TeknolojininElektronik

Fotoğraf yüklemesi: ocak için Yuva. ocak için hangi soket seçilir? Ne soket ocak için gereklidir?

Bugün, modern bir mutfak hostes çalışmasını kolaylaştırır ve pişirme sürecini hızlandırır ekipmanın birçok örneğini sunmaktadır. Ancak, bu tür bir teknik kullanılarak güç tüketimi büyük oranda artar. Bu nedenle, pişirme alanı için prizler doğru seçilmelidir. kurulum, bağımsız yürütülen bazı beceriler elektrikçi sahipliğini sağlanabilir. Uzman tavsiyesi bu konuda yardımcı olacaktır. onun çalışmasını kolaylaştıracak ev yepyeni cihazların bayanı memnun etmek için, sorumlu yaklaştı süreci gereklidir. Sonra o bir dahaki sefere hazırlamıştı akşam yemeği, yararlı, çok lezzetli olacaktır. En ev kadınlarının bir ruh hali üstünde olacaktır.

Genel kavramlar bağlantı teknolojisi

herhangi bir sorun olmadan lezzetli bir yemek hazırlamak için, şebekeden desteklenmektedir mutfak, için ev tekniği yeterince büyük bir kapasiteye sahiptir. düşük tüketim 2.5 kW arasındadır. Ama bazen 10 kW'a ağ up cihazı bağlamak gerekir. Bu nedenle, bir daire içinde bu tüketicilere elektrik güvenliği modern ihtiyaçlarına göre panelinden ayrı bir güç hattı tedarik etmek gereklidir.

Soket bir elektrikli ocakla ortak bir ağa bağlı fırından özerk gerektirir. doğasında özel olarak alınan teknoloji özelliklerini oynayan mutfak ekipmanları düzenlemede önemli bir rol. Setüstü tek fazlı, üç-fazlı ve farklı güce sahip olabilir.

Genellikle fişi sağlanmadı. Hatta tel aletleri satışında ihmal edilebilir. Nedenle, plaka ya da sadece makineye doğrudan bağlamak mümkündür. Ancak, bazı ev sahipleri hala farklı davranması ve biraz daha karmaşık bir şekilde çalışmaya karar.

bağlantı türü

Bir soket ocak için nelerin gerekli olduğunu anlamak için, modelde sağlanan bağlantı türünü belirlemek gerekir. 3.5 kW geçmeyen bir aparat gücü, standart bir bağlantı 220 B. Bu 16 ve yük eşit tutturulabilir. Kit, bir tel ve fiş içeriyorsa, genellikle daire olağan gücü ile uyumludur.

ekipman gücü 3.6 kW aşarsa, güçlendirilmiş kurulum gerekecektir ağ 220 V ile karşılaştırılabilir az 32 A, yapar

sistem güç düz fazda sağlanmışsa, çıkış 20 güç 3.5 kW cihaz A elde edilir. onun karakteristikleri saatte en fazla 3.6 kW enerji tüketimini gösteriyorsa, gelişmiş donanım gerektirir. Üç fazlı Fiş ve soket 32 A olmalıdır

lütfen unutmayın pişirme yüzeyi mutlaka topraklama gerektirmez. Bu nedenle, çıkış ek parmaklar çatal erişimi olmalıdır. Üç fazlı ise 3'ün tek fazlı soket içinde - 5.

İşte bu yüzden sadece kabul edilemez mutfak ekipmanları böyle çeşitleri için aydınlatma için uygun olağan montaj,.

montaj türler

ocak için Yuva ama onun için, ekipman üzerinde kurulabilir. Aksi takdirde mutfak mobilya ile ekipman floş konumu ile sorunlar olacaktır.

Kurulum gizli veya dışında olabilir. Evin duvarları ahşaptan yapılmış ise, tel ve sistemin tüm elemanları tek harici vasıtalarla gerçekleştirilir. Hiçbir iletişimin seçimi için özel gereksinimleri konvansiyonel binalarda. Bu sahiplerinin tat tercihlerine bağlıdır.

Uzmanlar bu çıkış gizli montaj rağmen daha zahmetli ama daha güvenli kullanıcılar için söylüyorlar. onarım uzun süre ve yakın gelecekte gerçekleştirildi Eğer ağ kanalları, zinde ve dış bağlantı soketi açmak için planlanmıyor. özel kutular kanal kullanmak için gerekli kablo gizlemek için.

tel

ağ bağlantısına ocak çeşitli türevleri vardır. Bir gaz ise, güç yalnızca otomatik brülör ateşlemesi için gereklidir. Büyük bir kapasiteye gerek yoktur. Bu nedenle, gazlı ocak için çıkış de en olağan olabilir.

Ama cihazlar sadece elektrik için, pişirme işleminde kullanılan yuvalarındaki düzenlemeleri nedeniyle yüksek gereksinimleri ortaya koydu. bakır olmak ve 2.5 mm kare bir bölüm olmalıdır 3.5 kW'a aletleri bağlamak için teller. soketleri 32 için bir iletişim 4 mm kare olmalıdır. enine kesitte. Alüminyum kabloları türler bağlantı için kullanılmaz.

Tel renk bağlantısı için ayarlanmıştır. Mavi - aşaması - kahverengi veya siyah sıfırdır. Surlardan bazen yük altında teli belirten beyaz teli bırakabilir. Ama bu nadirdir. Topraklama her bir sarı-yeşil tel ile gösterilir.

Bağlantı için bazı ipuçları

üreticiden Talimatlar ocak için zorunlu zemin bağlantısı belirtir. Bu duruma göre, görünümü, geleneksel çeşitleri tesisler biraz farklıdır. topraklandığından ocak, Foto prizler, daha sonra sunulmuştur.

Hiçbir durumda topraklama veya yanlış yürütme yokluğunda bu tekniği kullanamaz. Boru veya kolonlarda iletken bağlamayın. Bu plan üzerinde Topraklama hayatı tehdit olduğunu.

ekipman üç fazlı ürünler için bir tel ile satın fakat daire tek faz yapıldı ise, çıkmaz çıkmak mümkündür. pişirme yüzeyi ile paketlenmiştir siyah kahverengi teller birlikte terminale ile bağlanır. Bu aşama, gerçekleştirilir. Ayrıca, her zamanki gibi bağlanır.

bağlantı şeması

ocak için çıkış yükleyin ise oldukça basit kendi başına çalışır. Kesinlikle üreticinin talimatlarına uyun ve elektrik şebekesi ile çalışırken güvenlik kurallarına uymak gerekir.

pişirme yüzeyi gider tel, bir çatal ile tamamlanabilir. 220 yere ağ için ürün üzerinde özel bir siteye bağlanır. Diğer teller polarite tutarak bağlanır.

o yüklenmesini yürütmek için gerekli olduğunda üç fazlı ağın, sen düzeni yapımcı kullanmak gerekir. elyaflarla ilk 3 terminalleri faz bölümleridir. Bu, kahverengi bir tel ile birleştirilir. olanağına mavi teller için tasarlanmış köprü ile iki uç izleyin. Bu a sıfır ya da nötr bir ağdır. Altıncı terminali topraklama devresine için gereklidir. Bu yeşil ve sarı iletkeni dahil edilmiştir.

arma

ocak için seçim çıkışı ne tür karar verirken, kendi elemanlarının daha seçmek gereklidir. Bu podrozetnik ve RCD. Duvar montaj kutusu inşa veya fatura edilebilir. İlk durumda harici iletişim aracı bağlı ve ikinci - duvarın kalınlığı gizli.

Escutcheon karakteristikleri kurulum kendisinin türüyle eşleşmesi gerekir. Kutu ayrıca kapalı kurulum için özel gerekiyor.

çıkış 20 Amp kapasitesi escutcheon öngörüldüğü takdirde, aynı işaretlenmelidir. Tercih bile daha pahalı eğer verilen, ancak kalite ürün edilmelidir. o sağlık ve ev sahiplerinin yaşamını olumsuz etkiler.

RCD ve otomatik

Çalışma Kuralları güçlü mutfak ekipmanları gibi gibi bir ağ cihazına uygulamaları önermek artık akım cihazı (RCD) ve otomatik. Bu iletkenler muhtemel kırılma ile kazaları önlemek ve elektrik çarpmasına karşı koruma sağlar.

pişirme yüzeyinin seçilen tipine uygun olarak makine. Malzeme Malzeme daha sonra düzeltme sinyali bu durumda 32 A satın alınması gerekmektedir saatte 4 kW, tüketir ağdaki bir ortalama güç, tek fazlı motor 20 A yüklü varsa RCD, amaçlanan makine daha yüksek bir puanla seçilmelidir. anahtarı, örneğin, bir 32 A ile karakterize edilir ise, tetikleme cihazı parametreleri 40A satın alınması gerekir.

gerekir münhasıran elektrikçi mutfak ekipmanları sunulması için ekipman ve bağlantı elemanları toplayın. Bunlardan hatta temel bir bilgi olmadan, bu tür sorunlarla başa Kendi, yaşam tehlikelidir.

Kurulum hazırlığı

için Soket indüksiyon ocak mutfakta doğru seçimi ve onun yerleşimini ihtiyacı var. Bunu yapmak için, öncelikle teknolojinin kendisi konumunu belirlemesi gerekir. Genellikle tezgah yüklenir. O kadar çok ki mutfak alanından tasarruf edebilirsiniz.

Masanın üzerinde pişirme yüzeyi bulunan bir yer belirlenir. Sonra yapboz malzemesinde bir delik kesti.

Genellikle masa üstünde yer alır. Tel kesiciler, pense, elektrik bandı, bir bıçak ve bir tornavida göstergesi hazırlamak için gerekli çalışma için. araçlar Büyük delik açmaya eki olan bir tatbikat gerekir.

montaj

ocak için çıkışları montajı bir çok sorumlu bir şeydir. Yukarıda anlatılanlar, doğru kablolama, ek olarak, doğru kurulumu yüklemeniz gerekir. ızgarası bağlamak için en güvenilir yolu panelinden tellerle toplanmasıyla bir doğrudan. zincirde ek cihazlar riskleri artar.

duvara seçilen yer uygun çaplı deliğin bir taç vasıtasıyla delinir. Bu sokulur kutusu montaj. Bütün teller kartına bağlandığında, Kutuları ekleyebilirsiniz ve dekoratif paneli kapatın.

Tüm çalışmalar kapalı güç kaynağı ile ve özel ekipman elektrikçi yardımı ile yürütülmektedir. Oldukça basit, ama sorumlu işgal. tüm operasyonların düzgün bir şekilde uygulanması ile tüm beklentileri aşacak sonuçlanır.

ocak için cihaz ve montaj yuvalarına ilkesini öğrenim gören seçip kendi başlarına yükleyebilirsiniz. Üreticinin talimatlarını takip ve elektrikle çalışma güvenliği kurallarına uygun şekilde mutfak aletleri güvenli operasyonda şüphe yoktur. Bu sorunlar ve tatsız olay yaşanmadan sahiplerine yıllarca sürecek. Ve akşam ev lütfen emin, metresi hazırladı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.