KanunDevlet ve hukuk

Bryansk'ın kolları. Eski katın yeni hataları

Bryansk, 985 yılında kurulan en eski Rus şehirlerinden biridir. Tarihinde, Büyük Vatan Savaşı sırasında Bryansk partizanlarının faşistlere karşı mücadelesini bilmeyenler; düşman istilasına karşı savaşta rol oynayan önemli rolüne tanıklık eden birçok olay var? Bryansk'ın tarihsel katmanı yaklaşık üç yüzyıl önce ortaya çıkarken, Rusya'nın modern tarihinde yeniden yaratma girişimi şu ana kadar başarılı olamadı - Rusya Federasyonu Başkanı Heraldik Konseyi, sembolizme meşruiyet verecek Devlet Kayıtlarına girmeyi reddetti.

Peter'in Reformları

Peter I'e göre, Avrupa standartlarına getirilmesi gereken devlet faaliyetinin birçok yönü arasında, müjdecilik vardı. Pek çok Rus kenti ve ili resmi sembollerini alayların pankartlarındaki imgeler üzerine almışlardı. Kendi simgem var ve Bryansk, o zamana kadar belirli bir silah kolu olmayan bir şehir var. Bu afişler, Armory Odasında, Avrupa'da yayınlanan talimatlardan çıkan kurallara uygun olarak ve tek biçimli bir şekilde üretildi.

Heraldik komisyon, Peter'in babası Çar Alexis Mikhailoviç'e ait 1672'de ünlü "Titular" ı da kullandı ve o sırada bilinen tüm Rus şehir kat ve kollarını içeriyordu. Gelişmiş semboller tek bir "Znamenny Herald" olarak birleştirildi. 1729'da geliştirilen bu rehber kitabın yayınlanmasında B.K. önderliğinde. Minich, ilk kez bir arsa içeriyordu, sonradan kullanılacak olan Bryansk'ın kolları vardı. Kısacası şöyle tanımlandı: her iki yanında kırmızı bir alanda, "bir yığın bomba" üzerine altın harcı. Kollar, Bryansk Landmilytsky bayrağı üzerine (yerel makamların pahasına tutulan) alaya "boyandı".

Neden harç?

Rus ordusuna uzun süredir top toplayan ünlü Bryansk Arsenal'ı bilenler, onunla beraber, bir şehirdeki ağır harç ve çekirdeğin kollarının görünüşüyle ilişkilidir. Ancak tarihçiler, Arsenal'in (1783) yapımında Bryansk'ın "topçu motifi" ile kaplanmasının yarısı kadar bir yüzyıl boyunca var olduğunu söylüyorlar.

Köylülerin yerel tarihçileri ve tarihçilerinin görüşüne göre, Minich önderliğinde Bryansk ambleminin geliştiricileri, 1722'de Büyük Petrus'un Türklerle savaş halinde meydana getirdikleri kararı hesaba kattı. Bunların arasında, özellikle ateşli olanlar da dahil olmak üzere özellikle güçlü ve ağır silahlardan oluşan üç bölük Rus kuşatma topçuları Dıştan yanmalı harç. Bu bataryalardan birisi çarın emrine göre Bryansk'a yerleştirildi.

İmparatoriçenin onayladığı kıyafetler

Catherine zamanının idari reformları sırasında Bryansk, Orel vekiline dahil edildi ve 1781'de eyaletteki diğer il düzeyindeki şehirlerin sadakâmet amblemleri arasında fevkalade onaylanan resmi bir kol aldı. Bryansk'ın katları, şimdiye kadar var olan kentsel sembollerin çoğunda olduğu gibi, açıklamada "eski" olarak tanımlandı ve Bryansk alayının bayrak görüntüsünden bir kalkan ve daha net ve berrak bir çizim biçiminden farklıydı.

Tabancalarda kullanılan renklerin sembolizmi, klasik müjdesel kanunlar tarafından uzun süredir belirtilmiştir. Altın harçlar zenginlik, adalet ve görkemlilik anlamındadır. Sahanın kırmızı rengi (kırmızı fenerin müjdecisi olarak anılır) cesaret, cesaret ve korkusuzluğun rengidir. Kalkanın alt kısmı yeşil renktedir, umut, sevinç ve bolluk simgelemektedir. Karartılmış çekirdekler - renklerinde ihtiyatlılık, alçakgönüllülük ve üzüntü simgelemektedir.

Silah katmanı saygıyı hak ediyor

Bryansk şehrinin tarihsel katmanı 1917 yılına kadar kullanılmaya başlandı ve Sovyet dönemi boyunca resmen çekilmedi. Diğer eski Rus şehirlerinin kollarında olduğu gibi monarşik ya da dini sembolleri içermediğinden altın harç, Bryansk'tan gelen turistlerin getirdiği çok sayıda hediyelik eşya üzerine çıktı. Aynı zamanda, eski silah kolları çeşitli Sovyet özellikleri ve sembolleri ile hafifçe takviye edildi: Sovyet emirleri ve madalya şeritleri, orak ve çekiç vb.

1998'de yeni zamanların ortaya çıkmasından sonra tarihsel katın ve Bryansk bayrağının yeniden kurulması için girişimde bulunulduğunda, belki de bu antik ve haklı sembollere karşı saygısız tutumu etkilenirken, Rusya Federasyonu Başkanı Heraldik Konseyi başkanlığına getirilen bu okuma-yazma bilmeyen tasvir ve grafiksel uygulama eşlik etmiştir GV Vilinbakhov "tarihi görünümün bozulması" antik kentsel niteliklerin.

Heraldists'in iddialarının özü

"Yeni eski" silah katının kayıt edilmesinin reddedilmesiyle birlikte gönderilen bir mektupta, cumhurbaşkanlığı müdürlüğü konseyi, tarihi silah katından kabul edilemez sapmaların kabul edildiğini bildirdi:

  • Heraldik kalkanın alt kısmında, "genç sürgünler" olarak adlandırılan yeni elementler ortaya çıktı. Klasik komutanlık bakış açısıyla, zemin oklarında sıkışmış olarak yorumlanabilirler - düşmandan bir uçuş işareti ve çarpışmaya dayanıklı bir silah savaş alanına atıldı.
  • Bir piramit tarafından oluşturulan çekirdekler, nedense 1761'de olduğu gibi siyah değil, altından yapılmışlardır.
  • Herbolojinin klasik kurallarına göre, kalkanın kenarındaki altın jant, taşıyıcının aşağılanması, onur ve haysiyetlerinin kaybı anlamına gelir. Bryansk askeri bir zafer şehri, bu yüzden bu benzetmeleri hak etmiyor.

Kent katını Bryansk'da kayıt etmeyi reddetmesinden sonra, profesyonel habercilerin yaptığı yorumları dikkate alarak bir çalışma grubu yeni bir sembol taslağı hazırladı. Denemeler, tarihi ceket katmanını, devlette ve şehrin statüsünde meydana gelen değişiklikleri gösteren yeni unsurlarla tamamlamayı sürdürdü. Bryansk'daki gizlilik süreci devam ediyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.