FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Elmo yangın - fotoğraf ve sıradışı fenomenin doğası

Modern astar bizim günlerde deniz yolculuğu riskli olabilir. eleman insan ve makine daha güçlüdür. Ve Mariners, kırılgan yelken keşfedilmemiş kenarlara ne gitmek olmuştu? korkunç bir fırtına sırasında yardım çağırmak için o beklemek zorunda birinde,?

Antik çağlardan beri, Akdeniz denizciler sevinmek ve kötü hava yelkenli gemi direkleri açıklanamaz bir parlaklık ortaya çıktığında, dinlenme. Bu onların anlamına geliyordu azizi Elm koruma altına aldı.

Hala Elmo ateşi - fırtına güçlendirilmesi üzerinde dans ve zayıflaması söyledi.

Elmo

daha bir Erasmus (Ermou) ya da Formiysky Antakya olarak bilinen Anma Günü Katolik şehit Elmo, 2 Haziran günü kutladı. Gaeta (İtalya) onun adının kilise aziz emanetler misiniz, o yıl 303 sonraki formda öldü. cellatlar vinç üzerinde bağırsaklarını sarılı - Efsane o bir şehit oldu o var.
Bu öğe baş belası denizciler bulunanların yardımına gelmişti kiminle azizin bir öznitelik olarak kalmıştır.

Coldflame

açıklamalarından direklere uçlarını yangın mum alevi veya havai fişek, fırçalar ya da soluk mavi veya mor topları benziyordu. Bu yangınların büyüklüğünü etkiler - 10 santimetreden bir metreye kadar! Bazen bütün fosfor arma ve ışıklarla kaplı olduğunu gibiydi. Radiance tıslama ya ıslık sesi eşliğinde mümkündür.
Vites bir kısmını koparmaya girişimleri ve alevler işe yaramadı - ateşten bir parçası direğini tırmandı. Birkaç dakika ile bir saat veya daha uzun - alev rağmen uzun süre ışık, bunun kimseye yakmadı, yanmaz.

tarihsel bilgiler

Eski Yunanlılar bu "Castor ve Pollux" "Elena parlayan denir." Toplandı ve ışıkların adıdır: Corpus Santos, «Kutsal Hermes", 'Noel Baba'.
Pliny the Elder ve Yuliya Tsezarya dan günümüze kadar gelen yazılı kaynaklarda, notlar Columbus ve Magellan seyahat, geminin "Beagle" adlı Darwin'in mektupları, Melville ( "Moby Dick") ve Shakespeare eserleri ışıkları ile denizcilerin toplantıları hakkında söyledi.

Chronicle circumnavigation Ferdinand Magellan söyler: "fırtına sırasında, birçok kez o cesaretsizlik bizi kurtaran, iki veya daha fazla saat kalan mainmast, ışık ... çok karanlık geceleri şeklinde Elmo oldu."

Tanıdık sadece denizcilerin

gemiler, aynı zamanda bina ve kulesi, bayrak direkleri, köşelerinde sadece sokak lambalarının, keskin ucuyla paratonerler ve diğer uzun boylu objeler ve yapılar, Elmo ateşi aydınlatmak.

Bu fenomen aşina ayrıca uçak pilotları. Elmo ateşi - bulutlar kistochkoobraznye yer alıyor görünebilir yakın Vida, kanatlar ve gövde yolcu uçağı uçan ipuçlarını işaret etti. James Ashby tarafından Fotoğraf - mürettebat komutanı - bir kez Phnom Penh bir iniş sırasında bir fırtına yapılan, uçağın burnuna mavi parıltı gösterir.
Aynı zamanda güçlü statik girişim vardır. Yangın hidrojenin ateşleme neden ve Mayıs 1937'de büyük ve lüks zeplinine "Hindenburg" çökmesine neden olduğu ileri sürülmüştür.

Elmo dağcıların ışıkları ile tanıdık. onlar alevi damlayan buz eksen ile, parmaklarının halo parlayan ipuçları parlayan görünebilir başlarına fırtına bulutu girdiğinizde. Gözlemciler bir fırtına bile ağaçlar, geyik boynuzları ve boğalar, Uzun otların tepelerini yaktı söylüyorlar.

gizemli etkileri

Doğa tahmin etmek ilginç bir sürü insan sunar. Herkes bilir böyle ısı serap don gibi gökkuşağı, halo (üç güneşler) olarak fenomenler - Hava prizma ve aynalarda oluşturulan optik hileler atmosfer, kırılma ve ışık yansıtıcı.

aurora Çarpıcı mavi ve yeşil yanıp söner Dünya'nın elektromanyetik alanların bir rahatsızlık yaratır. elektrik sorumlu atmosfer Elmo ateşi.

bilimsel açıklama

Yani Elmo ateşi nelerdir? Bu fenomenin doğası nedir? Mitoloji 1749 yılında yapılan Benjamin Franklin'in açıklama öncesinde çekildi. Bir paratoner grev oluşur bile önce uzaktan bulutların cennet "elektrikli yangın" çeker gibi o tarif O. Cihazın ucunda ve üzerinde parıltı Aziz Elmo ateşi.

Atmosferik elektrik kavuz iyon konsantrasyonu etrafındaki hava, maksimum hale iyonize eder. İyonize plazma ışımalar, ama yıldırım farklı olarak, hareketsiz durma ve hareket ettirilmesi.
Plazma renk iyonize gaz bileşimine bağlıdır. esas olarak atmosfer oluşan, azot ve oksijen, açık mavi bir ışıma oluşturmak.

korona deşarjı

Korona ya da ışıma, boşaltma hava değil düzgün elektrik alanının potansiyel, ama tek bir nesne çevresinde daha büyük bir kvolt 1 / cm olursa, ortaya çıkar. İyi havalarda, bu değer bin kat daha küçüktür. fırtınanın oluşumu başında o / cm 5 volt yükselir bulutları. Yıldırım - santimetre başına 10'dan fazla kvolt bir boşalma.

atmosferde dağıtılmış homojen olmayan potansiyel değer - par olan sivri nesneler yakınında daha fazladır.
Bu bir fırtına (veya tornado) yakınlığı mavimsi ışıma platformunda nesneleri işaret neden iyon çığ görünümü için potansiyel yeterli bir atmosfer oluşturan açık hale gelir. Kum fırtınası ve yanardağ püskürmesi de havayı iyonize ve bu fenomeni neden olabilir.

Ehlileştirilmesi parıltı

Modern insan mutlaka Elmo ateşi ne iyonize gaz parıltı, izlemek için bir fırtına yüzme veya uçan gitmemeye. Nedir - sıradan bir floresan ışıkları, neon ve diğer halojen lambalar görülebilir. Uçaklarda yüzey ve neden müdahale üzerine inşa etmek atmosferik elektrik engellemek aygıtları yüklemek zorunda.

romantizm ve mitler doğanın sıradışı fenomenler ile ilişkili sıradan, ilgi ve heyecan ile değiştirilir karşın şimdiye hiç bir kişi bırakmaz. Gizemli mavi Elmo yangın gezginler ve ilgilenen okuyucuların hayal gücünü tahrik.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.