Ev ve AileGebelik

Hamilelik sırasında hapşırma: Olası nedenleri ve tedavi özelliklerini

Hamilelik sırasında, bir kadın birçok bulaşıcı hastalıklara karşı daha savunmasız hale gelir. Biz anneler genellikle boğaz ağrısı, burun tıkanıklığı ve hapşırma görünür. Hamilelik, bu işareti sadece hoş olmayan, ama aynı zamanda tehlikeli olabilir. Bugünün makale oluşun nedenleri konusunda söyleyecektir. Ayrıca, size (erken dönemlerinde ve daha sonraki trimesterlerinde) gebelik sırasında hapşırma tedavi edebilir öğreneceksiniz.

Etiket ve nedenleri

Hapşırma - vücut refleksi doğal bir tepkidir. herhangi uyarıcıya maruz kaldığında ortaya çıkar. ve tipik bir normal iç hidratlı burun mukozasında onun yüzeyinde bir zararlı mikropları vardır. Hapşırma - bir yolunu ikincisi kurtulmak için. Burun geçişlerinin keskin temizlik işlemi sırasında. Erkek üst solunum sistemi içeriğini darbeler gibi.

sık hapşırma nedeni, her şey olabilir. Bağımsız Bu özelliğin kökeni mümkün değildir belirler. Bunun ile karşı karşıya, bu nedenle, bir doktora danışmak en iyisidir. Adam nedeniyle fizyolojisine hapşırmak edebilirsiniz: nedeniyle çevresel etkilere. Genellikle kaşıntı, burun bir alerjen, bir virüs ya da bakteri enfeksiyonu ile temas nedeniyle ortaya çıkar. Her durumda, (hamilelik sırasında ve onun yokluğunda - önemli değil) hapşırma farklı şekillerde ele alınmalıdır. Sen dışarı bulacaksınız.

hapşırma hamilelik sırasında tehlikeli?

Birçok bebek bekleyen anneler bu durum endişe duyuyorlar. Bunlar hava yollarının açık doğal süreç yeni bir devlet zarar verebilir korkuyorlar. Gerçekten de, bu olur. katılan bir hapşırma sırasında kasların çeşitli gruplardır. Bunlar periton ve bölüm bulunacağını. Kısa süreli keskin düşüş tüm kesinti tehdidi yol açabilir. Hapşırdığınızda doğum kadınların Önce kaçırma şikayeti. Gebelikte rahim kuvvetle olan mesane üzerine bastığı ve Periton keskin düşüş idrar küçük salınımını kışkırtır. Çoğu durumda, endişelenecek bir şey yoktur. Bu özellik (idrar kaçırma) doğumdan sonra devam ederse Ama, bir doktoru görmek için gereklidir.

Hamilelik sırasında sık hapşırma sadece kas kasılması tehlikelidir. Ayrıca, bu belirti enfeksiyon belirtisi olabilir. Viral burun akıntısı ve burun kaşıntı kadar korkunç değil. Antimikrobiyal ajanlar olmadan neredeyse imkansız Çok daha ciddi bakteriyel enfeksiyon (- aşağıya Bu konuda daha fazla) ortadan kaldırmak için.

Fizyoloji ve dış faktörlerin etkisi

Bu çevresel maruziyet hapşırma neden olabilir. Hamilelik olarak, burun mukoza uyaranların her türlü karşı daha savunmasız hale gelir. Kuru hava rahatsızlık ve nedenleri kaşıntıyı artırır. Sonuç olarak, kadın hapşırma başlar.

Refleks sıcaklık değişimine bağlı görünmektedir. Eğer soğuk havada vardı ve sıcak bir odaya girdiyseniz hapşırık başlar. Tam tersi bir kural çalışır. Bazı insanlar (hamile kadınlar istisna vardır) çünkü parlak ışık hapşırma. Onlar sadece güneşe bakmak ya da karanlıkta ışığı odanın giriş - refleks hemen görünür. Bütün bu nedenler zararsız hapşırma. Onlar ilaç gerektirmez. Hamile kadınlardaki rahat koşulları oluşturmak için önemlidir.

viral hastalık

görünüm hapşırık kışkırtır en yaygın nedeni soğuktur. Virüsler yıl boyunca etkin, ancak özellikle soğukta bunların tezahürü dile getirdi. Bu nedenle, anne adayı önceden kendi sağlık dikkat çekmek ve düzenli olarak önleyici bakım yapmak gerekir. Virüs enfeksiyonu sıvı kıvamına ayırma nazal mukoza ile karakterize edilir. Burun akıntısı, sulu artık, tıkanıklık var.

Bu özelliğin tedavinin Özellikleri tedavi halk ilaçları ile yapılabilir olmasıdır. kadın akışkanların içme bol, iyi havalandırılan bir oda, yeterli hava nemi olmalıdır. semptom çok rahatsız ederseniz, antiviral ilaçlar alabilir. Unutma, onlar hekimi tayin edilmelidir. (Gebelikte) izin verilen ilaçlar "Arbidol", "Oscillococcinum", "Viferon", "Grippferon" atfedilebilir.

Bakteriyel doğa hapşırma

anne ve bebeği için büyük tehlike karakterinin bakteriyel bir hastalıktır. subfebril değerler arasında vücut sıcaklığına yoğun yeşil sümük mümkün öksürük ve konjunktivit Bu tür patoloji, aşağıdaki semptomlar bulunur. Bu tür hastalıkların tedavisi antibiyotik kullanımını gerektirir. sarımsak ve soğan, aloe suyu: erken evrelerinde, doğal kürleri kullanabilir. Güvenlik aracı olacak aynı zamanda "Miramistin" ve "Pinosol."

Bu fonlar kadınların durumunu, gerekli kimyasal ilaç ilaçlar geliştirilmiş değilseniz. Bunlar bir uzman tarafından atanırlar. Gebeliğin erken dönemlerinde, herhangi antibiyotikler yasaktır. vadeli doktor ortasına doğru penisilin veya makrolid bir araç reçete edebilir.

alerji

Hamilelik sırasında hapşırma bir alerjene neden olabilir. aynı zamanda uyarıcı rolü böylece polen, hayvan tüyü, gıda maddeleri, kimyasal katkı maddeleri ve görevi görür. Eğer alerji olasılığı hakkında biliyorsanız, önceden güvenli olması daha iyidir. doktor ile konu hakkında konuşun.

semptomlar ortaya çıkmıştır, hareket etmek gereklidir. Alerjiler bebek bekleyen anne ve bebeğine önemli zarar verebilir. her şey sadece chihov başladığını unutmayın. Daha sonra patoloji şişme, kızarıklık tezahür etmek ve hatta anafilaktik şok olabilir. alerjik reaksiyon tedavisi sadece reçete mevcuttur. İlk üç aylık dönemde tüm antihistaminikler tarafından daha sonra, gelecek annelerin sağlığını izin verirseniz terk edilmelidir. Bu tür bileşimler, "Zirtek", "Tsetrin", "azelastin" ve diğerleri gibi, ileride de kullanılabilir. İkinci ilaç ve üçüncü nesillere tercih vermelidir. sağlık nedenlerinden ötürü yalnızca kullanılan antihistaminik ilk grup.

İpuçları ve püf noktaları

Hapşırdığınızda Genellikle anne adaylarının midede ağrılar vardır. Gebelik uzun terimler olduğunda onlar rahim destekleyen kuvvetli gerilmiş bağlar gibi daha fark edilir. burnunuzu ve ağzınızı çimdik: Birçok kadın hapşırmak korkuyorlar. Bu hava akışı değil dışarı doğru ve içeri doğru eğilimi olduğunda. Bu patojenler çıkmazsan çıkıyor fakat tam tersine, derine. Yani hapşırma olamaz. Dönüşümlü burun delikleri kapatmak ve tek kullanımlık kağıt havlu kullanmak gerekir. hapşırık en rahat pozisyon almak esnasında rahatsız olsun değil. Otur daha iyidir. kadının sırt üstü uzandığında Özellikle ağrı hissedilir.

tuzlu çözümlerini kullanarak, hapşırma ve net burun mukozası en aza indirmek için. "Mizah", "Akvalor", "Rinostop" ve diğerleri: Bunlar gebelik sırasında kontrendike değildir. Onların düzenli kullanım Eğer enfeksiyon önlemeye yardımcı olur.

özetlemek gerekirse

Hamilelik sırasında hapşırma temel nedenlerinden farkına varacaksın. Refleks bunda sadece bir kez göründüyse korkunç bir şey yoktur. Büyük olasılıkla, bu bir dış uyarana karşı bir tepkidir. sık hapşırma ve ağrı görünümü, idrar kaçırma ile tıbbi yardım isteyin. Size iyi sağlık!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.