Ev ve AileGebelik

Hamile kadınlar için kalsiyum tabletleri: ne seçilir ve nasıl yapılır?

Gebelik - Her kadın için harika bir andır. Ancak, heyecan ek ve neşeli deneyimlerde size kırıntısı gelecekteki sağlığı düşünmek gerekir. Sipariş sağlıklı doğmak anne gerekli maddelerin tam set aldı Ve, sen gerekir. Ve en önemli unsurlarından biri hamile kadınlar için kalsiyum tabletleri olduğunu. Zor bir soru, ve biz daha ayrıntılı olarak tartışmak istiyorum neden bugün - Nasıl seçin.

Kalsiyum ihtiyacı

Aslında, vücudumuzda her gün için çok gereklidir. Hamile olduğu zaman, resim bariz şekilde değişmektedir. Vücudunuzun kendi ihtiyaçlarını sürdürmek için ihtiyaç duyduğu gerçeği yanında, birkaç ay içinde büyümek için inşaat malzemesi önemli miktarda tahsis etmek gerekir, çocuğun tüm kas-iskelet sistemi, iskelet yani. Bu nedenle, hiçbir durumda yalnızca normal gıdalardan almak iz elementleri gerek gerçeğine güvenemez. Almak çok önemlidir hamile kadınlar için kalsiyum tabletleri içinde. nasıl seçilir - Her organizmanın bireysel özellikleri kısa makalede dikkate alınamaz, çünkü doktorunuza sormak gerekir. Ancak, amacımız - sadece hamile kadınlardaki ihtiyaç ve memnuniyeti için seçenekler hakkında konuşmak için.

Aslında durum bile-yaşlı kadınlar için ihtiyaç tarafından belirlenir. gebelik 18 yıldan fazla değilse, o günde 1300 mg gerekmektedir. yaşlı kadınlar için, şekil biraz azaltılmış ve günde yaklaşık 1000 mg olup. Bunu karşılamak için, ve hamile kadınlar için kalsiyum tabletleri naznachetsya. Bu temel mineral ciddi bir sıkıntısı olduğunu istemi doktorlar - seçme yöntemi. Sadece büyüyen organizmanın ihtiyaçlarını karşılayarak, onların kendi kas-iskelet sistemi desteği olmadan bırakın, çünkü bu, anne için öncelikle tehlikelidir. Bu osteoporozun erken gelişimini tehdit eder.

Ne kalsiyum eksikliğini önlemek için ne yapmalıyız?

Aslında, bu ise, bunun en yaygın gıdalar yeterli bir miktarda üretilebilir olup en çok açık mineraldir. Ve hamile kadınlar için kalsiyum tabletleri hakkında konuşmaya başlamadan önce (seçmek için olan), bize kendi doğal kaynaklarını tanımlayalım. Bir şey daha Not: kırıntı hala nedeniyle anne organizma için gerekli tüm sağlanır çünkü doğumdan sonra, emzirme sırasında, sen hamilelik sırasında olduğu kadar kalsiyum gereklidir.

kalsiyum Doğal kaynaklar

bunun gerekli miktarda almak için, en basit ürünlerini kullanabilirsiniz. 75 mg - Örneğin, doğal yoğurt bir cam size kalsiyum 440 mg, 30 g kavrulmuş badem verecektir. 100 gr sardalye size kalsiyum 324 g verecektir: Çok önemli bir kaynağı balıktır. peynir yemek yok daha az yararlı. Ayrıca, hemen hemen her, mozarella veya kaşar olabilir. bu lezzetli üründen 30 g toplam, eğer kalsiyum 250 g sahiptir. Eğer ağırlık için endişeli, o zaman lahana dikkat edin. Bu yararlı bitkisel 50 g kullanılır olması, kalsiyum 150 gram olsun. Bu durumda, bir süre için vücudunuzun kalsiyum 500'den fazla mg absorbe edemez unutmayın.

Piyasadaki ürünlerin bolluğu

Gerçekten de, hatta sadece eczane raflarında yuvarlak görünümlü eğlence için, hamile kadınlar için kalsiyum tabletleri bir çırpıda seçim sonucuna varılabilir. Ancak, çoğu ilaçların vücut çok iyi değil tarafından emilirler. eczacılar gelecek annenin vücut için ideal olacaktır yeni kalsiyum kompleksleri, üzerinde çalışmaya devam nedeni budur. Eczanelerde, kalsiyum glukonat olarak bilinen yaygın ilaç vardır. Vücudun yardım bu mineralin en az aldığında ile o tam olduğunu belirtmek gerekir. Bu kalsiyum karbonat, maksimum miktarda içerir. Genel olarak, kalsiyum içeren tüm ürünlerin, üç gruba ayrılabilir. Hamile kadınlar tabletler için klasik kalsiyum, yani mono preparatlar (kalsiyum glukonat). D vitamini olmadan çok kötü emilir çünkü Doktorlar, nadiren reçete ve dozajını kontrol etmek zordur.

İkinci seçenek - olan bir bileşim, kalsiyum ve D vitamini ya da C, magnezyum, çinko ve fosfor gibi, bazen, mineral elemanlarından daha fazlasını içeren bir birleşik araçlar. multivitamin kompleksleri, kalsiyum tuzları, - ilaçlar üçüncü tür.

Bir doktora danışmak gerekir

Her şeyden önce, hamilelik imkansız sırasında bağımsız herhangi bir ilaç almak unutmayın. Vücudunun durumuna odaklanın, onun sinyalleri dinlemek. Eğer tebeşir özlemi varsa, peynir, süzme peynir bir dilim kendinizi ödüllendirin gerektiğini yanı sıra bir uzmana danışmak. Sana ihtiyacım hamile kadınlar için kalsiyum seçmek mümkün olacak.

Biz tek seferde kalsiyum 500'den fazla mg alarak gerekli olmadığını, vücut sadece bunu idrak edemez hatırlamalıyız. Yukarıdaki dozajı tayin ederse, birkaç aşamada kırmaya. Tabletler kalsiyum karbonat ihtiva Bu durumda, o zaman gıda ile götürün. Bu tabletler mide suyu gerekir. Eğer bir demir takviyesi sağlamak, sen tablet kalsiyum içeren 2-3 saatlik aralıklarla götürmek gerektiğini unutmayın. az kalsiyum daha iyidir tüketmek: önemli bir kural vardır D vitamini üretmek için çok arzu edilir. kalsiyum parçası yiyeceklerden alırız gerçeği. hamile kadınlar kalsiyum tabletleri olup olmadığı hakkında konuşmak, çalışmalar hakkında söylemek gerekir. 600 mg kalsiyum alınan Anne, kemik kütlesinde bir artış göstermiştir. Ama günde 1500 mg tavsiye edilen doz almış olanlar, kemik sağlığı birkaç yıl kötüleşti. Bu absorbe kalsiyum büyük miktarda kemik sağlığı için eşit derecede önemli diğer mineraller, engelleyicisidir.

kalsiyum karbonat

Böylece, hastanın anket, doktor hamile kadınlar için kalsiyum tayin etmeye karar verir. Değil en kolay soru Birlikte halledeyim - Nasıl seçin. Kalsiyum karbonat pazarında çeşitli şekillerde sunulabilir. Bu "Kalsiyum D3 Nycomed", "Complivit Kalsiyum D3". Bu, ilgili sistemik biçimde mineral yeterince büyük bir miktarda içeren bir ilaç kombinasyonu. Çok iyi vücutta kalsiyum dengesini oluşturmaktadır. Ancak üçüncü üç aylık kadar hamile dikkatle tatbik edilebilir. böbrek ilaç aykırı olarak kontrendikedir.

Hamile kadınlar için "Kalsiyum D3"

Gibi erken adından da anlaşılacağı gibi - kalsiyum karbonat ve vitamin D3 içeren bir kombine preparasyon. Bu, iyi bir kalsiyum emilimine katkıda bulunur. Bir tablet gövde esas eleman 500 mg içerir. Benzer bir kompozisyon ve bir ilaç "Complivit kalsiyum D3" ve vardır "Kalsiyum gidin." Bunlar genellikle mevcut ve gelecekteki anneler dışarı yazılır gıda katkı maddeleri vardır. Zaten hamile ve emziren anneler için bir multivitamin kompleksi alıyor Ancak, daha sonra doktorunuza söyleyin. kompozisyon kalsiyum önemli miktarda olabilir, ama çünkü kendi resepsiyon aşırı dozda neden olacaktır.

kalsiyum diğer şekilleri

Anket sonuçlarına ve kendi görüşlerine göre, kalsiyum sitrat kullanabilir bu mineral doktor eksikliğini düzeltmek için. Ne bugün, ancak, her ilaç kendine has özellikleri vardır hamile kadınlar için en iyi kalsiyum atanabilir şunu açıkça söylemek yeterince zordur. Özellikle, kalsiyum sitrat, daha daha hızlı bir şekilde vücut tarafından emilir ve bu iyi bir etki elde etmek için daha düşük bir doz yeterli olduğunda. Bir örnek ilaç "Calcemin" dir. Ayrıca uygun bir kalsiyum sitrat vitamin D3, bakır, çinko, manganez ve bor içerir. Daha önce de değinildiği Bu yazıda, hamile için kalsiyum oranı günde yaklaşık 1500 mg budur. Her bir tablet 250 mg içerir.

Son olarak, tanıdık kalsiyum glukonat. Vücuttaki kalsiyumun büyük sıkıntısı beklemek için bir neden olduğunda, bir daha anne adayını sakinleştirmek için atayın. Bu tabletler ya da enjeksiyonlar şeklinde üretilir.

özetlemek gerekirse

Tüm bağımsız değişkenler karar vermek rağmen hamile kadınlar almak mümkün olup olmadığını doğru doktoru - kalsiyum ve ne kadar süre içmek. bir kadın için - hamilelik ve emzirme bütün dönemdir. Başka reçete kalsiyum takviyeleri sadece ilk üç aylık sonra. Üçüncü kesinlikle bile dolayı kalsiyum rahim kasılmalarına neden olabilir gerçeğine süt ürünleri ve yapraklı sebzeler de bu hapları ve zorlanma bakmak yasaktır. Yani düzenli bir doktor ziyaret ve tavsiyelerini uygulayın emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.