Entelektüel gelişimiHristiyanlık

Ortodoks Kilisesi'nde İsim gün Taisia

Taisiya tanrıça İsis ait "" " "geç", "bilge" bereketli olarak çevrilmiştir antik Yunan isim Çok parlak ve güzel." değil bir azizin ismini taşıyordu beri İsim gün Taisia Ortodoks Hıristiyanlar, yılda birkaç kez kutluyoruz. Ki bu sadece üç bilinmektedir: Taisija Martyress, Taisija Mısır (V c) ve nun Taisija Mısır Thebaid (VI c). Taisia doğum günü partisi kutluyor zaman, dikkatli azizlerin tarihini göz önünde incelenmesi. günahları cehennem alevleri onları kurtarmak tüm sonra, Rab İsa Mesih'e iman ve samimi tövbe olduğunu.

Taisiya: Ortodoks isim günü

Thais Şehit o İsa'nın cesur ve sağlam İtiraf için şehit oldu sadece o, çok az bilinen Hakkında inanç. Ad günü Taisia Şehit Modern takvimde 4 Nisan'da kutlanıyor.

Ama Aziz Taisia Mısır yaşam ayrıntılı olarak bilinir. O Eski Mısır'da V yüzyılda yaşamış. Onun zengin anne öldüğünde, dindar bir hayat başlamış ve hasta ve güçsüz için sadaka ve yardım için kendini adamış.

Evini çok sık onların sepetleri satmak için şehirlere çöller gelen rahipler, durdurulur. Taisiya sevilen ve saygı, o insanlardan büyük saygı memnun. Ama hayırsever mali durumun zor çalışmalarından sonra yavaş yavaş azaldı. Ve aynı zamanda gereğini geçti. Şu anda, Taisia aksaklığı çevrili insanlar vardır, bu bir telaşlı bir hayat başlar.

Taisiya Mısır

Bir kez daha önce Thais ile kalmış manastır rahipleri geldi çöl, dışarı. o her zaman onlara sevgimi verdim çünkü onu mutsuz ve günahkâr görünce, onlar, çok üzücü olan. Adını Ioann Kolov oldu onun Abba, çağırma, onlar Thais yardım etmesini istedi. Hemen ona gittim ve yanına oturdu gözlerinin içine baktı ve ağladı. O endişeli ve ağlıyordu neden sordum. O Şeytan yüzünde oynar gördü ve kederli o pis Rab girişti vardı neden İsa, onu sevmedikleri hakkında feryat olduğunu o cevap verdi. O böyle suçlayıcı kelimeler ile aşılanmış ve onun kefaret olup olmadığı hakkında çırpındı. yaşlı diye karşılığını verdi ve onunla birlikte gitmeye zorladı. Abba John çok şaşırttı Taisia gecikmeden onun için gözyaşları içinde gitti. O kimseye veda etmedi ve hatta mallarını hakkında hiçbir talimat vermedi.

Huzurlu ölüm

Ne zaman onlar çölde gece geçirmek başka çaresi olmadığını, çöl lazım. Bunun bir mesafede onu o yatağa koymadan önce vaftiz kum, dışarı kafasını ve kendini yapma ve ondan önce dua, uzandı. kalktığında Sabah, o Taisiya ölü bulundu. O istiyoruz diye, öldü ve tövbe olmadı ve rahibe değil olma karışmadığını çok korkmuştu.

Aniden, o tövbe onu saatlik yüzden özveriyle yapmak göstermeyenler uzun vadeli tövbe daha önemli olduğunu söyledi Tanrı'nın, sesini duydu. Yani burada inanılmaz Lord John tövbeye onun samimiyetini ve kararlılığını alınan günahların affı Taisia, hakkındaki soruya cevap verdiğim.

Şimdi Ortodoks zamanda onun doğum günü şerefine. kilise takviminde Taisiya 23 Mayıs'ta gün kutluyor. Ancak hepsi bu değil. Aslında, orada, başka azizeydi adını taşıyan ve kaderlerine bazı yönleriyle çok benzerdi.

Taisiya Mısır Thebaid

Taisia Mısır Thebaid - başka bir doğum günü partisi Taisiya, kesinlikle hatırlamalıyız zaman sorusuna ve bir daha azize alınıyor. Hayatta o gün ona kendi zanaat öğreten fahişe, kızı olduğu yazılıdır. Taisiya farklı nadir güzellik, öylesine müvekkillerinin gerçek yıkım yaşadı, çünkü bunların çok para ödemek edildi. Bir Onunla konuşmak istedim onu rahip Pafnutiy Veliky'in, geldi. Onların konuşma sonrasında, Taisiya tüm Kazanılan hazine toplayıp kent meydanında yaktı. Sonra Aziz Paphnutios ait manastır gitti. Orada sürekli günahlarını ağıtlar bir hücrede sus, o günde yalnızca bir kez yemek, münzevi olarak üç yıl geçirdi.

Büyük af

Üç yıl geçtikten sonra, kutsal Paphnutius Rab Taisiya affetti olmadığını sormak Anthony Büyük, geldi. Sonra Antony Rab Kendisi onlara cevap verdiğini dua bütün rahipler öğrencileri emretti. Basit Zamanla Paul olağanüstü güzellikte üç kızlık göksel yatakta korunan nasıl bir vizyonu vardı. Paul o Anthony'nin babası için bir anlamı bir yatak olduğunu düşündüm, ama gökten bir ses o fahişe Thais için olduğunu ona ilan, heyecanlıydı. Böylece, Paphnutius, Tanrı'nın iradesini öğrenme, bunu ortaya çıkarmak ve Rab onu günahlarını bağışladı söylemek hücrede Thais gitti. İki hafta sonra, bu hastalığa yakalanmış ve üç gün sonra Rab kutsal Taisiya barışçıl ayrıldı. İsim gün artık 21 Ekim'de kutlanmaktadır.

Thais derin pişmanlık içinde Lord'un merhamet ve bağışlama alındı. 4 Nisan, 23 Mayıs ve 21 Ekim: yukarıda belirtildiği gibi Böylece, adı Taisia, yılda üç kez kutladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.