SağlıkTıbbi turizm

Over kanseri İsrail'de nasıl tedavi edilir?

Yumurtalık kanseri yumurtalıkların epitel hücrelerinde gelişir. Kadın vücudundaki yumurta ve hormonları üreten yumurtalıklardan dolayı geç tümör tespiti ile hasta, başarılı bir kanser tedavisi ile bile, gebelik kabiliyetini kalıcı olarak kaybedebilir.

Bu nedenle bu hastalığın önlenmesine dikkat edilmesinin yanı sıra, gelişimin erken safhalarında yumurtalık kanseri tespit edebilen tıbbi osmotrizasyondan düzenli olarak geçilmesi gereklidir.

Yumurtalık kanseri gelişiminin bir nedeni olabilir

- sigara;

- elli yılı aşan yaş;

- meyve ve sebze tüketiminin olmaması;

- Gebeliği teşvik eden ilaçların uzun süreli kullanımı;

- kısırlık;

- kalıtım;

- meme kanseri geçti.

İsrail'de yumurtalık kanseri tanısı aşağıdakilerden oluşur:

- Jinekolog muayenesi;

- Küçük pelvisin ultrasonografisi, intravajinal bir sensör kullanılarak gerçekleştirilir ve peritoneal duvar boyunca kullanılır;

- kanser işaretleyicileri varlığı için kan testi;

- Kontrast madde kullanan röntgen filmleri;

- bilgisayarlı tomografi;

- Manyetik rezonans görüntüleme;

- pozitron emisyon tomografisi;

- biyopsi (hastalığın evresini belirten).

İsrail tıbbi kurumlarında muayene için modern ekipman kullanımı, malign neoplazmanın yerini çok doğru bir şekilde tespit etmeyi ve onları tamamen ortadan kaldırmayı mümkün kılar.

Yumurtalık kanseri tedavisi İsrail'de çeşitli şekillerde yapılabilir: cerrahi, kemoterapi ve radyoterapi. Tedavi, yalnızca bir bakım yönteminin kullanılması arzulanan sonucu göstermeyebileceğinden karmaşık bir şekilde yürütülür.

Yumurtalık kanseri tedavisinde kemoterapötik yöntem

İsrail'de yumurtalık kanserinin kemoterapi tedavisinde, oral yöntemle peritoneal boşluğun içine damara enjekte edilen damlalık yoluyla kanser hücrelerini yok eden sitostatik ilaçlar kullanılmaktadır. İntravenöz kemoterapi birkaç saat sürer, ardından önümüzdeki birkaç hafta içinde bir iyileşme periyodu izlenir. Çoğu zaman, altı aşamalı kimyasal terapi uygulanmaktadır. Bu tür tedavi dört ile beş ay arasında sürer.

Temelde, kanser tedavisinde İsrail'de kemoterapi, over kanserinin malignite yüksek veya orta derecede olduğu durumlarda, hastalığın geri dönmesini önlemek için ameliyattan sonra reçete edilir.

Preoperatif kemoterapi ile tümörün boyutunu azaltmak için neoadjuvan denir. Üç ya da dört döngüden sonra, yumurtalık kanseri ile mücadelenin sonuçlarını gösteren bir bilgisayarlı tomografi taraması gerçekleştirilir. Bu aşamada ameliyatın kullanımı hakkında bir karar verilmektedir. Ameliyat gerçekleştirilirse, kalan iki veya üç devir ameliyattan sonra reçete edilir.

Metastazların yayılması periton boşluğuna ve karaciğere ulaştığında, kemoterapi yumurtalık kanseri ile mücadelede temel yol olarak tanımlanır. Amacı, tümörün boyutunu azaltmak, semptomları yumuşatmak ve hastanın canlılığını arttırmaktır.

Yumurtalık kanseri biyolojik tedavisinin uygulanması

Çalışmalar, Avastin ile yumurtalıkları etkileyen bir tümörün biyolojik tedavisinin uygulanmasının etkinliğini ortaya koymuştur ve bu da malign neoplazmanın gelişimine müdahale etmektedir.

Yumurtalık kanserinin radyasyon tedavisi

Radyoterapi, yumurtalık kanseri tedavisinde oldukça yardımcı bir destek türüdür. İlk iki aşamada, eğer tümör pelvik bölgede karın boşluğuna yayılmadan yerleştirilirse, rezidüel kanser hücrelerini yok etmek ve hastalığın geri dönmesini önlemek için ameliyattan sonra bir radyoterapi reçetesi verilebilir. Kurs haftada beş, haftada üç ila dört hafta sürer.

Radyasyon tedavisi, tümörün boyutunu azaltmak ve semptomları azaltmak için de kullanılır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.