Entelektüel gelişimiDin

Kutsal Haç Exaltation Bayramı. tatil ve ne anlama geldikleri için İşaretler

o Ortodoks Kilisesi'nin oniki büyük ziyafetler arasında en önemlilerinden biri olarak kabul edilir çünkü Son yıllarda, Kutsal Haç Exaltation giderek popüler bayram olur. onun 27 Eylül kutlama. Eski gelenekler aynı zamanda tarihi ve önemini daha genç nesil onur duyuyoruz, bu nedenle bu makalede bu tatil ana belirtileri sadece kabul edilecektir, ancak. Her durumda, kutlama şeyden önce, o bize geldi ve nasıl eski zamanlarda etrafında onu tedavi etmek nerede anlamak için gereklidir.

bayramların ilk anılar

efsaneye göre Haç Exaltation Günü Havariler Elena Eşit kraliçe Haç bulunmuştur bir dönemde ortaya çıkmıştır. o çarmıha Iisus Hristos olduğumu. Bütün bunlar Filistin'de çeşitli kutsal Hıristiyan yerlerde Tanrı'nın tapınakları inşaatını yapmayı planlıyordu Havariler İmparator Konstantin, Eşit isteği üzerine gerçekleşti. site burada doğdum gibi, o acı ve Rab Iisus Hristos arttı, sovesem şaşırtıcı değil seçildi.

Mesih'in Haç için arama

Bul Kraliçe Helena tarafından Haç o görünse de o kadar kolay değildi (ve Emperor Konstantin'in annesi vardı). Başlangıç için, o Kudüs'e gitti. İsa'nın düşmanları toprağa Çapraz gitmişsinizdir beri o nereye gömüldüğünü söyler misin birini bulmak çok iş koymuştur. Sadece o eski Yahudi, Yahuda yaptı.

Bu haç, bir mağaranın içine atılmış çeşitli çöp ile çevrili ve bir pagan tapınağının üzerine inşa edilmiştir olduğu ortaya çıktı. Elena nedenle tapınağın tahrip edildi emretti ve bu yüzden mağara erişimi açtı.

Onun emri yerine sonra, mağara üç haç olduğu ortaya çıktı ve kimse bir ihtiyaç biri olan bilir.

Nasıl gerçek haçı tanımlamak için?

Kraliçe Helena bilge kadın değildi ve Kudüs Patriarch Macarius tavsiye kullanmak olmasaydı Kutsal Haç Exaltation bugün Ortodoks bayram imkansız olurdu.

Kurtarıcı Cross, bir ölümcül hasta kadına sırayla her tepsinin çapraz olduğunu belirlemek için. İlk iki haç döşeme zaman, hiçbir mucize, ancak üçüncü sonrasında tamamen sağlığına kavuştu bildirildi.

Aynı zaman zarfında, olaylar verileri gelişeceğini yerde geçmiş, bir cenaze alayı vardı. nihayet doğru seçim yapmak için, İmparatoriçe Helen hat haç ve ölü üzerinde bırakmaya emretti. Mucize tekrar yaşanmaması - Üçüncü haç sonra, ölü hayat buluyor.

Bu şekilde, bütün bu Kutsal Haç çapraz ne öğrendik ve bu 326 yılında kazanmış.

Rabbin Cross halkının tepki

Bir kez tüm Cross, Kraliçe Helena hayat veren güç ikna etti ve Patriarch Macarius onları çevrelerindeki insanları yaptım hemen arkasında, eğildi ve onu öptü bulundu.

Hikaye Kutsal Haç Exaltation bayram da burada başlıyor. Birçok Hıristiyanlar bunların her yadigarı tapınılıyor istedik olay yerine gelmiş, ancak çok fazla zaman alacağını fiziksel olarak o imkansızdı. Kudüs Patriği küçük bir tepe üzerinde durdu ve çapraz birkaç kez kaldırdı yüzden bu kadar dikilir vardır. insanlar Kurtarıcımızın Haç görünce, daha sonra hemen herkes eğildi ve bağırdı, "Tanrım, merhamet!"

Bu Kudüs'ü terk etmeye karar verildi Çapraz, Kraliçe Helena henüz teslim İmparator Konstantin ve bunun diğer kısmı keskinliği bu tür sayesindedir.

Bu olayların sitesi bugüne kadar kıymetli Haç ikinci bölümü tutulur Kutsal Haç ait Exaltation çok geniş Katedrali inşa edildi üzerinde Gelecekte, öyle. Bethlehem kilise üzerine inşa edilmiş gibi Zeytin Dağı'nın, Fevroniya meşe Mamriyskogo içinde.

Rabbin Haç Exaltation Bayramı - özellikle

Başlıca özelliği, bu tür ortodoks kutlamaları kutlama geri kalanından doğada oldukça farklı olmasıdır. Tipik olarak, kutsal ve büyük tatil İlahi Kişide üzerinde yas günler ve bu sevincin günde olarak kabul edilir. Bu onun acı ve kurtuluş meyve her sonucun keyiftir.

Ana iletkenin araçları yanı sıra işaretleri karşısında kendini gösterir kurtuluş, onuruna olduğunu Haç Coşkunluk kutladı. bu olur hangi gün, herkes hatırlamalıyız - 27 Eylül.

Lord'un Çapraz İsa Mesih'in zafer olduğuna inanılmaktadır. Bu nedenle kendisi Mesih'i yüceltmek amacıyla Haç övgü amacıyla duruyor ama Çapraz Mesih değildir.

Hıristiyanlar için haç değer

Birçok Haç aracılığıyla farklı pek çok yarar var savunuyorlar. Biz iffet bütün dindarlık ve erdem kavramaya öğrenebilirler. Ayrıca, biz aşkın gücünü biliyor olabilir ve birbirleri için ölmeye çöp yok aynı haç aracılığıyla Tanrı'ya ve O'nun doğruluk, doğası gücünü biliyoruz. Tüm olarak görünür hayal alarak gelecekte onları bekleyen Aynı Haç nedeniyle, dünyanın tüm iyi hor başardık. Bu Vasiliy Selevkiysky veya tarafından yazılan "Haç Exaltation üzerinde kelime" deyip duruyor şeydir Ioann Zlatoust'tan.

En başından beri, Çapraz sonra o ciddi hastalıklar, zehirli hayvanların ölümcül ısırık sarmak ve zehirleri etkisiz hale getirmek için yardımcı onun mucizevi gücünü gösterdi bulundu.

Eğer dikkate gerçek bir Hıristiyan için Haç gizemli ve mistik anlam yapmazsanız, o da sadece ahlaki öneme sahip. Biz Kurtarıcımızın acı baktığımızda bizim krestonoshenie çok ağır olmayacak gibi görünüyor. Yani Çapraz cesaretlerini göstermek ve ölüm yakın korkma yardımcı zor yaşam koşullarında bir destek görevi görür.

Ne uzun süre yüreklerinde oldu buna zemin hazırlanmış çünkü bu Ortodoks tatil (Haç Yüceltme) Hıristiyanlar için çok önemlidir. Bu kutlama, sadece yavaş yavaş daha ciddi hale, Cross için birçok kez insanların sevgisini çarpılır. Bu görünmeyen düşmanları çeşitli başa ve böylece ölümsüz ruhunu kurtarmak sağlayan Cross, bir sembolü haline gelir.

Yüceltilmesine olacak Önemi

muhtemelen tahmin ettiğimiz gibi, doğrudan doğruya Kutsal Haç Exaltation bayramı ile ilgili ilginç gerçekler birçok çeşit vardır. kutlama İşaretler esastır. Onları bazıları günümüze kadar ve sonsuza kadar unutmadık o kadar. Ama şimdi bile yürütmek ve bu zaman ve ilgi çok sağlamaya devam gümrük vardır.

27 Eylül bu güne kadar bu kadar eski zamanlarda, üçüncü Oseninami olarak, tüm boyalı Matica için evlerinin kapılarında haç veya Başkiriş üzerinde. Matica boyunca bina kesilir günlükleri şeklinde, kalın bir kiriştir. Haçlar bu amaçla ve tebeşir kullanılan sarımsak, kömür, çizildi. Daha şaşırtıcı bir şekilde, zaman zaman kurban edilmiş hayvanların kanı ile boyanmış geçer. Bazıları yalnızca uygun bir yüzey üzerine bıçakla haç kesip.

İlk Emniyet ve en önemli evcil

Ayrıca birçoğu çeşitli entrikalarına kendi inekleri veya atları korumaya çalıştı kötü güçlere. Bunu yapmak için, biz özel ahşap haç ve küçük çizgi kreş yaptı. Böyle bir olasılık yok edenler, o zaman biraz farklı yaptık. dallar dağ kül crisscrossed ve fidanlıklarda koyun. Rowan eski zamanlardan tüm kötülükleri korkutup yapabiliyor parlak ışık, bir sembolü olarak kabul edildi beri.

başlı başına bir Ortodoks tatil (Haç Yüceltme) Hint yaz son gün olarak kabul edilir. Bu sonbaharın üçüncü ve en son toplantıdır.

kış geliyor

Bu kutlama günde bütün kış kendini hatırlattığını oldu. Köylüler giderek onları bekliyor kar fırtına ve donlarından, üzerinde, yaklaşan soğuk havada arıyoruz böylece Sonbahar, tam teşekküllü bir metresi oldu. Veya "! Kaftan menziller için bir kürk kadar koyarak" türünde pek çok popüler deyişler vardı bu yüzden "Vozdvizhenie symet ceket, kürk koymak!"

Ayrıca Çapraz Festivali'nin Yüceltme yağsız olduğu unutulmamalıdır, nedenle gıda gerekli tüm kısıtlamaları gözlemlemek önemliydi. işlemlerinin doğru olanlar, yedi günahları affedilir.

Hatta hayvanlar ödeyerek, bu güne kendi hatalarından dolayı bu şaşırtıcıdır. Örneğin, bir yılan birisi ısırırsa, kışı mümkün olmayacaktır düşünüldü. Bu inanç bütün kış sadece kuşları deneyimli, aynı zamanda yılan gizemli bir yerde Irij varlığından ikna edildi gerçeğine dayanmaktadır. Yani, kusurlu yılan tarama ve sadece kısa bir süre dondurmak mümkün olmayacaktır edilmektedir.

Lahana - bu nedir?

Kutsal Haç Yüceltme bir "lahana" bile çağrılacak kullandı. Yani bu güne kadar unutmadık sözler bir kez birçok farklı oldukça popüler ile kanıtlanır. Özellikle, gibi atasözlerini ilgilendirmektedir - "lahana olmadan olmaz tok ekmek adam olmadan - lahana çorbası yaşamaz!" "Vozdvizhenie doğrayın, lahana, lahana zamanı geldi" ya da en azından anlamlı Böyle ifadeler lahana yeterince zevk tanıklık onun pişirme çeşitli yemekler açısından çok popüler.

Lahana ayrıca köylerde değil, aynı zamanda büyük şehirlerde sadece gerçekleşti neşeli parti denir. Bu günde, bütün bayram kıyafetler giydirmek ve birbirlerinin evlerine gitti. Sonra "kes lahana" olarak adlandırıldı.

lahana Özellikleri

Büyük partiler bir dizi oldu Bu sonbahar, özellikle bekliyor bunlar Pancake'te daha az değil, çünkü gençlik sevilen ve yaklaşık iki hafta hepsini kutlama sürükledi. misafir evine geldiklerinde mutlaka bira ve tatlı bal ve davranır her türlü beslenir. mevcut atıştırmalıklar ne tür, bu sahiplerinin gelir uyarınca kalmış.

Bu, biz Haç Exaltation kutladı nasıl. İşaretler de bu kutlama sırasında genç erkekler bir gelin aldı ileri sürdü. Bu arada, boşta erkekler parti "kapustenskie Vecherki" denir ve bunlar damat bekliyor olacak orada biliyordu bütün kızlara almaya çalıştı bulundu. Bu gelin de "lahana" olarak adlandırıldı. Daha sonra sık sık Veil üzerinde bir düğün yönlendiriliyorsunuz geç akşam şenlikleri organize edildi general bulunuyor. Bu, bazı gençler için Kutsal Haç kutlama aile hayatının başlangıcı haline nasıl.

Nasıl damadı memnun ve diğer işlemler için - işaretler koyarak

kesinlikle bütün kızlar tarafından kullanıldı en önemli işareti, - bu özel büyü okumak için akşam yedi defa olacağından emin budur. Bu büyü hoşlandığı adamın gözünde muhtemel çekici olarak kız yapacaktır olduğunu. Sadece bu tür işaretler eğer kutlama başarılı mümkün olacak.

sonra ayı inine kendini donatmak için vardır, ama efsanevi cin zorunlu krallığına inceler ve bunlar değil bu şekilde can çünkü ormanda yürüyemiyorum kutlama gününde. Nedeniyle şeytan hayvanları, adamı inandığı gerçeğine, kazayla gözlerinin içine düştü, o da sayılabilir. Ama bundan sonra ormanda ve eve geri çıkmak mümkün olmayacak.

Bu 27 Eylül kuş uzağa güneye uçmak oldu ve onları görenler bir daha sonra gerçek olacak herhangi arzusu yapmak mümkün olacak. Bu şekilde hepsi kötülük ve zarar sürdü çünkü diğer şeylerin yanı sıra, gerçek hostes hep, tatil için evi temizler.

Ilginç bir gerçeği onlar başarısızlığa mahkumdur, çünkü hiçbir yeni vaka kadar koyarak başlayamaz olması.

lahana konuşan da imza atan birkaç kökenli. Örneğin, lahana, bir şalgam doğmaz yerine, bu ekmek için önce tohumlar ellerinde biraz içinde tutmak için gerekli olmalıdır gerçeğine işaret eder. Aynı zamanda Perşembe günü lahana koyarsanız, tüm potochat solucanlar ve tüketim için uygun olmayan olacağına inanılıyordu.

Hava Exaltation şarkı söylüyor

küçük Açık veya başka yüksek gelgit kaz bir uçuş gösterir. yüksek - Yani düşük sinek, biz gelgit bekliyor ve yüksek olmadığını edilir vardır.

Kutsal Haç Exaltation gibi bir kutlama belirtileri, ve vinç gördüyse, o zaman onların uçuş dikkat düşündürmektedir. Aynı derece yeterli zaman ve kurlykayut de yavaş yavaş sinek, o zaman sıcak sonbahar için beklemek zorunda kalacak.

kuzey rüzgarı estiğinde, gelecek yıl kutlama sıcak yaz gün olacaktır. Batı tarafı da kötü hava gösterir.

Eğer kırmızı renge sahip ayın etrafında çember bir tür fark ederseniz, kuru ve temiz hava bir işaretidir.

Gördüğünüz gibi, tatil tarihi ve onun işaretlerin en önemli yeterince ilginçtir. Bazıları özellikle Hava durumu, bugün bile gözlemleyebiliriz. Birçok ilde atalarımızın eski geleneklerin birçoğu restorasyonu ile bağlantılı olarak Kutsal Haç Exaltation Katedrali gibi, böyle bir yapıyı görülebilir (Omsk, Moskova, Moskova bölgesi, Nijni Novgorod, ve diğerleri).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.