Entelektüel gelişimiDin

Gün Roma adı. Ortodoks takvimine doğum tarihi

Güne Ad - bu Ortodoks her inananın için önemli bir bayramdır. Kilisenin öğretilerine göre sonsuz hayata manevi doğum - bu vaftiz ile bağlı gibi, doğum benzer. Bir kişinin aracılığıyla gittiğinde bu ritüel, bu ille aziz onuruna, herhangi isimle adlandırılabilir. O andan itibaren yeni vaftiz ruhsal yaşamları boyunca bağlı olan Tanrı'nın, Azizi azizi karşısında olduğunu. onun adı bireysel azizi referans olmadan çünkü nedenle, bir vaftiz edilmemiş bir kişi, genel olarak, adı gününü kutlamak hakkına sahip değildir.

içine başlanmasını geçiren kişiler için vaftiz, patron adı ve (bebek vaftiz ise) anne seçin veya adam kendisi. gün içinde kilise takvimi Aziz seçilmiş anmakta ve gündüz doğum günü olur. Birisi bir çocuk olarak vaftiz oldu, ama Saints gelen vaftiz koruyucusu seçildi kim herhangi bir kayıt ve anılar yoktu, aşağıdaki gibi Kutsal belirlendi: Biz kilise takvimi alıp ona en yakın kutsal adam gibi hafıza birinin gününü hesaplanmış doğum günü. Bu patron kim odur. Vaftiz sırasında bir kişinin kendisi için bir isim seçerler fakat tercih aziz hangi bilmiyor ne zaman şekilde yapmak. Diğer tüm durumlarda, patron yalnızca sezgiye ve özel manevi bağlantısı ve sempati hissi esaslı, doğum tarihi dikkate alınmaksızın seçilebilir. Takvim, herhangi bir gün olabilir.

Bu konuda oldukça geniş bir seçim bekliyor, yılın on aylık birinde düşebilir Roman, doğum günü partisi. seçim yapıldıktan sonra Elbette, bu değiştirilemez. Aşağıda, isim günü Roman hesapları ana tarihlerinin listesini, sağlarlar.

Haziran

13 Haziran'da isim günü Mesih'e inançlarından dolayı uğradığı Eponymous şehit onuruna adlandırılmış, Roma düşer. Bu Nikomedia adında bir yerdeydim.

Ağustos

1 Ağustos günü kendi sahip olanların adı gününü kutladı koruyucu aziz Mesih'e inanç için şehit olarak ünlü Ryazan Prensi Roman,. O işkence ve küfür putperest faith Tatar cetvel suçundan Han'ın sarayında öldürüldü. Bu Roman prince tebaasını savundu hangi keyfi uygulamalarından, iftira ihbar Han'ın vergi toplayıcıları tarafından yapıldı.

Eylül

8 Eylül - İtirafçı Roman. Bu günde Roman adlı Ad günü Ortodoks inananlar kutsal günah onuruna kutlanmaktadır Sovyet hükümeti tarafından baskı yıllar sonra, 1937 yılında Rab'be ayrıldı. Hayatı süresince bir rahip oldu ve ölümünden kısa bir süre önce ve Yusuf adında başka bir rahibi aldı.

Ekim

14 Ekim - Roma melodist. Yaşamı boyunca, o Konstantinopolis'te bir papaz olarak görev yaptı.

Kasım

13 Kasım Hayatı, ancak, bilinmeyen ünlü isim günü Roma vardır. Böyle durumlarda kilise tarihinin boldur.

Aralık

1 Aralık - Holy Şehit Caesarea (Müjdeyi vaaz için dördüncü yüzyılın başında yürütülen putperestler) onuruna Roma isim günü.

Ocak

18 Ocak - Kutsal Şehit Roman bellek. Onunla ilgili biz onun vaaz çalışmaları için şehit ucunu kabul yalnızca biliyoruz.

Aynı gün on yedinci yüzyılın sonunda öldü Eponymous Şehit, anılır. Hayatı süresince Athos Dağı rahipler biriydi. Bir kez İstanbul'da, biz İslam'ı kabul etmeye Müslümanları mecbur edildi. Düz ret bunu için öldürüldü.

Şubat

11 Şubat günü, Kilise Samosata kalma Roma şehit hatırlar. O geç üçüncü yüzyılda Hıristiyanlar, İmparator Diocletian zulüm sırasında orada putperestler öldürüldü.

Mart

2 Mart Bulgar Aziz Theodosius keşiş öğrencisi hatırlattı. Öğretmen kendisi tarafından kurulan manastırda öldüğünde, Rev. Roman yaşamına son hangi ünvanına sahip olan rektör oldu.

Mayıs

Mayıs ayının 15 Aziz Prens Roman (Boris), sadık şehidin anısına gününü kutlanıyor. O Prens Gleb Prens oğlu kardeşi Vladimir Kırmızı Paz Svyatopolk - Rostov onun diğer kardeşi talimatıyla gönderilen suikastçılar muzdarip. Birlikte Prens Gleb ile ilk olan Rus azizler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.