Ev ve AileAksesuarlar

Nasıl akvaryum için doğru lambayı seçilir?

Balık doğurmak seviyorsanız, o zaman yaşam için en rahat koşullarda bunları sağlamalıdır. Bunu yapmak için, biz, yem, uygun akvaryum seçmek doğru su sıcaklığı oluşturmak için emin olmalıdır. Aynı anda Aydınlatma önemli bir rol oynar. Aynı zamanda balık karanlığı tahammül yok olur. Akvaryumun lamba hızlı ve verimli sorunu çözmeye yardımcı olur. Ancak, tercih gerekir.

Her şeyden önce, dikkat sahip olacak balık, özellikle onların yaşama kabiliyeti ve aydınlatma ihtiyaçları tür çekilir. Buna ek olarak, dikkate yosun miktarını almak gerekir. Aslında ışık onları daha gür ve güzel büyümek yapar, ve balıklar için belirli bir rahatlık yaratır. Akvaryum lamba boyutu kaba göre seçilmelidir. Suda balık kalmak rahatsız olacak gibi tabii ki, küçük bir gemi için, çok parlak lamba seçmek için gerekli değildir.

armatürleri türleri gelince, onlar farklıdır. Ancak, örneğin, akkor ampuller daha az sıklıkla kullanmıştır. Çoğu zaman sualtı faunası severler kazanmak çalışıyoruz floresan lambalar akvaryum için. onlar elektrik ve hemen hemen hiç ısı büyük miktarda tüketmek yok aslında. Bu cihazların avantajları arasında dayanıklılığı ve mükemmel not edebilirsiniz ışık çıkışı. lambalar tarafından sunulan tek dezavantajı onlar bir elektrik prizine doğrudan bağlamak kalmamasıdır.

akvaryum için aydınlatma seçerken, renk ve güç unutmayın. 1 W güç 1 cm uzunluğunda gereken kapasite aşağıdaki gibidir: İkinci gösterge hesaplanır. Optimal aydınlatma için lambanın iç yüzeyi beyaz olmalıdır. Onlar da% 95'e lamba verimliliğini kadar artacak özel reflektörler ile teçhiz edilebilir.

Akvaryumun lamba balık için gece gündüz faz değişikliği uyulması şekilde seçmek gereklidir. Bu kış sezonunda özellikle önemlidir. Isıtılmadan olmaksızın uzun süreler için çalışabilir, örneğin lambalar kullanmak için bu nedenle önemlidir.

lamba akvaryum üzerine yerleştirmek için çok zordur, böylece olur. Ancak, bu sorun çözülebilir. Örneğin, bir asma lamba çok çabuk monte edilirken akvaryum için mükemmel kapsama sağlayacaktır. Doğal olarak, gerekli işlevselliğe ek olarak lambaların tasarımı dikkat etmek. yuvarlak, kare, dikdörtgen, oval ve hatta üçgeni: Farklı şekiller olabilir.

Gerekirse, farklı renklerin birden lambaları birleştirebilirsiniz. Her şey akvaryum sakinlerinin ihtiyaçlarına bağlıdır. enstrüman ve kalitesine bir not seçerken. Kırık ve şüpheli ışıkları almayın. Dikkatle bütünlüğü için inceleyin. lambalar suya yakın monte edilmiştir, çünkü ek olarak, onlar iyi izole edilmelidir. Eğer floresan lambalar kullanılması durumunda, aksi takdirde hasar görebilir, su gaz verir almaz böylece bunları deneyin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.