OtomobilArabalar

Araba radyatörün temizlik nasıl?

Bilindiği gibi, ne zaman motor ısısının çok fazla. enerjinin bir kısmı tork dönüştürülür ve kısım blok ve silindir duvarı gider. Motor soğutma için kanallar içerir, normal modda çalışmasına. İçeride, özel bir soğutucu. Bu antifriz veya antifriz olabilir. motorun kanal boyunca hareket eden sıvı ısıtılır. Besleme antifriz radyatör girer. sıvı soğutuldu ve geri blok içine dolaştırılmaktadır. Ama sistem işini ne işi değilse? Soğutma radyatörü temizlerken yardımcı olun. Bu, bugün bizim makalede ele alınacak şeydir.

operasyonların çeşitleri

yıkama birkaç tipi vardır:

  • dış;
  • İç.

Uzmanlar "kompleksinde." Yıkama üretmek tavsiye Tek yolu soğutucunun tamamen temizlenmesini sağlamak için. o ızgaranın hemen arkasında yer aldığı için ısı dönüştürücü sonra tüm toz darbe varsayar. Ayrıca hücresinde böcekler, kavak kabartmak ve diğer öğeleri düşer. Bütün bu olumsuz ısı dağılımı etkiler. Aynı derecede önemli radyatörün iç temizlik olduğunu. Gerçekten de, zaman içinde sıvı özelliklerini ve çökeltileri kaybeder. Eğer bu damıtılmış su olduğu, daha sonra duvar, bir köpük oluşturur. Biz temizlik içeride yapılır nasıl ve radyatörün dışarı bak görebilirsiniz.

İç yıkama: Bu gerekli mi?

Genellikle, araba sahipleri bu prosedüre dikkat ama nafile yoktur. Sonuçta, bu işlem bile "Ford Focus" gibi modern arabalar gerekebilir. radyatörün içini temizleme ölçeğini kaldırır ve daha iyi bir ısı transferine yardımcı olur. Eğer prosedürü başlamadan önce, eski sıvıyı boşaltmak gerekir. o renk pas vermez ise, bu radyatör temizliği gerekmez anlamına gelir. Bu durumda "Ford Focus" kesintisiz çalışmaya devam edeceğiz. antifriz kahverengimsi bir ton varsa, işler kötü. Isı alıcı - Bu sıvı birincil işlevi (eklenir katkı maddelerinin üretim aşamasında) aşınma direncini kaybetti ve artık yerine olduğu anlamına gelir.

kendi elleriyle soğutucunun içinin temizlenmesi

Bu yüzden kirli antifriz birleşti. Bundan sonra ne yapmak gerekir? Yıkama özü basittir - Eğer birkaç dakika sıvı motor tarafında çalışmak gerekir. Böylece uzun ölçekli ve pas gibi tamamen sistemde kaldırılmaz. Sıvı sıradan damıtılmış su olabilir.

Dikkat! musluktan su kullanın kesinlikle iç yıkama yasaktır. Bu ölçek tahsis ve iç korozyonu sebep olabilir. Son zamanlarda sürücüler uzman temizleyicileri, otomobil radyatör satın. Bu preparatlar, belirli bir oranda distile su ile karıştırılır ve köpük agresif etki vardır. radyatöre kısa bir çalışma yıkanıp sonra Sonunda, tüm kir biriken.

Dikkatli olun! temizleme maddesinin miktarını kötüye kullanma. Bu motor soğutma sistemi zarar verebilir. Asidik maddelerin izin sayısı ile aynı prosedür birkaç kez tekrar daha iyidir.

prosedür çıkarılır ve sonra karışım saf damıtılmış su boşaltıldı. Sonunda asidik madde kalıntılarını silsin. Yeni bir konsantre antifriz ile dolu bir tank içinde son aşamada.

Ellerinizle radyatörün dış temizliği

Her yıl, sürücüler kavak kabartmak gibi bir sorun ile karşı karşıyayız. O acımasızca radyatör hücresini püskürdü. Bunun bir sonucu olarak, sıvı içinde tam olarak soğutulmaz. motor bloğu ve silindir kafası için iyi değil mola modunda çalışır. Buna ek olarak, böcek hücreleri düşer. Çoğu zaman bu uzun mesafeler kat edenler karşılaşıyoruz. Böcekler anlamıyla çok sert oradan çıkmalarını hücrelere kazmak. Ama radyatörde ne olursa olsun kirlilik durumu kızarma geliştirmemize yardımcı olacaktır, olabilir. Bu en iyi baskı altında mini yıkama yardımı ile yapılır. Dikkat! Petek radyatör (alüminyum ve bakır hem de) bir sonucu olarak, çok kırılgandır, küçük bir kalınlığa sahiptir. onlara zarar vermemek için, mini yıkama optimum basıncı seçin.

Uzmanlar agresif bileşenler bazında kimyasalların kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Bu radyatöre mini yıkama ve hortumu hem zarar verebilir. Herhangi bir kimyasal katkı maddesi olmaksızın, bir ısı eşanjörünün dış su az bir basınç altında gerekli olan yıkayın.

Dış radyatör temizleme için alternatif bir yöntem

Alternatif olarak, ısı değiş tokuş aygıtı boşaltma kullanılır. Bu durumda süpürge oynadığı rol suyu ve basınçlı hava değil. Yöntem oldukça etkili ve radyatöre zararlı değildir. tek dezavantajı - bu güçlü kompresörde bir zorunluluktur. Bu, her sürücünün sahiptir. Isı değiştirici arkadan üflenir. Nedenle, ön yan elemanı üzerinde kalan tüm toz ve böcekleri üflenmesi mümkündür.

antifriz katkı Hakkında

Vicdansız üreticileri istenmeyen mallara "Geçici Hükümet" araba sahibi çalışıyoruz. Bu tam Örneğin otomotiv dükkanlar ..., antifriz içinde katkı maddelerinin raflarında bulunamaz. Neden bunları satın alıyor? Üretim aşamasında zaten Normal bir soğutucu üreticisi gerekli yağ ve korozyon önleyici katkı maddelerinin bileşime eklenir. Başka vesileyle gitmek için gerekli değildir - tam zamanında soğutucuyu değiştirmek ve bazen bir radyatör floş üretir.

Sonuç

Yani, biz öz radyatör temizlemek için yolunu bulmuştur. güç ünitesinin izinsiz ısınmayı önleyecek çok önemli bir önleyici tedbir - eşanjör temizleme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.