Ev ve AileAksesuarlar

Gaitan (dantel) geçmeye: tiplerini ve seçim kuralları

Hatta bakılmaksızın göğüs hançer takılır toplum içindeki konumları, antik Rusya'da her Hıristiyan, içinde. Biz Gaitani adı verilen çeşitli metaller veya dantel yapılmış bu zinciri için kullandı. Günümüzde, bu aksesuar, gençler ve yaşlılar temsilcileri olarak boynuna görülebilir. Nasıl Gaitan seçmek geçmeye? Dantel ne malzeme sizin için uygundur? Bu soruların cevapları aşağıda makalesinde bulunabilir.

Hangi malzemeler haç için danteller yapılır?

Aşağıdaki malzemeler ya bağların üretimi için kullanılır:

 • ipek;
 • tekstil işlerinde;
 • bir silikon;
 • kauçuk;
 • cilt.

İpek dantel çapraz bir çocuk için idealdir. Bu tür bir malzeme, yumuşak bir dokuya sahiptir, ama kullanım sırasında çok pratiktir. Başka bir artı - ipek bağcıklar çeşitli renklerde mevcuttur.

Ayrıca Gaytana yürümeye başlayan pamuklu kumaştan yapılabilir. Böyle çapraz bağları kilise banklar satılmaktadır. Onlar giymek pratiktir. tekstil dantel kirli ise, çocuğu banyo sürecinde o kirletici maddelerin temizlenir. ipek gibi Gaitan'e herhangi bir renkte olabilir. Pamuk bağcıklar diğerlerine göre düşük maliyeti var.

silikondan yapılmış Bağcıklar kadar uzun zaman önce, bu ilkesine moda olunca değil kullanılan "yersiz birleştirir." Bu tür bir malzeme Gaytana şıklık, yumuşaklık, özelliği, ama aynı zamanda kuvvet yer almaktadır. O nem korkmuyor. Bu uzun dantel yüzeyi parlak kalır, bu nedenle silikon Gaitana görsel çekiciliği kullanım süresi boyunca kaybolmaz.

ayakabı için en popüler malzemeler - Bir deri ve kauçuk. Her biri aşağıda ayrı bölüme ayrılmış olacak.

deri dantel

deri dantel başlıca avantajları çok yönlülük ve pratiklik bulunmaktadır. Gaitana, güvenilir, dayanıklı ve estetik vardır. Deri - Doğal bir malzeme. bağcıklar yüzden şu özelliklere sahiptir nedeni budur:

 • Esneklik ve yumuşaklık. Çünkü bu özellikler deri dantel görsel çekiciliği kaybetmez tüm kullanım süresini geçmeye.
 • Nem direnci. su püskürten özel bir bileşik ile muamele Gaytana deri. Sonuç olarak, nem dantel içine nüfuz edemez.
 • direncini ve gücünü kullanın.

Gaitana deri tasarımda farklı olabilir. masif ağır haç ile o tandem olarak unutulmamalıdır seçerken büyük bir kalın örgü dantel bakacağız. Bir hançer zarif ince deri Gaitan için uygundur. Bu şık ve zarif görünüyor.

haç için Deri kayışı mükemmel neredeyse herhangi bir resmi tamamlamaktadır. Böyle Gaitan günlük giyim için önerilir nedeni budur.

lastik kayış

haç için lastik kayış genç hayvanlarda hem görülebilir ve insanların daha yaşlı. Böyle Gaitana sonra basit ve anlaşılır bulunmaktadır. Onlar hem kadınlar hem erkekler için mutluyuz. kauçuktan bağcıklar aşağıdaki avantajları vardır:

 • Esneklik. Esnekliği Gaitana için güvenilirlik ile ayırt edilir. Onlar iyi gergin, ama yırtık değildir.
 • Yumuşaklık. Bu özellik olabildiğince dantel kauçuk kullanımı rahat hale getirir.
 • pus. düz bir yüzeye cila eksikliği böyle Gaitan it a asil ve şık bir görünüm verir.
 • Düşük fiyat.

Ancak, lastik bağcıklar ve dezavantajları vardır. Örneğin, çok hassas cilde sahip kişilerde bu malzemenin karşı alerjik reaksiyon karşılaşabilirsiniz. Kauçuk Gaytana katılaşma kullanımına dair bir başka dezavantajı, nem çarptığı gibi danteldir. su arıtma uygulanmaya başlamasından önce geçmeye Gaitan kaldırmak için tavsiye edilir nedeni budur.

Kordon veya zincir?

dantel veya zincirin - Bir göğüs haç Kazanılması, bir kişinin sık sık neyi takviyesi bu konuda merak? kesin yanıt yoktur. temel bir gerçektir Hıristiyan göğsüne orada çapraz olmasıdır. kesinlikle gerekli değil - Ve bu boyun tutmak için kullanılacaktır. Sonuçta, eski zamanlarda Hıristiyanların bir zincir ve örgü olarak kullanılmıştır. Seçim bireyin refah ve toplum içindeki konumunun bağlıydı.

Günümüzde sadece pratik sorunlar bu konuda rehberlik edilmelidir. Bir zincir, yani Gaitan Örneğin, bir çocuk için kullanılması daha iyidir değil. Ayrıca, hareket etmelidir tekstil veya ipek üretimi için bir malzeme olarak anlatmaktadır. Sert metal zincir çocukta rahatsızlık ve hatta onun ihale boynunu ovuşturarak olabilir. Ayrıca, bir çocuğun kolayca yırtılabilir.

Seçim Gaitan haçlar kuralları

Dantel bu yapıldığı malzemeye bağlı olarak, öncelikle seçilmelidir. Ne Gaitan altından yapılmış bir hançer seçilir? durumda deri veya kauçuktan yapılmış bir ürün satın almak daha iyidir. Altın bir toka ve aynı metal ekler ile çapraz dantel edin. gümüşten yapılmış Takı, deri kordon üzerinde mükemmel bakacağız. Kazanılmış Gaitan kalınlığı haç iriliği bağlı olduğu unutulmamalıdır. odundan yapılmış ürün deri, kauçuk veya silikondan yapılmış bir kordon üzerinde ahenkli bakacağız. Çocuk Gaitan'e ipek veya tekstil yapılmış olmalıdır.

dantel seçiminde bir sonraki adım, gerekli uzunluk belirlemektir. Bu parametrenin en küçük değeri - Çapraz için 70 çocuk dantel uzunlukları - - 40 santimetre, en. 50 santimetre - genç kızlar ya da hassas için 40 ya da 45 cm Gaytana uygun boyut. Kadınların dantel haçlar için optimum uzunluk - Erkekler Gaytana boyutu, ideal olarak 60 veya 70 santimetre için 55 cm ..

Sonuç

Gaitan - boyun çarmıhta giyilmek üzere bir aksesuardır. Bu tür kordlar, belirli avantajlara ve dezavantajlara sahiptir, her biri farklı malzemelerden yapılmış olabilir. Bir çocuk için geçmeye bir tekstil veya ipek Gaitan satın almak tavsiye edilir. deri veya kauçuktan yapılmış Kordon yaş ve cinsiyet, herhangi yetişkin hitap edecek. Uygun Gaitan seçmek için, onu yapıldığı malzemeye ve ürün uzunluğuna dikkat etmek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.