Haber ve ToplumKültür

Elder - insanların desteğidir

saygın bir adam - Kafkasya ve Orta Asya, Yaşlı halkları için. nedeni - saygın yaş değil, aynı zamanda bilgelik değil, gelenek ve göreneklerin bilgi ve yalnızca doğru dırdırından yerleşmek için değil, aynı zamanda büyük engel olmayacak yeteneği ile çarpılır. - gri sakallı adam Türk "yaşlı" in: Ve kelime Türki kökleri vardır.

Yaşlı rolü nedir?

Eski büyükler ise - bu adamın kim, bayındırlık organizasyon ve düğün ve cenazeler gibi sosyal olayların yönetimine dahil diğerleriyle birlikte. человек, который имел высокие нравственные качества, снискал уважение не только хорошими качествами, но и отличным знанием обычаев и традиций. Bu rol, yüksek ahlaki niteliklere sahip bir kişi, sadece iyi nitelikleri saygı kazanmış olarak, sebepsiz ona doğasında değil, aynı zamanda gelenek ve görenekleri mükemmel bilgisi.

Böylece, yaşlı - bu ahlak ve etik, kişisel inanç ve vicdan normları temelinde hareket beri, insanların zihniyetini ve geleneklerini yansıtan aktivitelere bir kişi. Bu onun elinde gelenekleri ve insanların gümrük vardı, o da onlara sadık bağlılığı kontrollü anlamına gelir.

Şimdi büyükleri var mı?

yaşlıların Geçici Kurumları ile uzak geçmişte rağmen, içinde tarihe geçen ve başarılı bir toplumsal hareketlerin şeklinde var olmaya devam değil. Çarpıcı bir örnek - Kırgız Cumhuriyeti'nde yaşlılar Mahkemesi, Osetya Tataristan ve Styr Nykhas içinde yaşlıların Konseyi, köyler, şehirler ve devletler gayri resmi, yerel konseyler saymıyor.

Bugün, yaşlı - ADAT temelinde hareket ve hukuku çelişmeyen kurallarını uygular bir kişi. yaşlıların Kurullar devletin yargı sistemi dahil, fakat sadece belli bir yöredeki anlaşmazlıklar bunu tamamlayacak değildir. Bugün, yaşlı - vakalarını duyabileceği bir kişi:

  • özelliği anlaşmazlıkları;
  • aile arazi ve onların irrasyonel kullanımına ilişkin anlaşmazlıklar;
  • Çocuklara yönelik ebeveyn sorumlulukları yerine getirmemesinin;
  • İdare Hukuku.

Ama bu büyükleri geçmişin sıkı bekçileri olduğu anlamına gelmez. Onlar uzaylı ve yeni trendler değildir. Yani, aşağıda sunulmuştur fotoğraf hangi Olzhabay Smagulov, yaşlı, Guinness Rekorlar Kitabı'na bir yer için bir adaydır.

Yılda bir kez, hissedarlara hesap yaşlıların Konseyi. Karar büyükleriyle memnun değilse, o itiraz edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.