KanunDevlet ve hukuk

Nasıl itiraz itiraz yapmak için?

taraflardan herhangi asliye mahkemesinin kararı ile memnun değilse, o itiraz etme hakkına sahiptir. Buna karşılık, davalı haklarını savunmak için, derlemek ve cazibesini itirazda gereklidir. Böyle bir belgeyi hazırlarken de çok yetkin doğrudan mahkeme kararına bağlı olacaktır bu nedenle, görüşlerini ifade olmalıdır.

ortak unsurlar

Oldukça sık dava deneme mahkemede tamamlanmaz. Kaybeden genellikle memnun kalır , mahkemenin kararına o asılsız ve yasadışı olarak değerlendirdiği olarak. Sonra onun için itiraz kurtulmanın tek yolu haline gelir. Başlangıçta yönetildi mahkemede yayımlandı böyle bir şikayetin yasaları altında. Bu gereklilik mahkeme davayı oluşturmak ve bir şikayeti ile bir üst makama gönderebilir sağlamak için kurulmuştur.

İtiraz itiraz zaten davaya bakacak mahkeme, doğrudan gönderdiniz. Buna ek olarak, posta ile gönderilebilir eleştiri, zaten toplantı sırasında mahkeme veya dosyanın ofisi geçmektedir.

Nasıl şikayette yapılır?

Muhalefet sadece yazılı olarak yayınlandı unutulmamalıdır. Prensip olarak, bu belge için herhangi bir özel gereksinimleri yoktur. Asıl - yaptığınızı açıkça davayı kazanmaya yardımcı olacağını konumunu, yola çıktığını. Ancak, bazı gereksinimler hala uymak zorundadır. Bunu süreç içinde tüm katılımcıların bir kopyasını alabilirsiniz Böyle bir miktara itiraz göndermek için emin olmalıdır.

itiraz itiraz yazmak için Tahkim Usulü Kanununun hükümlerine başvurabilir. Bu normatif düzenleme itiraz tedarik edildiği bir inceleme, böyle bir şey koymak. Uygulamada, onun hükümlerinin yardımıyla şikayetlerine ve diğer sektörlerde itirazlar yapılmaktadır. ceza söz konusu olduğunda Ancak, sivil süreci, kendi özellikleri de vardır vardır.

itiraz itiraz: Numune

Daha önce bahsedildiği gibi, her durum farklıdır. Bir inceleme üretim tipine ve davanın gerçek koşullara dayalı yapılır. Bu bağlamda, sen itiraz itirazlar her türlü yazarken kullanmak daha uygun olur genel desen yapabilirsiniz.

  1. Birincisi, şikayet üzerine geribildirim gönderilecek mahkeme, adını belirtir. Aşağıda başvuru detayları ve süreci (isim, adres, iletişim numaraları) yer alacak diğer kişilerdir.
  2. Bu şikayetinde edildiği durum numarasını belirtmek gerekir.
  3. Doğrudan itirazların vücutta başvuranın şikayeti tatmin edilemez hangi argümanları tanımladı. Önce dikkatle orijinal şikayetinizi yeniden okumak onun güçlü ve zayıf yönlerini tespit etmek gerekir. Ayrıca neyi gerçekleri öğrenmek ve başvuru faaliyet kanıt gerekir. Daha sonra kendi argümanları sunmak ve hatırlama ile ifadelerini (varsa) destekleyebilir. Ayrıca, sözlerini ispat tüm belgeler, ret eklenmelidir.
  4. Belgede ayrıca duruşmada hazır veya sensiz durumu dikkate istemek için seçin.
  5. Sonunda itiraz etmek itirazınızı imzalamayı unutmayın. Daha sonra mahkemeye gönderilebilir.

Özellikler

Bizim sözünü ettiğimiz takdirde hakemlik süreci, temyiz incelemesi onayı taahhütlü mektup yoluyla rakibe gönderilmelidir. dikkate teslimat zaman ayırdığınız önceden bunu bir zorunluluk olun ve bu belgede ile tanımak için. Orijinal makbuzlar da incelemeye eklenmelidir.

Diğer şartlar ayarlanır , sivil süreç burada itiraz itirazda biraz farklıdır. GSK, RF yanıtının kopya orijinal ile birlikte verilmesi ve mahkeme ilgili tarafa onun kopya yönünde devralır edilecektir bulundu. Bu gereksinimler karşılanmazsa, itiraz eksiklikleri gidermek için herhangi bir hareketi olmaksızın bırakılacaktır.

Neden temyizde bir inceleme gerekiyor?

Çoğu zaman partiler tam temyizde itiraz onlar zaten Asliye Mahkemesi'nde belirttiler tüm bilgileri çoğaltmak için. Diğerleri hepsi ihtiyacı kesinlikle hiçbir hatırlama içinde yeniden tanımlamak inanıyoruz. Ne yazık ki, bu tür konularda kişilerde tecrübesiz yaygın yanlış olduğunu.

Mahkeme sadece o tarafını sunulan kanıtları inceleyeceğiz. Taraflar onlar için en önemli olan gerçeklere mahkemenin dikkatini açısından önemlidir. Bir karar vermeden mahkeme sıklıkla itiraz bir şikayet ve itirazı ihtiva sürecinde katılımcıların, delil dayanır. Genellikle bu dosyaların metin kısmen yargı kararının yansır.

Yani hafifçe itiraz sürecini tedavi etmeyin ya da görmezden. şikayetin her öğe bir çürütme yazacağınız ve (neden belirtin) oldukça makul mahkemesinin kararını ne düşündüğünü göstermek için çok önemlidir ve başvuranın iddialarının asılsız. hatırlama Zaten dava veya deneme mahkemede başlangıçta talebinin karşılanması belirttiğimiz verileri tekrarlamak mümkündür. Aynı zamanda hukuk ve yargı uygulama örneklerinin kural başvurmak için tavsiye edilir. Ayrıca üretim türünü göz önünde bulundurun: örneğin, temyiz tahkim işlemlere itiraz, ceza vb tüm mevcut terimler hakkında sivil unutmayın farklı olacaktır ..!

sonuçlar

Hala sorun varsa şikayeti hazırlanması sırasında, o zaman bir avukatla görüşün yararlıdır. vaka kalifiye uzman olmadan, özellikle karmaşık ise Sonuçta, anlamak zordur. Deneyimli bir avukat terimlerden yalnızca tüm dayanacak şekilde itiraz yapmak için yardımcı olmaz, ancak Temyiz Mahkemesi sizin çıkarlarınızı temsil edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.