cenin fotoğraf sergisidir. kıç taç dan Onun büyüme yaklaşık 16 cm'dir ve topuklar kadar -. içinizdedir Yaklaşık 25 cm büyük muz büyüklüğünde yaratılmasıdır. biraz eğri bacaklar dikkate alınmamıştır önce sadece bu noktadan itibaren, tam çocuğun büyümesini tahmin edebilir. senin kırıntısı ağırlık - tüm önemli organların ve sistemlerin küçük boyutlarına rağmen yaklaşık 300 AD zaten oluşmuş ve tam fonksiyon edebiliyoruz edilmiştir. Ancak, doğumda hayatta kalma şansı, şu anda neredeyse hiç yok.

Kalp atışı annenin karın duvarından geleneksel tüp kullanarak dinlemek için artık kolayca mümkündür. İlk aşamada - akciğerin oluşumu şimdi bebek ilk ara sıra nefes yapmaya başlar. Bu an gebeliğin 22. haftasında ile karakterizedir. bir küçük adam nefes ve yuttuğunda Foto ABD anı yakalayabilir amniyotik sıvı. Bu zaten çalışmaya başladığı mükemmel bir bağırsak eğitimdir. Sonuç orijinal dışkı olacak, mekonyum çağırdı. Bu doğumdan sonraki ilk günlerde gut arasından sıyrılmak başlayacak siyah viskoz kitle vardır.

fetal gelişim

Eğer gebelik 22 hafta var ise fetal boyut ilk büyük adımı ulaşmıştır. Beyin neredeyse tamamen şimdi refleksleri geliştirmek için zamanı hızlı büyüme, şimdi beyin hücrelerinin yaklaşık 100 gr tamamını içerir ağırlığını ulaştığında, yavaşlatan, oluşturulur. Aktif endokrin bezleri gelişmeye başlar, ter bezleri, kalp boyutunu artırarak, tetiklenen kalsiyum birikimi devam edilmektedir kemik dokusu. Şaşırtıcı bir şekilde, gebeliğin 22. haftasından ile karakterize edilir bir rakam bulunmaktadır. fetusun büyüklüğü hala çok küçüktür, ama omurga zaten tam oluşturulur.

22 haftalıkken Kadın

Zaten ultrason geçti. Doktor onaylamıştır sonuçlarına göre bir 22 haftalık gebelik yoktur. Fetal gelişim - tüm annem bugün yaklaşık endişe ediyor. Ama kendi vücuduna ne olacağını bilmek aynı derecede önemlidir. Şimdi yarı yolda ulaştı. Bu süre üzerinde önemli işareti ömrü her gün doğurma getiren daha hızlı uçacak olduğunu. Şimdi rahim üst Göbek hizasında bulunan ve giderek daha da yüksek yükselecek. Artık gerçekten gerekli, yeterince demir aldığınızdan emin olmalısınız. Bu artan bebek, plasenta ve kan sayısındaki sürekli artış gereklidir. Kesinlikle reçete kadın doktorları , demir takviyeleri irade gebelik 22 hafta olarak. fetusun gelişimi çarçabuk gerçekleşir. Şimdi kadınların beslenme durumu isteklerini artar. Bu daha sonra ele alacağız, ama şimdi gelecek annenin duygularını tartışmaya devam edecektir.

Hafta 22'de değişiklikler

Şu anda her kadın hemen hepsinin bebeğin gelişimi ve yaklaşan doğumu ile ilişkili bir çok soru, biriktirir. gebelik 22 hafta ulaştığında nedenle en kısa analık kursları için kayıt gereklidir. fetusun Fotoğraflar hala bir küçük adam bulanık gösterirken, ama çok yakında artacak, dolayısıyla önceden hazırlamalısınız. Hala emeği karşılamak için tam olarak hazır yaklaşık 14 hafta var.

Bu arada, uyku giderek daha zor hale gelir. Bu fizyoloji açısından anlaşılabilir. İlk fark - Eğer horlamaya başladı. Bu nazofarenks şişer yapmak hormonları kaynaklanmaktadır. Bordalarında veya yarısına uyumak - çıkışı sadece biri olabilir. ihlal hem kısa sürede kadın düştükçe yoktur, mide ekşimesi saldırıyı arttı. Eski üzerinde Çıktı - başınızın altında fazla yastık içine alın.

Nöbetler - 22 hafta - bu zaman bir hamilelik oluşursa başka bir kötü semptomdur. Fotoğraflar meyve - ahlaki rahatlama getirebilir tek şey. Tüm bunlardan sonra, gereksiz yere acı yok. Nedeni nöbetler genellikle sıradan - giyilmek zorunda aşırı kilo kaslar karşı bir protesto. farklı konumları, ayaklarının altında altlık yastık almak, sıcak banyoları yapmak, özel kremleri tarafından geceleri bacakları ovuşturarak deneyin. dönem sonu sürece sadece hamileliğin 22 hafta olduğu gibi, deneme gerekir dek. Meyve boyutu da bir mucize ile yaklaşan toplantının sevincini artırmak giderek daha fazla fiziksel rahatsızlık getirerek, ancak.

Bu dönemde duygular

En ilginç süresi - Gebeliğin 22 hafta. bebek ile neler oluyor, artık doktor anketin sonuçlarına sadece yargılanabilir. Sürekli sadece ısınıyor annesini iterek değil, onun hareketini hissetmek şimdi, ama o bazı sinyaller gönderir. Yani, örneğin, gereksinimi anlamına gelebilir çocuğun aktivite yüksek sesle müzik aşağı çevirin. Ama daha alarmlar var. Çok sık ve ani hareketler kırıntıları oksijen eksikliği ve bir günden daha uzun hiçbir karıştırma anlamına gelebilir - ve uğursuz bir belirti de. Yani gebelik bebek 22 haftalık diyalog dönemi açılır. O senin dokunma tepki ve bir davet etkileşim olarak ne Çocuğunuz olur, artık her zamankinden daha fazla hissedebilirsiniz.

Doktorların önerileri

Bu dönemi ulaştıysanız, çoğu durumda, gebeliğin normal gelişimi olduğu söylenir. Hafta 22 - anne özellikle ürogenital sistemde, kendi sağlığına dikkat etmelidir bir zaman. Gebelik genellikle sistit ve piyelonefrit gibi hastalıkların alevlenme kışkırtır. Çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir, bu nedenle düzenli olarak idrara için izlenmesi gerekir. Anksiyete belirtileri şiddetli şişme, dayanılmaz susuzluk ve işeme az şey bulunmaktadır.

analizleri

Doktor değerlendirmek için bir inceleme için göndermek için gereklidir hamilelik gelişimini (22 hafta). Her zamanki gibi, doktorlar şeker seviyesini, beyaz kan hücreleri ve kırmızı kan hücrelerinin sayısını belirlemek hangi kan bağışlama gerekli olacaktır. İkinci satır idrar görev yapacak. Özellikle endişe verici semptom - İçinde protein varlığı, bu preeklampsi ciddi komplikasyonlara yol açabilir. Bunu önlemek için, doktor düzenli ödem varlığı için karın çevresini, çek ölçme, tartma.

seçim

Normalde, gebelik boyunca değişmez. Ekşi kokusu ile aynı ılımlı ışık deşarj var. onlar dramatik onların renk ve koku ve yeşilimsi veya sarı hale veziküler değiştirdiyseniz - derhal bir doktoru görmek için bir fırsattır. Ifrazatta kan olsaydı tıbbi bakım geciktirmek için değil özellikle önemlidir. doktora bir zamanında ziyaret durumun bozulmasını önlemek olmaz.

Haftanın 22 Seks

Bu cinsel yaşam eksikliği ve gebeliğin 22. haftasından için bir neden değildir. Fetal hareketler donuyor sanki yalnız olmak anne ve babamla müdahale etmeyecek şekilde samimiyet ebeveynlerin bir anda genellikle, çökmek. Belki de sakin, ritmik hareket ve hormonlar anda anne tarafından üretti. Ama karın güçlü sıkıştırma teşvik duruşlar, tavsiye edilmez. Şimdi üç olduğunu unutmayın.

yemekler kadınlar

Diyet hamileliğin 22. hafta özel kısıtlamalar getirir. Daha kaç ay zararlı göze mümkün olacak geçmesi, ancak lezzetli yiyecek olacak! Sonuçta, yine uzun vadeli bir emzirme yoktur. Ama annelik buna değer, bu yüzden sabırlı olmak zorunda. Şimdi gıda son derece faydalı ve doğal olması gerektiği anlamına gelir Kilonuzu, izlemek gerekiyor. beyaz ekmek ve hamur işleri, tatlılar, et ve yarı mamul ürünlerin diyette en aza indirmek için deneyin. sınırsız miktarda yağsız et ve balık, süt ürünleri ve meyve ve sebze yiyebilirsiniz, böylece protein gereklidir. Doğru beslenme - Çocuğun normal gelişimi bir sözü. senin doğum yak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.